Jump to content



ποια ψυκτρα για κρυμμενο απο την vga chipset ??????


thanos21

Recommended Posts

υπαρχει καποια ψυκτρα για το ψηιπσετ απο το μοβο της υπογραφης μου??

βαζοντας την 8800gts μου κρυβει το ανεμιστηρακι της dfi κατα τα 2/3 και εχω αυξημενες θερμοκρασιες

Link to comment
Share on other sites

Thermalright ΗR-05-SLI από εμένα....

Εδώ όπως θα δείς είναι συμβατή με τη μητρική σου...

Και με έναν 8άρη ανεμιστήρα σε χαμηλές στροφές θα είσαι πολύ καλά από θερμοκρασίες και προφανώς πολύ καλύτερα από θόρυβο (8cm πίο αθόρυβος από 5cm)...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από felix [Χθες, στις 19:04]

Thermalright ΗR-05-SLI από εμένα....

Εδώ όπως θα δείς είναι συμβατή με τη μητρική σου...

Και με έναν 8άρη ανεμιστήρα σε χαμηλές στροφές θα είσαι πολύ καλά από θερμοκρασίες και προφανώς πολύ καλύτερα από θόρυβο (8cm πίο αθόρυβος από 5cm)...

Με τη μητρικη που εχει ο φιλος δεν κανει η συγκεκριμενη ψυκτρα..:tomato: :tomato:

Αφου λεει η καρτα γραφικων σκεπαζει το φρουφρουρι της μητρικης... Μακαρι να εμπαινε παντως

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kingzback [Σήμερα, στις 01:43]

Με τη μητρικη που εχει ο φιλος δεν κανει η συγκεκριμενη ψυκτρα..:tomato: :tomato:

Αφου λεει η καρτα γραφικων σκεπαζει το φρουφρουρι της μητρικης... Μακαρι να εμπαινε παντως

Έκανες τον κόπο να δείς τα links? Ή έφαγα το :tomato: έτσι για το χαβαλέ?

H thermalright αναφέρει συμβατότητα...H λίστα συμβατότητας περιέχει κάποιες μητρικές που έχει δοκιμάσει η εταιρία και ανανεώνεται και με απαντήσεις περί συμβατότητας από χρήστες που την αγόρασαν και τη δοκίμασαν...

Επίσης από τη φωτό της μητρικής και βλέποντας και φωτό της ψύκτρας, φαίνεται αν θα εμποδίζει/εμποδίζεται από την κάρτα γραφικών ή και γενικότερα αν είναι συμβατη...

Η συγκεκριμένη ψύκτρα , είναι αναβάθμιση της απλής HR-05 για τον λόγο που ο φίλος μας τη χρειάζεται...για να ψύχει έτσι ώστε :

α) να μην εμποδίζει την κάρτα γραφικών

και

β) να μην εμποδίζεται από την κάρτα γραφικών

Οι φωτό του NTG είναι πολύ κατατοπιστικές και έτσι θα είναι το σύστημα του φίλου μας αν βάλει την ψύκτρα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.