Jump to content



ABIT IN9-32X-MAX WiFi...Ειναι στα χερια μου...(56K Warning)


Τακας

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Vassilis_X [Σήμερα, στις 11:35]

Πηρα και εγω αυτο το mobo.. Κανεις που να ξερει πως κανεις o/c στις μνημες?

πολυ απλα... ανεβαζεις MHz απο το BIOS.

τιμες που πρεπει να βαλεις σου εχω δωσει επανελημενως αρκετες φορες .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply

H STRIKER μου παντως εφτασε εως 490κατι... (ΜΕ 8Χ MULTY) μπορει να παει και πιο πανω αλλα απλα δεν ειχα χρονο να δοκιμασω..

Αντε να δουμε και την ΑΒΙΤ στα βαθια νερα... αν θα πνηγει η θα την βγαλει καθαρη

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vassilis_X [Χθες, στις 22:05]

Εγω δεν εχω υδροψυξη.. μονο μια ψυκτρα zalman 9700nt εχω.. Ειμαι πολυ νεος στο o/c.. Με καλη καθοδηγηση πιστευω να τα καταφερω..

Δεν εχει σημασια που εισαι με την ZALMAN 9700NT... και εγω στην αρχη αυτην ειχα.

Μπορεις ανετα να τον ανεβασεις αρκετα (3500MHz-3600ΜΗz)

Οπως επισης και τις μνημες σου πανω απο 950MHz χαλαρα... (χωρις να πηραξεις timmings)

Link to comment
Share on other sites

Τo bios μου αναγνωριζει τις g.skill σαν 800mhz αλλα με timings 5αρια.. κανονικα δεν επρεπε να μου τις αναγνωριζει με 4αρια; επειδη ακουω απο εδω και απο εκει διαφορετικα volt στις μνημες, θα ηθελα να ακουσω σε τι volt να τις βαλω.. στα 800 παιζουν με 1.85volt σαν default στο bios..

Link to comment
Share on other sites

να ακους αυτους που εχουν τις μνημες και τις δουλευουν...

αδικα τις εχεις στα 800.. και χανεις επιδοσεις...

βαλε τις αλλες ρυθμισεις που σου γραφω... ειναι 100% σταθερες οι μνημες εκει

ακου με...............

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι το θρεντ εδω για να συζητήσετε τις μνήμες σας. Ή πείτε τα σε πμ ή άνοιξε κάποιος απο σας ένα θρεντ για δάυτες να πουν όσοι τις έχουν την γνώμη τους.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από JOHNX2

Δεν εχει σημασια που εισαι με την ZALMAN 9700NT... και εγω στην αρχη αυτην ειχα.

Μπορεις ανετα να τον ανεβασεις αρκετα (3500MHz-3600ΜΗz)

Οπως επισης και τις μνημες σου πανω απο 950MHz χαλαρα... (χωρις να πηραξεις timmings)

Αρχική απάντηση από JOHNX2

να ακους αυτους που εχουν τις μνημες και τις δουλευουν...

αδικα τις εχεις στα 800.. και χανεις επιδοσεις...

βαλε τις αλλες ρυθμισεις που σου γραφω... ειναι 100% σταθερες οι μνημες εκει

ακου με...............

Γιατί είσαι τόσο σίγουρος για κάτι που ποτέ δεν είναι σίγουρο?

Φιλικά πάντα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά από πολλά προβλήματα με τη striker πήρα την abit.Όμως μετά από κάποιο σημείο o/c με περιόριζε η θερμοκρασία του ΝΒ,κόλλησα πάνω ένα 5άρι ανεμιστήρι και όλα οκ.Μετά όμως και ειδικά πάνω από τα 1,3550v το PWM ανεβάζει πολύ μεγάλες θερμοκρασίες 130+ λέει και με έχω κολλήσει στα 3,3 ενώ τραβάει κι άλλο το σύστημα...

Έχετε καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Λοιπον μολις αγορασα ενα Q6600 cpu.. υπαρχουν διαφορα προβληματα..ενα απο αυτα ειναι οτι δεν παει πανω απο 3.0Ghz 333fsb...πιστευω οτι κανω κατι λαθος απο το βιος...επισης οταν του βαζω να τρεξει sp2004 και στους 4 επεξεργαστες τα Phases της μητρικης ξεπερνανε τα ορια θερμοκρασιας αμεσω...με αποτελεσμα να μου κανει ρεσταρτ...θα ηθελα την γνωμη σας μπας και εχω κανει κατι λαθος απο επιλογη στο βιος η οτιδιποτε αλλο...:(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Τακας

Λοιπον μολις αγορασα ενα Q6600 cpu.. υπαρχουν διαφορα προβληματα..ενα απο αυτα ειναι οτι δεν παει πανω απο 3.0Ghz 333fsb...

Δεν Κάνεις κάτι λά8ος...έτσι είναι συστυχώς στα περισσότερα 680ι m/b...το EVGA(το καινούριο rev) μπορεί μόνο να ξεπεράσει τα 330fsb.

Αρχική απάντηση από Τακας

επισης οταν του βαζω να τρεξει sp2004 και στους 4 επεξεργαστες τα Phases της μητρικης ξεπερνανε τα ορια θερμοκρασιας αμεσω...με αποτελεσμα να μου κανει ρεσταρτ...θα ηθελα την γνωμη σας μπας και εχω κανει κατι λαθος απο επιλογη στο βιος η οτιδιποτε αλλο...:(

Νομίζω πώς το είχε αναφέρει και ο hipro αυτό και γινόταν και στον ίδιο...παραπάνω...δεν ξέρω να σου πώ :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker [Σήμερα, στις 15:53]

Δεν Κάνεις κάτι λά8ος...έτσι είναι συστυχώς στα περισσότερα 680ι m/b...το EVGA(το καινούριο rev) μπορεί μόνο να ξεπεράσει τα 330fsb.

Νομίζω πώς το είχε αναφέρει και ο hipro αυτό και γινόταν και στον ίδιο...παραπάνω...δεν ξέρω να σου πώ :(

Χμμμμ.το μονο που καταφερα ειναι 350Fsb@3.150Ghz με το τελευταιο Βιος...και με 1.37-8Volt...καλα ειναι για αρχη πιστευω...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.