Jump to content



Linksys switch


gns

Recommended Posts

Γεια σας παιδία

Θα ήθελα να με βοηθήσετε γιατί αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το linksys switch (sd208).

Καταρχάς για να γίνω και ποιο κατατοπιστικός έχω DSL 512 και πάνω στο modem έχω ένα router (linksys befsr41 V3) συνδεδεμένο απο αυτό ένωσα ένα σύρμα cat 5e περίπου 40 μέτρα και το ένωσα με το ποιο πάνω switch σε αυτό είναι συνδεδεμένα 2 pc (το 1 είναι συνεχώς συνδεδεμένο ενώ το 2 κάθε τόσο)

Τώρα το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι όταν το κύριο pc που χρησιμοποιώ εγώ είναι ανοικτό η γραμμή του internet (δεν έχω κοιτάξει αν διακόπτετε και το LAN) διακόπτετε παρόλο που το pc που είναι ενωμένο κατευθείαν με το router δεν υπάρχει πρόβλημα.:blink:

Όταν όμως κλείσω το switch και μετά το ξεκινήσω έχω internet αλλά μόνο για μερικά λεπτά και μετά η γραμμή διακόπτεται και πάλι, οφείλω να πω πως παλιά λειτουργούσε μια χαρά (το switch το έχω περίπου 3 χρόνια):wassat:

Πρωτη σκεψη ηταν πως τα επαιξε το switch αλλα δεν ξερω και πολυ αυτα:tomato: γι' αυτο θα ηθελα τα φωτα σας:whistling

Ευχαριστώ προκαταβολικα για οποια βοηθεια σας:help:

Link to comment
Share on other sites

Το καλωδιο ειναι καινουργιο

Για το modem επειδη δεν ειχε router ενσωματομενο συνδεσα ενα router για να μπορω να διαμοιρασω τη συνδεση.

Οσο για το lan θα το δοκιμασω εντος της ημερας

Link to comment
Share on other sites

Γειας σας παιδια

Πηγα να δοκιμασω αν δουλευει και το Lan και για καλυ μου τυχη μεχρι τωρα δεν εχει κανενα απολυτως προβλημα δεν ξερω πως εγινε αυτο αλλα οταν το ανοιξα τελειως ειδα πως ειναι με παθυτικη ψυξη λετε να ειναι και προβλημα θερμοκρασιας το pc μπορει να μεινει και 2-3 μερες on επιεδη το χρεισιμοποιω και σαν κατεβαστηρη

Αν παιζει τετοιο προβλημα πως μπορω να το ψυξω καλυτερα?

Thx και παλι

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.