Jump to content



Βοηθείστε για μνήμες!!!


triantis7

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από spartacos

αυτη τη στιγμη 3 ειναι οι μνημες:

cellshock με elpida

team group με promos

cellshock με micron

(το φθηνοτερο εγγυημενο micron)

Συμφωνω!!Ειμαι και γω αναμεσα απο αυτες τις 3!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από triantis7 [Σήμερα, στις 13:46]

αυτες οι team group τις εχει δοκιμασει κανενας??

Στην περιγραφή τους λέει οτι πάνε 1000++.Ισχύει??

και τα elpida και τα promos καπου στα 1000+- τερματιζουν

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από bizimis

Εγω δεν θα τα επαιρνα τα teamGroup .....:blink:

Διαβασε καλα εδω : http://www.bjorn3d.com/read.php?cID=1045&pageID=3057 ;)

Καλυτερα κατι σε micron :cool:

Ομολογώ πολύ περίεργα αποτελέσματα, μπας και κάνανε τπτ λάθος? Λογικά δε στέκει αυτό που δείχνουν!

Link to comment
Share on other sites

Εγω πως θα μαθω τι chipakia εχουν ; :p

Μονο αμα τις ανοιξω; Μακρια μακρια...

edit : Μετα απο μια γρηγορη αναζητηση που εκανα βρηκα αυτη την pic.

http://www.hardware-mods.com/Review/gbnr/image010.jpg

http://www.hardware-mods.com/Review/gbnr/image011.jpg

Τι λεει ; Βγαλαμε κανα συμπερασμα ; :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από triantis7

Αυτές εδώ φοράνε ELPIDA??

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=18&product=930210

Πάνε καθόλου??Πηγαίνουν 1000?

Διάβασες καθόλου τις απαντήσεις που εδώθησαν εδώ?Ρίξε μια ματιά,γιατί σίγουρα δεν τις είδες, και αν έχεις όποια άλλη απορία τα ξαναλέμε:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ergotelis

Διάβασες καθόλου τις απαντήσεις που εδώθησαν εδώ?Ρίξε μια ματιά,γιατί σίγουρα δεν τις είδες, και αν έχεις όποια άλλη απορία τα ξαναλέμε:)

Φυσικά και διάβασα αλλα δεν είμαι σίγουρος αν ειναι elpida οποτε δεν ξέρω ποσο πάνε!!!

Αν εινια elpida τερματίζουν κοντά στα 1000!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από triantis7

Φυσικά και διάβασα αλλα δεν είμαι σίγουρος αν ειναι elpida οποτε δεν ξέρω ποσο πάνε!!!

Αν εινια elpida τερματίζουν κοντά στα 1000!!

Αν διάβασες σωστά το φόρουμ, θα έβλεπες ότι δίνεται λινκ από τη σελίδα του κατασκευαστή,της cellshock, που λέει η ίδια ότι φοράνε elpida. Τα elpida λέμε ότι πιάνουν κάπου 480 με 4άρια και 520-540 με 5άρια. Αν θες να περιορίσεις το budget σου είναι ό,τι καλύτερο, αλλιώς δώσε 290 και πάρε τις επόμενες cellshock, που λέει επίσης η ίδια η εταιρία ότι φοράνε micron.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από triantis7

ok φίλε δεν το πρόσεξα καλα!!!

Δεν χρειάζεται επιθετικότητα!!!

Πάντως σε ευχαριστώ!!!

Δε τα λέω επιθετικά, τα λέω ίσως λίγο αυστηρά, πάω για ύπνο μη με παρεξηγήσεις! :D

Aν πόσταρα επιθετικά δε θα έπρεπε να απαντήσω καθόλου να βοηθήσω, δε χρειάζονται τέτοια ! :flower:

Πάντως, ότι μνήμη και να επιλέξεις, καλό είναι να ξέρεις ποια είναι τα όρια σου και πόσα χρειάζεσαι. Γενικά 4άρια με 480mhz είναι καλά για τους περισσότερους επεξεργαστές και συνήθως μόνο ο 6300 ίσως ζητήσει και άλλο,αλλά μάλλον πρώτα θα σε κρεμμάσει το μόμπο. Αλλά αν έχεις τα λεφτά παραπάνω, να τα δώσεις γιατί ποτέ δε πάνε χαμένες, ίσως παίξεις και με άλλο διαιρέτη!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoMaR [Σήμερα, στις 09:10]

ergotelis: Κανε την καλη και πες μου και για μενα...Ειναι καλες που φτανουν 520mhz με 5-5-5-15 ?

εξαιρετικες ειναι!μην ξεχνας ποσο κανουν!

απλα καποιοι (including me) θα δωσουν +50 για τις μικρον,αν δειτε ακομα και οι 1000ρες με 5αρια στα 360ευρω φορανε GMH!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoMaR

ergotelis: Κανε την καλη και πες μου και για μενα...Ειναι καλες που φτανουν 520mhz με 5-5-5-15 ?

Μια χαρά είναι, υποθέτω πως έχεις βάλει διαφορετικό διαιρέτη από το 1:1, οπότε δες μπας είναι καλύτερα να τις τρέχεις 1:1 με 4άρια, ίσως να αξίζει καλύτερα.ΤΟ cpu δε πάει παραπάνω, ή ελέω μόμπο μένεις εκεί?Αν θες να δεις κάτι παραπάνω μόνο με το easytune, αν σε κόβει από bios το mobo.

Αρχική απάντηση από spartacos

εξαιρετικες ειναι!μην ξεχνας ποσο κανουν!

απλα καποιοι (including me) θα δωσουν +50 για τις μικρον,αν δειτε ακομα και οι 1000ρες με 5αρια στα 360ευρω φορανε GMH!!

Kαι οι πιο φθηνές cellshock (όχι οι V2, οι ενδιάμεσες 800άρες) φοράνε τα ίδια gmh.

Link to comment
Share on other sites

ergotelis : Το πιστευεις οτι το SPD στα 800mhz ειναι 5-5-5-15? Για πλακα να βαλω ενα νουμερο να διχνει "4" αρχιζει τις βλακειες..Δεν αρεσει καθολου το νουμερο αυτο στις μνημες μου :D

Επισης 416Mhz χ 8 με το F5 ειναι το max που πιανω απο bios...Τωρα να ξαναρχισω o/c του στυλ 450χ8 μεσω win, δεν αξιζει..Καλυτερα με διαιρετη στα 1040 παρα να παλευω παλι με easytune..Γιαυτο ψηνομαι για την commando.Να βαλε ενα 520χ7 apo bios και να τελειωνει η φαση...Ε μα δηλαδη...Συμφωνεις ?:D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.