Jump to content



Ραπτορας σε θέα


velipsi

Recommended Posts

Υπαρχει καμια ιδέα πως μπορουμε να βλέπουμε ένα ραπτορα χ αυτον με την διαφανη πλευρά σε κουτι Armor ...που θα μπορουσε να τοποθετειθει δηλαδη ωστε να είναι ορατη η πανω πλευρα του

εχει δει κανεις τιποτα ................

περιμενω ιδεες ......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από HellhammeR [Σήμερα, στις 01:05]

μπορείς να τον βάλεις κάθετα πάνω στο σίδερο στο ύψος του τροφοδοτικού εγώ εκεί θα τον εβαζα πάντως.

ναι αλλα πως θα τον βιδωνες ...????????

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει μεγαλύτερη μαμακία από το να βάλεις τον HDD κοντά σε τροφοδοτικό...

είχα βάλει έναν εξωτερικό πάνω στο κουτί στο σημείο πάνω απο το PSU και τη δεύτερη μέρα είχα data corruption...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Malkav

δεν υπάρχει μεγαλύτερη μαμακία από το να βάλεις τον HDD κοντά σε τροφοδοτικό...

λίγο πιο αναλυτικός?Εγώ και τους 2 τους έχω δίπλα στο τροφοδοτικό.Λες η Thermaltake να είναι τόσο άσχετη που τοποθέτησε το Hdd-rack δίπλα ακριβώς στη θέση του τροφοδτικού?Αν ναί πάω πάσο τι να πω.....

Δες εδώ τι έχω κάνει στο δικό μου πάντως στο TT:

mg0205uv8.jpg

Απλά έχω βάλει τα Hdd racks κάθετα και συμμετρικά.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν η Thermaltake έχει προβλέψει για μαγνητική θωράκιση άλλα το PSU είναι η σησκευή στο pc με τα δυνατότερη μαγνητική ακτινοβολία, καθώς εκεί το ρεύμα μετατρέπεται με πηνία, απο τα 220V σε μικρότερη τάση και μετά ανορθώνεται.

σε συνεργασία και με το χουνέρι που έπαθα, όπως είπα, με τον εξωτερικό HDD, εγώ δεν ξανατοποθετώ σκληρό κοντά σε τροφοδοτικό.

να σημειώσω ότι και τη ζημιά να μην είχα πάθει πάλι παράλογο θα το έβρισκα να βάλω σκληρό κοντά σε μαγνητική πηγή, απλά δεν το σκεφτηκά όταν έπρεπε και την πάτησά, για αυτό και φωνάζω...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω και τους 2 δκληρούς μου δίπλα στο τροφοδοτικο εδώ και ένα χρόνο τώρα και δενέχω συνατήσει κανένα πρόβλημα... Μπορεί να έτυχε ο σκληρός σου πολύ απλά να ήταν προβληματικός.. μην τα αναιρούμε όλα..:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ergotelis [Σήμερα, στις 03:53]

λίγο πιο αναλυτικός?Εγώ και τους 2 τους έχω δίπλα στο τροφοδοτικό.Λες η Thermaltake να είναι τόσο άσχετη που τοποθέτησε το Hdd-rack δίπλα ακριβώς στη θέση του τροφοδτικού?Αν ναί πάω πάσο τι να πω.....

Δες εδώ τι έχω κάνει στο δικό μου πάντως στο TT:

mg0205uv8.jpg

Απλά έχω βάλει τα Hdd racks κάθετα και συμμετρικά.

η φωτο δεν δειχνει καθαρα τι γινεται???

εχεις κανει κατι αναλογο / με αυτο που θελω να κανω

Link to comment
Share on other sites

Οκ, πρέπει να δείξω πιο πολλές φωτό, αλλά άκου τι έχω κάνει:

Έχω 2 hdd racks μικρά, τα βάζω κάθετα έτσι ώστε να μη φαίνονται.Στερεώνω τα racks ακριβώς μέχρι το σημείο που δε φαίνονται. Βιδώνω τους ράπτορες με 2 βίδες μόνο, στο πίσω μέρος τους,έτσι ώστε στο μπροστινό τους μέρος να ακουμπάει ο ένας τον άλλο και να φαίνεται το παράθυρό τους.Επίσης, εκεί που ακουμπάνε οι 2 ράπτορες μεταξύ τους, έχω βάλει ένα κομμάτι σίδερο κάθετα,το είχε το κουτί αυτό, που σταθεροποιούνται πάνω του οι 2 ράπτορες.Ο φωτισμός επιτυγχάνεται με 2 spod led τα οποία δίνουν αρκετά εντυπωσιακό αποτέλεσμα στη κεφαλή του Ράπτορα.Οι φωτογραφίες είναι λίγες από κοντά είναι άλλο πράμα! :)

Μάλλον πρέπει να ανεβάσω πιο πολλές φωτό, τώρα το διάλυσα επειδή αλλάζω/δοκιμάζω νερά και βάζω άλλο μόμπο! :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.