Jump to content



Ετοιμάζομαι για φορμάτ HELP


morius

Recommended Posts

Γεια σε όλους, επειδή πριν από 2 μίνες έβαλα ADSL γίνεται ένας χαμός με τα προγράμματα και θα ανάγκαστώ να κάνω φορμάτ. Το πρόβλημα μου είναι το εξής.

Κανένα τορρεντ δεν θέλει firewall. Εγώ είχα Active armor της nVidia. Και όταν άνοιξα το uTorrent δεν δούλευε.

Θέλω να μου πείτε τι να βάλω για προστασία στο PC μου? Τι Antivirus - Firewall - Spyware...αυτά έτσι ώστε να μην υπάρχουν προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ακούστε έκανα το format αλλά δεν έκατσε καλά και 8α ξανακάνω...

Να σας ρωτήσω κάτι; Πως μπορώ να μην βάλω καθόλου το Active Armor αν περάσω τους Drivers του Chipset μπαίνει μόνο του.

Αλλά κατά το install μου λέει τι να επιλέξω...πιο από αυτά το περιέχει και αν το περιέχει περιέχει μόνο αυτό ή και άλλα προγράμματα παρέα?????

Link to comment
Share on other sites

Μηπως αν ψαξεις να βρεις τους drivers απο το ιντερνετ και κα τους κατεβασεις απο εκει...μηπως ετσι γλιτωσεις το ινσταλ....αν και κανονικα θα επρεπε να μπορεις να κανεις custom installation..τεσπα...παντως για firewall=Kerio Personal Firewall and antivirus=Nod32...καλη τυχη!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε αυτο πυ λέι ο raven να κατεβάσεις μια πιο καινούργια εκδοση των drivers απο την ιστοσελίδα της μητρικής.

Τώρα για προστασία αν και συζητήθηκε πολλές φορές το θέμα:

Νοd32 + comodo + Spy Sweeper

Link to comment
Share on other sites

φίλε έχω και γω το ίδιο πρόβλημα.Μετα απο ένα μπερδεμα και πολλες επαναφορες συστήματος.Eγκατέστησα το τελευταίο nforceware της nvidia.Θα σου βγάζει παλι το error οταν θα μπαίνεις αλλα δεν θα κρασάρει.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το φορμάτ έγινε μια χαρά, έκατσε οκ.

Όσο για drivers μπήκα και οι τελευταία ανανέωση ήταν το 2005, ενώ εγώ έχω του 2006

Η ρύθμιση του Active Armor Firewall για το αν θα το κάνει ινσταλ ή όχι γίνεται κατά την εγκατάσταση των drivers του chipset και σε ρωτάει κάτι για Network. Εκεί πατάς όχι.

Τώρα όσον αφορά την προστασία:

1. Κάποιος είχε προτείνει το outpost. Το έβαλα πριν το φορματ και μου έσπασε τα νεύρα...όλο ρώταγε

και 2. Έβαλα τελικά NOD-32 - Ad-Aware - SpywareBlaste - Easy Cleaner & cCleaner + windows Firewall...και εδ΄ς και μία εβδομάδα πάει καλά...:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από morius [Σήμερα, στις 17:09]

1. Κάποιος είχε προτείνει το outpost. Το έβαλα πριν το φορματ και μου έσπασε τα νεύρα...όλο ρώταγε

αυτή είναι η δουλεια του firewall να ρωτάει σε πια προγράμματα θα επιτρέπεις την έξοδο

Μια φορά σε ρωτάει για το καθένα αν τσεκάρεις την επιλογή να το θυμάται

Αυτά ισχύουν για οποιαδήποτε firewall

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.