Jump to content



ΑΠΑΛΑΓΗ ΑΠΟ ΤΡΟΙΑΝ ΚΑΙ ΡΟΥΤΚΙΤ


sr10rs1416003261

Recommended Posts

λοιπον το θεμα μας ειναι αν υπαρχει καποιο καταληλο προγραμα για την απαλαγη απο τα καταστροφικα τροιαν και ροοτκιτ απο το pc μας. προσωπικα εχω για αντιβαιρους αβαστ και για αντισπαγουερ το avg free και το comodo για φαιργουολ. παμε παρεα !!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από sr10rs

λοιπον το θεμα μας ειναι αν υπαρχει καποιο καταληλο προγραμα για την απαλαγη απο τα καταστροφικα τροιαν και ροοτκιτ

’σε φίλε, δεν ξεμπερδεύεις εύκολα.

Και να φανταστείς τα RootKit είναι εύκολη περίπτωση.

Που να μπλέξεις με τα RootX.Εγώ είδα και απόειδα..Kοντά 3 χρόνια τώρα και άκρη ακόμα δεν έχω βγάλει.

:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από minus

Μη ανιχνευσιμα δηλαδη? Κανεις μα κανεις δεν μπορει να τα ανακαλυψει? Ημαρτον, κατεφθασε το οργανωμενο εγκλημα στο pc μας?

Μπορούν να τα δουν εξειδικευμένα προγράμματα (Rootkit Revealer κλπ), αλλά όχι τα παραδοσιακά antivirus.

Και, ναι, το οργανωμένο έγκλημα ασχολείται με το ηλεκτρονικό έγκλημα εδώ και αρκετό καιρό αλλά δεν έχει τόση σχέση με τα rootkit. ’λλη συζήτηση.

Αρχική απάντηση από spc

’σε φίλε, δεν ξεμπερδεύεις εύκολα.

Και να φανταστείς τα RootKit είναι εύκολη περίπτωση.

Που να μπλέξεις με τα RootX.Εγώ είδα και απόειδα..Kοντά 3 χρόνια τώρα και άκρη ακόμα δεν έχω βγάλει.

:p

Νομίζω βρέθηκε ο μυστικός χρηματοδότης της μαμάς Blizzard. Πάντως μπορείς να είσαι ήσυχος ότι τα λεφτά σου πιάσανε τόπο! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.