Jump to content



Ευκολος τροπος μετατροπής κ750 σε w800


Spyrious

Recommended Posts

Στην παρακάτω σελίδα υπάρχει τρόπος να γίνει το k750i σε w800 χωρις να πρεπει να δωσεις credits όπως στο davinci team.

Να πω επίσης ότι το έκανα μόλις πριν 30' με απόλυτη επιτυχία.

http://myforum.lasyk.net/showthread.php?t=27883

Υ.Γ.: μένει τώρα να βρω προσόψεις από w800i για να ολοκληρωθεί η μεταμόρφωση.

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει το δικό μου με ενα οδήγγο που ειχε ποστάρει ενα παλικάρι στο ινσομνια.

επισης εχει και καποια πατσακια με τα οποία αναβοσβήνει το φλασ αν εχεις αναπάντητη, παίζει το ραδιο χωρις handsfree κλπ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dimitris74

εχω κανει το δικό μου με ενα οδήγγο που ειχε ποστάρει ενα παλικάρι στο ινσομνια.

επισης εχει και καποια πατσακια με τα οποία αναβοσβήνει το φλασ αν εχεις αναπάντητη, παίζει το ραδιο χωρις handsfree κλπ

Για δώσε κανα λινκ.

Link to comment
Share on other sites

αλλάζει το vodafone live.

Ουσιαστικά περνας firmware απο την αρχη και κανεις οτι θελέις.

πριν μπειτε στην διαδικασία κατεβαστε απο davinci το προγραμμα να τσεκαρετε το CID του κινητού. αν ειναι 36 νομιζω γινεται αν ειναι 49 δεν γινεται.

αν δεν παιζουν τα λινκ απο ο ινσόμνια πειτε μου να βρω τα αρχεία να τα ξανανεβάσω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snips

Δεν γίνεται ρε παιδιά....πατάω C καρ΄φωνω το καλώδιο στο κινητό, αναγνωρίζει USB drive αλλά δεν βρίσκει drivers...

Πρέπει πρώτα να περάσεις τους drivers.Σύνδεσε το μια φορα ανοιχτό στο pc και δώσε του την διαδρομή απο τους drivers.Τους έχει μέσα το zip.

Link to comment
Share on other sites

Το Κ750 εχει το ιδιο hardware με το w800;

Δυο φιλοι μου τα εχουν και τα δυο και θυμαμαι οτι το w800 ειναι πολυ πιο γρηγορο απο το κ750. Με την αλλαγη του firmware η ταχυτητα του moded k750 ειναι ισαξια του w800?

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις αυτό

http://www.sendspace.com/file/js39l0

Το ξεζιπάρεις κάπου.

Παίρνεις το cygwin1.dll και το πετάς εδώ windows\system32

Πας εδώ

http://www.se-world.info/cda-strings.php?device=14

και βρίσκεις το cda string που θες (Εγώ έβαλα το generic greece)

Επίσης κατεβάζεις απο εδώ το SEUS

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps1_1_3_1_1&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10245&fid=21839&esi=true

και το κάνεις install.

Τώρα σβήνεις το κινητο βγάζεις memory stick και sim.

Τρέχεις το w800.exe απο τον φάκελο που έκανες ξεζιπ.

Όταν σου βγάλει το μύνημα για τα 30" κρατώντας πατημένο το C το κουπμώνεις στο καλώδιο.

Βγάζει μια λιστα και όταν σταματήσει βάζεις το cda string (πχ cda102430/6)και πατας enter.

Ξανακατεβαίνει μια λιστα και πατας q και enter.

Θα σου βγάλει ενα μύνημα για καποιο σφαλμα, αγνόησε το και κλεισε το παραθυρο.

Μετα τρέξε το SEUS και θα σου αναγνωρίσει το κινητο σαν w800 και κανε αναβαθμηση.

Τελος.

Link to comment
Share on other sites

2 παρατηρήσεις..

1ον ΚΑΙ τα cid49 γίνονται W800i αλλά με το PhoneXS

2ον Είχα κι εγώ πρόβλημα με τους flash drivers.. Απλά πρέπει να συνδεθεί το καλώδιο πίσω από το pc και όχι σε front panel..

Το δικό μου είναι cid36 brown, το έκανα W800i, άλλαξα τα εικονίδια του μενού, άλλαξα τον ήχο και πλέον ποιο καθαρός και πολύ ποιο δυνατός και τέλος άλλαξα τους drivers τις κάμερας και τώρα έχω 16x zoom και νομίζω πως έχει βελτιωθεί και η ποιότητα :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδία, βρήκα κάποιους drivers για την κάμερα οι οποίοι ειδικά για βίντεο είναι φοβεροί! Είναι οι 10.44 του Krot..

Fps με νυχτερινή λήψη με τους default drivers είχα 7 ενώ με αυτούς έχω 10! Επίσης έχει και 16x zoom..

Αν τους θέλει κάποιος ας μου πει να τους ανεβάσω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από subneo

Παιδία, βρήκα κάποιους drivers για την κάμερα οι οποίοι ειδικά για βίντεο είναι φοβεροί! Είναι οι 10.44 του Krot..

Fps με νυχτερινή λήψη με τους default drivers είχα 7 ενώ με αυτούς έχω 10! Επίσης έχει και 16x zoom..

Αν τους θέλει κάποιος ας μου πει να τους ανεβάσω

Για ανέβασε τους να τους δοκιμάσουμε κι αυτους

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.