Jump to content



σε σχεση με enermax/seasonic τα lc power & be quite πως τα πανε?


tolis861416003225

Recommended Posts

λοιπον, εδω πατρα ειναι ενα μαγαζακι ,στο οποιο βρηκα τα εν λογω τροφοδοτικα. και το 550αρι την lc power το δινει 90 ευρο...και οταν ,το ποσο συντομα δε ξερω, κανω αναβαθμιση θα παρω και τροφοδοτικο καινουριο και ελεγα να παρω ενα πολυ δυνατο να το εχω καιρο οχι οτι το τωρινο μου δε με καλυπτει. αντιθετως. σηκωνει και 8800γτχ(δινει 31Α στη 12αρα) απλα θα ζοριζοτανε λιγο. δε σκοπευω βεβαια να βαλω 8800γτχ αλλα λεμε τωρα. εξαλου το τωρινο μου συστημα θα παει στο μικρο αδερφο, οποτε θα το χρειαζεται και ο ιδιος το τροφοδοτικο. τεσπα, ξεφυγα. πως τα πανε λοιπον?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Tα BeQuiet! είναι Tagan rebranded aka Τοpower rebranded, αν δεν κάνω λάθος. Δεν το έχω ψάξει τελευταία αλλά μάλλον ξεπέρασαν τις παιδικές ασθένειες οπότε είναι σχετικά safe buy. Για τα LC Power θα σε γελάσω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shaman

Tα BeQuiet! είναι Tagan rebranded aka Τοpower rebranded, αν δεν κάνω λάθος. Δεν το έχω ψάξει τελευταία αλλά μάλλον ξεπέρασαν τις παιδικές ασθένειες οπότε είναι σχετικά safe buy. Για τα LC Power θα σε γελάσω.

Για τα be-quiet ισχύει, όπως και τα ocz και τα fortron. Ίδια εργοστάσια.Για τα LC χμ,τι άλλο λέγαμε?Μόνο το Scorpio άξιζε....

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να έχεις ένα καλό και αξιόπιστο τροφοδοτικό. Το αν θα έχεις απλώς ένα καλό ή το καλύτερο εξαρτάται απο την τσέπη σου, αλλά ανάλογα με τις ανάγκες σου μπορεί να αξίζει ή απλώς να πληρώσεις παραπάνω. Δεν χρειάζεται να κάνεις υπερβολές. Αν θες κάτι για καθημερινή χρήση, και αυτό που έχεις μια χαρά είναι. Αν θες κάτι για να ανέβεις τρελά και να είσαι ασφαλής δεν θα ήταν άσχημα να δώσεις κάτι παραπάνω. Καταλαβαίνεις όμως το οτι να πάρεις ένα seasonic για ένα απλό σύστημα που το χρησιμοποιείς λίγες ώρες την ημέρα σε default για να τρέχεις office, ε εντάξει.... είναι κάπως... :)

Link to comment
Share on other sites

οχι βρε... ποιες λιγες ωρες? 24/7 δοθλεβει το πισι εδω και 1,5 χρονο. και αρκετα συχνα παιζω για κανα δυο ωρες κανα παιχνιδι(quake 4, fear(εχω κολλησει ρε γαμωτο!!), gtr2, rbr) και εχω ενα κλοκαρισμα στον π4 15% παραπανω δε παω διοτι οι μνημες δεν αντεχουν πανω απο 614MHZ(533 ειναι οι καημενες και ρευμα δεν εχω δοκιμασει αλλα δε θελω βασικα ειναι απο τις πρωτες δδρ2 και τις λυπαμε ολιγον) και αμα τις ριξω μετα παω πολυ χαμηλα στις μνημες ή για να ανεβω μετα πρεπει να ανεβασω πολυ τον επεξεργαστη και θα θελει και ρευμα....αστα. τεσπα. οπως τα βλεπω τα πραματα το πιο πιθανο ειναι να παρω μια 8600ultra οποτε και το 420 που εχω τωρα ειναι μια χαρα ακομα για για 8800γτχ κανει αλλα οπως ειπα θα το γτανει αρκετα κοντα στο οριο του ε κει αδε θελω...εξαλου το συστημα θα περασει στον αδερφο μου οποτε θα το χρειαστει το τροφοδοτικο εκεινος....αρα γιατι να μη παρω ενα 550ραι-600αρι καλο να μου μεινει?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.