Jump to content



Πρόβλημα!! Δεν bootarei το νέο pc!!!


ghostaki

Recommended Posts

Γεια χαρά και πάλι!

Τελικά το έλυσα το "πρόβλημα".Από το 20+4 καλώδιο του τροφοδοτικού έπρεπε να συνδεθεί μόνο το 20pin βύσμα, αλλιώς με τίποτα δεν μπούταρε! Τώρα δουλεύει άψογα το μηχάνημα.

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις!

Καλό απόγευμα!

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε επίσης μήπως έχει μείνει κάποιο ποδαράκι από την προηγούμενη μητρική (εκεί που πατάει πάνω στο κουτί). Μήπως η καινούργια δεν έχει εκεί τρύπα και πατάει πάνω στα κυκλώματά της. Μου είχε συμβεί με την asus Α8Ν-CSM και ψαχνόμουν να δώ τι γινόταν.

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω παρομοιο προβλημα με την asus a8v-deluxe και τον athlon 3700+. Εμενα ανοιγουν τα fans, τα λαμπακια κτλ αλλα τιποτα αλλο. "no video input", ουτε μπιπ απο το ηχειο ουτε τιποτα... καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotalotsopa [Σήμερα, στις 21:39]

Εχω και εγω παρομοιο προβλημα με την asus a8v-deluxe και τον athlon 3700+. Εμενα ανοιγουν τα fans, τα λαμπακια κτλ αλλα τιποτα αλλο. "no video input", ουτε μπιπ απο το ηχειο ουτε τιποτα... καμια ιδεα?

Δες εδω:

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=34818

απο ιδεες αλλο τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Πω,πω... ειδα το threat, αλλα το κακο ειναι οτι τελικα δεν βρεθηκε λυση.... Παντως υπαρχουν 1-2 πραγματακια που δεν τα εχω κανει ακομα, οποτε θα τα δοκιμασω. Και να ρωτησω και κατι αλλο: Ειδα οτι αρκετοι αλλοι εχουν παρομοιο προβλημα με asus μητρικη. Και αναρωτιεμαι: Δεν θεωρείται "καλη-ποιοτικη" εταιρεια? δηλαδη τι εννοούμε? τα υλικα της μονο ειναι καλα?

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτηκα για bios update, αλλα δεν μπορω να κανω τιποτα ακομα... βασικα δεν ξερω και ποια εκδοση εχει η μητρικη... θα δοκιμασω boot χωρις cpu μπας και ξεκολησει...

Να ρωτησω και κατι αλλο:

Εβγαλα τα παντα απο την μητρικη, και εμεινε μονο η cpu. Φυσιολογικα μολις την ανοιγα δεν θα επρεπε να αρχισει μπιιιπ, μπιιπ απο το ηχειο καθως δεν βρισκει τιποτα? Γιατι εμενα δεν μου κανει τιποτα...

Αααα... και μην ξεχασω: Με το κουμπι power αρχιζει να παιρνει ρευμα, αλλα μετα οσο και να το παταω δεν σταματαει. Δηλαδη για να σταματησω την τροφοδοσια τραβαω το καλωδιο του τροφοδοτικου. Δεν ξερω αν εχει σχεση με το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.