Jump to content



P5W64 WS PROF


velipsi

Recommended Posts

Σημερα δοκιμασα μετα την striker Asus και την P5W64 WS PROF φαίνεται σταθερη M/B

περιμενω να ακουσω αποψεις ...

καποιος φίλος με το ιδιο κομματι??????????

εχω αρκετες αποριες και θα ηθελα μικρη βοηθεια...

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

να κανω και μια γρηγορη ερωτηση σε ολους τους εχοντες Asus ....είναι τοσο αργο το σκρολαρισμα στην αρχικη οθονη μετα το ανοιγμα του υπολογιστη ....μου συμβαινει προσφατα ...ενω σε παλια κομματια που ειχα περναγε συφουνας...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από velipsi

να κανω και μια γρηγορη ερωτηση σε ολους τους εχοντες Asus ....είναι τοσο αργο το σκρολαρισμα στην αρχικη οθονη μετα το ανοιγμα του υπολογιστη ....μου συμβαινει προσφατα ...ενω σε παλια κομματια που ειχα περναγε συφουνας...

Εγώ, με bios το 506 δεν έχω πρόβλημα, μέχρι τα 400 MHz FSB, απο τα 400 και πάνω αργεί το boot.

Το ίδιο αντιμετώπιζα με το ASUS DH.

Ενα από τα καλύτερα Μ/Β που έχω κλοκάρει.......... (εχω χτυπήσει Pi 1Μ μέχρι 485MHz).:cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gprhellas [Σήμερα, στις 10:53]

Εγώ, με bios το 506 δεν έχω πρόβλημα, μέχρι τα 400 MHz FSB, απο τα 400 και πάνω αργεί το boot.

Το ίδιο αντιμετώπιζα με το ASUS DH.

Ενα από τα καλύτερα Μ/Β που έχω κλοκάρει.......... (εχω χτυπήσει Pi 1Μ μέχρι 485MHz).:cool:

δεν καταλαβα καλα εχεις γενικα καποιο ASUS m/b η το P5W64 WS PROF????

γιατι ηθελα να ρωτησω κατι για το bios

506 υπάρχει στο P5W64 WS PROF????

Link to comment
Share on other sites

ξερεις καθολου από BIOS ρυθμίσεις .....πχ πως παει στα 3.00Mhz απο 2.40 ο 6600 ....γατι δεν εχω μεγαλη εμπειρία ........

ευχαριστω

η πλακα είναι οτι ειχα βαλει την δικια σου πριν την striker ( πολλα κουφα το 680 i ) και τωρα ξανα σε 750 intel

Link to comment
Share on other sites

εγω οπως ειπα ειχα απανω την striker ...πηρα αυτη για το σταθερο 975 τσιπσετ εχει 4 pci exprees X16 2 pci WS m/b.... η G2 ηταν η ιδια σε παλιοτερη εκδοση με 2PCI X ......τα ιδια πραγματα περιπου δηλαδη ........................

Link to comment
Share on other sites

:OT: Παιδιά να ρίξω ένα άσχετο?Έχω την EVGA με το 680i και στην διαχείριση συσκευών τους

ελεγκτές IDE ΑΤΑ/ATAPI τους βγάζει nForce 590/570/550 serial ATA controller.Να φρικάρω ή έτσι είναι?Συγνώμη για την άσχετη ερώτιση:o

Link to comment
Share on other sites

δεν δείχνει να έχει προβλημα...απλά μου έκανε εντύπωση.Και τί παίζει με το nTune? μέχρι και αυτό που βγήκε σήμερα δεν λέει πουθενά για υποστήρηξη του 680i μέχρι το 590 λέει.WTF?

Link to comment
Share on other sites

Για μικρό Ο/C (μέχρι 25%) άστο 100. Από κεί και πέρα αν δεις αστάθειες και ΔΕΝ μπορείς να δείς από πού προέρχονται μπορείς να το ανεβάσεις σιγα σιγά μέχρι τα 120. Κάθε μητρική έχει "τα δικά" της πάνω σ'αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

velipsi kati psilo-offtopic. Mou eixes apanthsei se ena forum sxetika me troubleshooting sto STRIKER kai epeidh apo oti diabazw exei perasei apo ta xeria sou to sygekrimeno mobo 8a h8ela th boh8eia sou. An einai eukolo ri3e mia matia sto forum "geniki suzhthsh intel platformas": "asus striker extreme: mapa to karpouzi". 8a to ektimousa, euxaristw...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.