Jump to content



Αdsl 4096


anousios

Recommended Posts

Θελω να βαλω επειγοντως adsl και υπαρχουν αυτη τη στιγμη 2 πολυ καλες επιλογες:

- Η Τellas-zisto σου δινει adsl4096 30/μηνα ή 47/μηνα αν επιλεξεις μαζι και απεριοριστα αστικα/υπεραστικα τηλεφωνα(ολα αυτα αν βαλεις τη γραμμη της)

- Η vivodi-cube σου δινει επισης adsl4096 για 12/μηνα (8μηνο) στην γραμμη του ΟΤΕ.

Κανονικα θα διαλεγα αμεσως την tellas-zisto αλλα ακουω οτι θα αργησει πολυ(πανω απο 2 μηνες) μεχρι να ενεργ/θει.

Τι μου προτεινετε να βαλω? Υπαρχει καποιος που να εχει ηδη καποιο απ τα 2 πακετα?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 49
  • Created
  • Last Reply

Σε ποσο καιρο θα ενεργοποιηθει?? Αυτο ειναι που με ενδιαφερει κυριως, γιατι στο μεταξυ θα ειμαι με dial-up (χρεωση 140δρχ/ωρα)

Για τηλεφωνο λεω να επιλεξω καποιο πακετο οποιας εταιριας βρω συμφεροτερο.

Δηλ.θα εχω:

Γραμμη ΟΤΕ

Πακετο τηλεφωνου για τις τηλ.κλησεις μου

Vivodi adsl4096 cube.

Γινεται αυτη η τριπλη συνυπαρξη?

Και τωρα ερωτηση για τα διαδικαστικα, γιατι δεν εχω ξαναπαρει/βαλει πακετο.

Παω πλαισιο, πληρωνω 99Ε, το παιρνω(ή τηλεφωνω λεει και μου το φερνουν δωρεαν σπιτι? σε ποσο καιρο?)

Μετα το ανοιγω, κανω τις συνδεσεις και?... Στελνω email, τους παιρνω τηλεφωνο? τι γινεται για να αρχισει η διαδικασια ενεργοποιησης?

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε καταρχην την διαθεσιμοτητα στην περιοχη σου απο εδω

http://www.oteshop.gr/page_content.asp?wid=308&hop=o

και αν ειναι ολα ΟΚ απο ΟΤΕ τοτε με πολυ τυχη θα ελεγα αν τα εχεις

ετοιμα σε ενα μηνα????? ????? ????? εισαι πρωτος. Θα σε παιδεψουν

αρκετα παντος αλλα αξιζει;) Συνυπαρξεις τωρα γινονται οπως θες

εσυ (εσυ πληρωνεις ετσι κι αλλιος). Ολοι βεβαια να σου πουλησουν θελουν;)

Και εδω η επιλογη δικια σου:hi:

Link to comment
Share on other sites

μπορει και να εχεις πορτες και στην βιβο να εχουν τα χαρτια σου και να τκανουν αερα οι υπαληλοι , οταν βεβαια αποφασισουν να στηλουν την αιτηση στον οτε τοτε ισως να μην υπαρχουν πορτες

Link to comment
Share on other sites

Δε σκεφτεσαι το ενδεχομενο να πας ολοκληρωτικα στο δικτυο της vivodi? Και τηλεφωνο και internet,εχει κατι ωραια πακετα.Τα εχει δοκιμασει κανεις? ψηνομαι ασχημα να κοψω τον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε ξανά οτι vivo μέσω ΟΤΕ = 4 mbit. Πήρε τον κύβο φίλος και ενημερώθηκε από vivo οτι μόνο σε vivo δίκτυο θα έχει 4, οπότε "προσωρινά" μέσω ΟΤΕ θα έχει 1 ή μπορεί και 2 (αυτό δε το κατάλαβα, παζάρι τα mbit?) Τώρα περιμένει την ενεργοποιηση...

Αρχική απάντηση από spc

Από πλευράς εταιριών, προς γκρεμός και πίσω ρέμα.

αυτό να λέγεται

Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται μεσω οτε απο οσο ξερω 4 mbit.max ο οτε δινει 2mbit.μονο απο ιδιοκτητο δικτυο. εγω θα λεγα να περιμενεις για τελλας παει σφαιρα λενε. μην μπλεξεις με οτε. θα σου πετανε μπαλακι isp-οτε για τον ποιος φταει σε περιπωση προβληματος. με το ιδιοκτητο θα ξερεις οτι εχεις να κανεις μονο με τον isp. ετσι δεν εχει δικαιλογιες.

@chroma ισως δεν τον καλυπτει το ιδιοκτητο και προσωρινα του δωσαν μεσω οτε και οταν καλυψουν την περιοχη να βαλει full llu.

Link to comment
Share on other sites

Oxι, δε λενε τετοιο πραγμα. Δε χρειαζεται να εχεις γραμμη vivodi για 4mbps.

Σε ποσο καιρο του ενεργοποιηθηκε του φιλουθ σου? τι ταχυτητες εχει?

Αν βαλεις και τηλ.γραμμη vivodi, μηπως ενεργοποιηθει γρηγοροτερα? Τι τιμολογιο εχουν για τις τηλ. κλησεις?

(Τι μπαλακι ρε magic?! oλα τα πακετα adsl χωρις ιδιοκτητη γραμμη, τον ΟΤΕ δεν εχουν πανω απ το κεφαλι τους??)

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρά πήγαινε vivo 4096/256Kbps--> 45.00 shared (phone:ote,dsl:vivodi)

Τώρα τα χριστoύγεννα κλείνω 1 χρόνο συνδρομητής της vivodi και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος αν και έχω dsl μεσώ δυκτίου οτε πίανω περίπου 90αρια σε tor. απο 20:00 και μέτα.

forthnet speedtest:

thirdwu3.gif

Link to comment
Share on other sites

2 μηνες που λες για το zisto δεν το ακουσα απο κανεναν.

Οι πρωτοι που ενεργοποιηθηκαν εκαναν 2-3 βδομαδες.

ψαξε στο adslgr.com/forum

Απο την αλλη ομως η προσφορα της vivo roxx!

Your choice! (μονο πριν πας vivo δες διαθεσιμοτητα adsl2+ για την περιοχη σου στο vivodi.gr)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.