Jump to content



Πραγματικά αθόρυβο pc


georgepre10

Recommended Posts

Οπότε ξερεις και τι θα αλλαξεις ;). Η κανεις εγχειρηση στο τροφοδοτικο, το ανοιγεις και του αλλαζεις μονος σου το ανεμιστηρακι με ενα πιο αθορυβο (δεν το συνιστω αν δεν εχεις υπομονη) ή αγοραζεις καινουργιο τροφοδοτικο.

Link to comment
Share on other sites

Θα γινει ΠΙΟ αθορυβο, οχι αθορυβο εντελως εφοσον βρεις στην αγορα ανεμιστηρακι του ιδιου μεγεθους και με πιο χαμηλα dbA. Αλλα για να μην σε παρω στον λαιμο μου και γινει καμια ζημια, εγω προτεινω να αγορασεις καινουργιο τροφοδοτικο.

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι ποσα μπορεις να διαθεσεις? Μιας και εχεις ηδη 450watt τροφοδοτικο εγω προτεινω αυτά τα Enermax που εχουν και ανεμιστηρα με πολυ χαμηλο θορυβο. Εχω το 600αρι της ιδιας σειρας και ο ανεμιστηρας του δουλευει στις 940 στροφες, σχεδον αθορυβο.

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.700345

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.700346

Link to comment
Share on other sites

Για το σύστημα που ανέφερες ότι έχεις δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Μια καλύτερη κάρτα γραφικών όμως ενδεχομένως να σου δημιουργήσει προβλήματα. Προσωπικά θα έπαιρνα το 500άρι, το οποίο άλλωστε θα μπορείς να χρησιμοποιήσεις και μετά από μελλοντική αναβάθμιση σε C2D.

Link to comment
Share on other sites

απο οτι βλεπω απο το σιτε της ενερμαξ μονο 2αμπ χωριζουν στην 12αρα(Volt) το 400αρη με το 500αρη.

Καλυτερα παρε το 400αρη ωστε με τα 30€ που θα "κερδισεις" να παρεις μια all around ψυκτρα του στυλ SONIC TOWER ή μαζι με ανεμηστηρα SILENT TOWER

και θα εισαι jet!

Y.Γ

30 amp ειναι αρκετα να σε καλυψουν.

Σκεψου οτι κυκλοφορουν πολλα hiper type-R 580W που και αυτα 30αμπ δινουν στην 12αρα!Eνταξει ...δεν λεω οτι ειναι το καλυτερο για να βαλεις 8800GTX ,5-6 δισκους και καποιον c2d που θα του πεταξεις τα ματια εξω στο oc...

Link to comment
Share on other sites

Να μην αλάξεις ανεμιστήρα στο τροφοδοτικό σου.

Να πάρεις ένα καινούργιο Emermax ή Tagan κατα την γνώμη μου τα tagan είναι λίγο καλύτερα.όποιο και να επιλέξεις δεν θα δεις διαφορα (αν είναι στα ίδια watt).

Απο 430 μέχρι 500watt είσαι μια χαρά και για το μέλλον.

Αν αλλλάξεις και ψύχτρα στον επεξεργαστή το pc σου θα είναι σχεδόν αθόρυβο.

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα ναι, είναι καλύτερα απο τα enermax τα τροφοδοτικά αυτά, είναι κορυφή!

Δεν μπορούν όμως να είναι καλύτερα απο ένα enermax στα 500-600watt.

Είπαμε 480 είναι τα tagan που λές εσύ.

Πάντως το codegen δεν είναι και τόσο χάλια.

όσο για την διαφορά ανάμεσα τους δεν μπορώ να την καταλάβω, ας απαντήσει κάποιος που ξέρει καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.