Jump to content



Apple iPhone!


Shaman

Recommended Posts

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply

ωραιο το iphone, ωραιο το ipod ολα ωραια καλα και ακριβα...

αλλα εμενα μου κανει καπως η Apple με ολη την ιστορια που εχει, με ολο το background να επανερχεται στην επικαιροτητα εδω και καιρο με mp3 και τηλεφωνα (εστω και με multimedia χαρακτηριστικα) και οχι με τους υπολογιστες της και το λειτουργικο της...ολοι ξαφνικα εμαθαν την Apple απο το ipod...αυτο μου φαινετε καπως...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Suedehead [Σήμερα, στις 15:27]

ωραιο το iphone, ωραιο το ipod ολα ωραια καλα και ακριβα...

αλλα εμενα μου κανει καπως η Apple με ολη την ιστορια που εχει, με ολο το background να επανερχεται στην επικαιροτητα εδω και καιρο με mp3 και τηλεφωνα (εστω και με multimedia χαρακτηριστικα) και οχι με τους υπολογιστες της και το λειτουργικο της...ολοι ξαφνικα εμαθαν την Apple απο το ipod...αυτο μου φαινετε καπως...

Γραφεις επικαιροτητα εγω δεν θα το πω επικαιροτητα θα το πω ευρεως γνωστοποιηση!

Και ναι η apple εγινε ευρεως γνωστη με το ipod αλλα αυτο δεν της εκανε ζημια ουτε χαλασε το χαρακτηρα της και το image της αντιθετα την βοηθησε απειρα γιατι η μαζα την εμαθε!

Ετσι κανει και πωλησεις απο υπολογιστες!Και αυτο που λες οτι δεν πρωτοπορει η δεν βρισκεται πλεον στην επικαιροτητα σε ΜΑC os μπες να δεις στο site το νεο MAC OS Leopard

ή τις καινοτομιες που κανει στους υπολογιστες της !Μην κοιτας τι γινεται στην Ελλαδα εξω ο κοσμος βλεπει τα νεα τις apple γινονται ολοκληρες καμπανιες για τα νεα τις προιοντα!

Οι επαγγελματιες παιρνουν Mac και θα συνεχισουν να παιρνουν!

Κοινως συμφωνουμε εν μεροι!

QUOTE 2

Και γιατι καποιος με ενα pda να παρει κατι τετοιο? Εγω αυτη τη στιγμη εχω το α701 με sd 4gb 150x. Τι θα κερδισω με αυτο? Τι θα χασω ξερω.

Γιατι ειναι το πρωτο PDA-Kινητο που εχει MAC OS ,γιατι για πρωτη φορα σε touchscreen οθονη μπορεις να χρησιμοποιησεις 2 δαχτυλα,γιατι εχει αισθητηρες για το πως το κρατας,γιατι σε τιμη PDA παιρνεις και κινητο και ipod και τελος γιατι ειναι ΑPPLE!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Mischeif [Σήμερα, στις 15:36]

Γιατι ειναι το πρωτο PDA-Kινητο που εχει MAC OS ,γιατι για πρωτη φορα σε touchscreen οθονη μπορεις να χρησιμοποιησεις 2 δαχτυλα,γιατι εχει αισθητηρες για το πως το κρατας,γιατι σε τιμη PDA παιρνεις και κινητο και ipod και τελος γιατι ειναι ΑPPLE!!!!!

Και αφου ειναι το πρωτο θα πρεπει να περασει ενα διαστημα μεχρι να λυθουν τα bugs που θα εχει. Να χρησιμοποιησω δυο δαχτυλα δεν με ενδιαφερει γιατι ειναι κινητο και θελω να το κραταω και οχι να το απλωνω σε ενα τραπεζι και να παιζω πιανο. Αισθητηρες επισης δεν χρειαζομαι γιατι δεν μου ειναι προβλημα να παταω ενα κουμπακι και να ρυθμιζω μονη της την οθονη. Σε τιμη pda προτιμω να παρω ενα wm pda να του κοτσαρω μια sd μεγαλη και καλα ακουστικα και εκτος απο αυτα να χρησιμοποιω τα απειρα προγραμματα που υπαρχουν για το wm, το ενσωματομενο gps κλπ κλπ.

Το οτι ειναι Αpple αποτελει κριτηριο αγορας ειτε για ηλιθιους ειτε για λεφταδες που δεν εχουν τι να κανουν τα χρηματα τους.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cabrinha [Σήμερα, στις 16:27]

Και αφου ειναι το πρωτο θα πρεπει να περασει ενα διαστημα μεχρι να λυθουν τα bugs που θα εχει. Να χρησιμοποιησω δυο δαχτυλα δεν με ενδιαφερει γιατι ειναι κινητο και θελω να το κραταω και οχι να το απλωνω σε ενα τραπεζι και να παιζω πιανο. Αισθητηρες επισης δεν χρειαζομαι γιατι δεν μου ειναι προβλημα να παταω ενα κουμπακι και να ρυθμιζω μονη της την οθονη. Σε τιμη pda προτιμω να παρω ενα wm pda να του κοτσαρω μια sd μεγαλη και καλα ακουστικα και εκτος απο αυτα να χρησιμοποιω τα απειρα προγραμματα που υπαρχουν για το wm, το ενσωματομενο gps κλπ κλπ.

Το οτι ειναι Αpple αποτελει κριτηριο αγορας ειτε για ηλιθιους ειτε για λεφταδες που δεν εχουν τι να κανουν τα χρηματα τους.

Αν ειναι ετσι να επερνες ενα μπλοκακι χαρτι ενα μολυβι ενα χαρτη του κοσμου τσεπης και αλμπουμ με φωτογραφιες και ενα walkman με κασετα και ραδιοφωνο !Και να μην επερνες ουτε καν PDA!

Ετσι οπως εκανες μεταβαση/εξελιξη απο ολα τα παπαραπανω σε PDA.

Ετσι μπορεις να κανεις και απο PDA σε Iphone.

Το οτι ειναι apple ειναι κριτηριο ποιοτητας και χρονια μελετων και ερευνας για αυτο δεν ειχε βγαλει μεχρι τωρα κινητο-PDA!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ειναι το πρωτο PDA-Kινητο που εχει MAC OS ,γιατι για πρωτη φορα σε touchscreen οθονη μπορεις να χρησιμοποιησεις 2 δαχτυλα,γιατι εχει αισθητηρες για το πως το κρατας,γιατι σε τιμη PDA παιρνεις και κινητο και ipod και τελος γιατι ειναι ΑPPLE

Can it run Mac OS X programs? No.

Can I add new programs to it? No. Apple wants to control the look and feel and behavior of every aspect of the phone.

Does it run programs from Palm, Symbian, Windows? No.

Does it connect to iChat? No.

Does it have games? No.

Is it ambidextrous? No.

Does it have GPS? No.

Voice recognition? Voice dialing? Voice memos? No, although this could change by June when the phone ships.

Will it sync with Outlook? No.

Απλο τηλεφωνο ειναι. Μη το συγκρινεις με PDA.:devil:

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη σχεδιαση και ποιοτητα κατασκευης(κλασικα apple)αλλα μεχρι να ερθει ευρωπη θα εχουν βγει στην αγορα πολυ πολυ καλυτερα!ηδη εχει ανακοινωσει η nokia το N95 με ενσωματωμενο gps,5mpxl καμερα,WiFi,ανοιχτο λειτουργικο symbian και αλλα...γιαυτο μην ενθουσιαζεστε (ειναι ομως ομορφο το ατιμο):inlove:

Link to comment
Share on other sites

ΣΟβαρα ? Γιατι..... ? ΕΙναι φοβερο! Παντος υπάρχει κ περιπτωση να μπ0ρουμε να το βρούμε σε κανενα ξένο site (οπως βρήκα το playstation 3 στην καλή εκδοση σε τιμη 600 0ο0ο0ο)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Mischeif

Αν ειναι ετσι να επερνες ενα μπλοκακι χαρτι ενα μολυβι ενα χαρτη του κοσμου τσεπης και αλμπουμ με φωτογραφιες και ενα walkman με κασετα και ραδιοφωνο !Και να μην επερνες ουτε καν PDA!

Ετσι οπως εκανες μεταβαση/εξελιξη απο ολα τα παπαραπανω σε PDA.

Ετσι μπορεις να κανεις και απο PDA σε Iphone.

Το οτι ειναι apple ειναι κριτηριο ποιοτητας και χρονια μελετων και ερευνας για αυτο δεν ειχε βγαλει μεχρι τωρα κινητο-PDA!

Δεν ειπα οτι θα με χαλαγε να τα ειχα. Ειπα οτι ειναι περιττα ενω αντιθετα πολλα αλλα χρησιμα δεν υπαρχουν. Επισης δεν υπαρχει μεταβαση απο pda σε iphone. Οπισθοδρομηση ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cabrinha

Και αφου ειναι το πρωτο θα πρεπει να περασει ενα διαστημα μεχρι να λυθουν τα bugs που θα εχει

δε νομιζω να εχει bugs αλλωστε τρεχε mac os x το οποιο δε κολλαει συννηθως:)και αφου ειναι το πρωτο μαλλον η apple θα το ειχε δοκιμασει διεξοδικα για να μη εχει bugs,αλλωστε θα θελει να ξεκινησει με το δεξι σε μια νεα αγορα.Οσο για αυτο που λες οτι:"Το οτι ειναι Αpple αποτελει κριτηριο αγορας ειτε για ηλιθιους ειτε για λεφταδες που δεν εχουν τι να κανουν τα χρηματα τους."θελω να σε ρωτησω αν εχεις παρει ποτε καποιο προιον της apple;το να βαζεις κριτηριο αγορας την πολυ καλη ποιοτητα και σιγουρα το πολυ καλο λογισμικο δε νομιζω να ειναι ηλιθιο :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

γιατι εχει αισθητηρες

δεν ειναι δα και καμια φοβερη τεχνολογια. και το qtek μου εχει αισθητηρα για το φως για να μη φωτιζεται (σε 2-3 μηνες ληγει η 2ετης εγγυηση), δεν εχει βεβαια proximity sensor αλλα μετα απο 5 δευτερα κλεινει την οθονη οταν μιλας. το δε κολπακι με το portait-landscape το κανουν οι ψηφιακες 2-3 χρονια τωρα.

ειναι το πρωτο PDA-Kινητο που εχει MAC OS
δε μου λεει και κατι αυτο. με ενα smartphone και ενα pda βασισμενα σε λειτουργικα της microsoft, το δε πρωτο χτυπαει ονειρεμενα uptime σε σχεση με τα desktop pc, το δευτερο τραβαει τα ψιλοζόρια του αλλα δε φταει η MS για αυτο. το interface ωραιο, δε λεω, αλλα πολλα λεφτα μονο και μονο για αυτο το λογο.

για τα πραγματα που θελω απο μια φορητη συσκευη που θα την εχω επανω μου, περισσοτερο για ενα ipod με ενσωματωμενο gsm δεκτη μου κανει, παρα για pda ή οτιδηποτε αλλο. ειναι μεγαλο σαν κινητο για να το εχω επανω μου, δε χωραει σε τσεπες, και αρκετα κλειδωμενο/περιορισμενο σαν pda για να βρει εστω και θεση στο αμαξι.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.