Jump to content


Ποιός έχει Norton 2007??


michailovits

Recommended Posts

Είναι αρκετά βαρύ αλλά μου φάνηκε αρκετά αποτελεσματικό, είναι το μόνο antivirus που έκοψε το Remote Administrator που χρησιμοποιώ εδώ και 4 χρόνια. Για ένα γρήγορο σύστημα με 1GB μνήμη θα το χρησιμοποιούσα.

Link to comment
Share on other sites

εχω ακουσει γενικα οτι η norton internet suite ειναι πολυ μπροστα

παντως υπαρχει και κατι αλλο...ενταξυ το nod ελαφρυ γρηγορη...μπορει να μη κανει μαλακιες...αλλα η εταιρεια ποσο σβελτη ειναι στο να βγαζει updates κυριως στα virus definitions ? στη τελικη για μενα αυτο μετραει τι να το κανω το ελαφρυ αν ολοι παιζουν με τις ταπες σαν τον jack daniels...(δεν εχω κατι υποψη μου απλα ρωταω)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή φοβάμαι να μην έρθει ο λογαριασμός του οτε....

να βάλω nod32 ή Kaspersky 6 ?

Αν βάλω Kaspersky θα με ενοχλέι στα games?

Πολύ ελαφρύ το Nod32 δεν λέω αλλά δεν το βλέπω και τόσο αποτελεσματικό όσο το kaspersky.

Τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από michailovits

Επειδή φοβάμαι να μην έρθει ο λογαριασμός του οτε....

να βάλω nod32 ή Kaspersky 6 ?

Αν βάλω Kaspersky θα με ενοχλέι στα games?

Πολύ ελαφρύ το Nod32 δεν λέω αλλά δεν το βλέπω και τόσο αποτελεσματικό όσο το kaspersky.

Τι λέτε?

Ο λογαριασμός που κολλάει? Αν φοβάσαι για dialers κτλ, κάνεις φραγή διεθνών κλήσεων στον ΟΤΕ και ξενοιάζεις.

Για antivirus, το kaspersky αξίζει και το τελευταίο που θα δώσεις (?) για να το πάρεις.

Αυτόν τον καιρό έχω και εγώ το NOD32, που όντως δεν με έχει ενοχλήσει καθόλου, καλώς ή κακώς. Όχι οτι θα έπρεπε κιόλας, LOL. Είναι κορυφή και τα 2 όπως και να'χει, προσωπικά θα ψηφίσω Kaspersky.

Αρχική απάντηση από JohnnyX

εχω ακουσει γενικα οτι η norton internet suite ειναι πολυ μπροστα

παντως υπαρχει και κατι αλλο...ενταξυ το nod ελαφρυ γρηγορη...μπορει να μη κανει μαλακιες...αλλα η εταιρεια ποσο σβελτη ειναι στο να βγαζει updates κυριως στα virus definitions ? στη τελικη για μενα αυτο μετραει τι να το κανω το ελαφρυ αν ολοι παιζουν με τις ταπες σαν τον jack daniels...(δεν εχω κατι υποψη μου απλα ρωταω)

Βγαίνουν updates 3-4 ανά 24ωρο για το NOD, όπως και για το Kaspersky. Για το Norton δεν έχω γενικότερα γνώμη, σταμάτησα να ασχολούμαι χρόνια τώρα. Είχε κάνει και ενα θεμα για το norton νομίζω ο jpavly, όταν το βρώ θα το ποστάρω.

edit : τελικά ήταν για το norton 360 beta ^^

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=33315

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από michailovits [Χθες, στις 22:33]

Ξέρετε αν το Norton AntiVirus 2007 είναι καλό??

Είναι ελαφρύ ή ακόμα σαπίζει τον υπολογιστή?

Παναλαφρο δουλευει σε 3 μηχανηματα & αν εχεις το 2006 ο σειριακος του αριθμος ειναι αποδεκτος στο 2007

Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου ειναι οτι ο Ρωσος ειναι κλασεις καλυτερος απ'ολα τα υπολοιπα της αγορας...

Γιατι...?

Το θεμα δεν ειναι να βρισκει τα μαμουνια το καθε προγραμμα....το πιο σημαντικο ειναι να μπορει ΚΑΙ να τα εξολοθρευει/εξουδετερωνει...

Αμφιβαλλω αν μπορει το ιδιο το Nod και ο καθε Νορτονας..

Τωρα ελαφρυ η βαρυ...λιγη σημασια εχει με τα σημερινα συστηματα...την δουλεια του να κανει..:cool:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικη εμπειρια απο NOD32....Εχω πιασει εδω και καιρο ενα worm που ακουει στο ονομα Clicker!Κανω σκαν με το Nod32 με τα τελευταια updates πανω ( γνησιο ) μου λεει οτι το εβγαλε και στο ρεσταρτ πανω τσουπ ξανα μπροστα μου!Ειναι ετσι το συστημα εδω και 3 μηνες και ακομα τιποτα!Εστειλα μαιλ στην τεχνικη υποστηριξη και μου απαντησαν πως το συγκεκριμενο worm 100% εξοντωνεται με το Nod...Αντε βγαλε ακρη!!!!!!!

Αποψη μου:Αν εχεις μηχανημα με 1 γιγα και πανω ραμ βαλε αφοβα Νορτον!Διαφορετικα Kaspersky!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vags [Σήμερα, στις 22:37]

Ο Ρωσος κτυπαει με τα ΧΡ μερικες φορες το 6.0 συγκεκριμενα

Sorry...ποτε σε 3 μηχανακια ως τωρα..αντ'αυτου, εγκατασταθηκε και ησυχασαμε ολοι μας...

..αν το λες απο εμπειρια τεκμηριωσε το...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nick2crete [Σήμερα, στις 20:42]

Sorry...ποτε σε 3 μηχανακια ως τωρα..αντ'αυτου, εγκατασταθηκε και ησυχασαμε ολοι μας...

..αν το λες απο εμπειρια τεκμηριωσε το...

Tι να το τεκμηριωσω το εγκατεστησα δουλεψε καμμια βδομαδα & μετα τελος αποτυχια εκκινησης προγραμματος το αρχειο κλπ.... ελεγε, χωρια που δεν το εχω & πολυ εμπιστοσυνη. Για μενα φιλε μου δυο ειναι οι λυσεις σε security Norton & F-Secure δεν ξεφευγει τιποτα. Σημ. Δεν θυμαμαι να σου δωσω link ενα αρθρο που αναφερει για τον Ρωσο κατι αναλογο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nick2crete [Σήμερα, στις 21:20]

BTW ..λειτουργικο και Antivirus ΠΟΤΕ σπασμενα...για να'χεις το κεφαλι σου ησυχο .!

Συμφωνω & επαυξανω μονο που δεν μιλουσα για σποσμενο αλλα για one month trial

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.