Jump to content



x800xl ή x1650 pro


manosone1416003187

Recommended Posts

Καλησπερα.Εχω βρει αυτες τις 2 καρτουλες σε υλοποιηση της sapphire και της gecube αντιστοιχα.Τι προτινετε?Βλεπω οτι η δευτερη εχει καλυτερους χρονισμους αλλα στα benchmarks η x800xl την περναει.Για πειτε γνωμες..

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα..!Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.Περιμενω και αλλες γνωμες για να δω τελικα τι λενε οι περισσοτεροι εδω,μιας και οι 2 ειναι γνωστες καρτες..,και για να δω και εγω που θα καταληξω.

Link to comment
Share on other sites

Αφου θες κι αλλες γνωμες.H x800xl ειναι πιο δυνατη,αλλα δεν υποστηριζει sm3.Αν παρεις την x1650pro παλι δεν κερδιζεις τιποτα παρολο που υποστηριζει sm3 γιατι ειναι αθλια και σερνεται.

Συμβουλη:βρες αλλη καρτα:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από steve_m [Σήμερα, στις 19:32]

Αφου θες κι αλλες γνωμες.H x800xl ειναι πιο δυνατη,αλλα δεν υποστηριζει sm3.Αν παρεις την x1650pro παλι δεν κερδιζεις τιποτα παρολο που υποστηριζει sm3 γιατι ειναι αθλια και σερνεται.

Συμβουλη:βρες αλλη καρτα:D

Συμφωνο απολυτα μονο με την διαφορα οτι δεν ειναι απλος πιο δυνατη, ειναι πολυ πιο δυνατη

(για την X800XL φυσικα λεμε). Καλυτερα να επερνες κατι αλλο;) (πχ σ'αυτα τα λεφτα 7600GT)

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ των δύο που αναφέρεις...θα προτιμούσα τη Χ800ΧL με κλειστά μάτια Είναι πολύ πιο δυνατή. Η άλλη έχει sm3, αλλά στην ισχύ που το προσφέρει είναι σα να μην υπάρχει...

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξαναλεω x800xl.... Να χεσω το sm3 αν δεν υπάρχει ισχύς... Καποια στιγμη περασε απο τα χερια μου ενα χ800gto---->αξioprepes, μετα 1650pro(ddr3)----> αρκετα χειροτερο απο gto kai τελος ενα χ800xt το οποιο ηταν αλλο πράμα---->6000 3dmark 05....

Το 1650xt που λεει ο Skal ειναι πολύ δυνατο και με τα λιγα λευτα που ζηταει φτανει και ισως ξεπερναει λιγο την 7900gs και εχει και SM3 και ολα τα καλουδια και ειναι και καλυτερη επενδυση και θα σου φύγει και το μικροβιο του οτι εχεις κατι παλιο γιατι θα ειναι ολοκαινουριο!!!!

σκεψου το

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.