Jump to content


Ψάχνω για ψοφιακή φωτογραφική


Recommended Posts

Ψάχνω για ψοφιακή :tomato: φωτογραφική μηχανή αλλά δεν έχω ιδέα με το αντικείμενο.

Εκτός απο το μαγικό κουμπί που απαιτείται για να τραβήξουμε την φωτογραφία δεν κατέχω (και δεν θέλω να κατέχω) το πώς, τι, και γιατί.

Αυτή που έχω τώρα είναι μια Olympus eos 3000 (η κάτι τέτοιο) και χρειάζομαι μια ψηφιακή για να γλυτώσω το film.

Η χρήση της είναι περισσότερο για ταξίδια και επειδή μου αρέσει να σκοτώνω τοπία :D .

Αυτές που έχω δει στο διαδίκτυο είαι οι http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.562176 καί http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.562176 καθώς και η γνωστή Canon IS S3.

Σαν ανώτατο όριο τιμής έχω τα 300 ευρώ και οποία και να ξεπεράσω κατα 10-20 ευρώ δεν τρέχει τίποτις. Εσείς τι έχετε να προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

αν θες κατι σε ultra zoom δες την fujifilm 6500..

Eiναι λιγο πανω απο το οριο σου βεβαια...αλλα αξιζει τα παραπανω λεφτα..

Αν σου αρεσει να σκοτωνεις τοπια παρε μια που να εχει λιγο ευρυγωνιο (28mm)

αν ειναι απλα για να "σκοτωνεις" τοπια οποια και να παρεις σου κανει:p

Kαλες αλλο oxi ultra zoom ειναι και η canon A710is (εχει λιγο παραπανω ζοομ)

και η επισης canon Α630..

Στα λεφτα σου αμφοτερες ...(

μην ξεχνας οτι θες και μνημη ...εκτος αν κανεις κουμαντο για αυτην μετα τα 300-320€)

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν Nickman έχει ένα μήνα που πήρα την canon ixus 65 κι είμαι όσο ευχαριστημένος θα μπορούσε να είναι κάποιος που έψαχνε χωρίς υπερβολές 2 μήνες για μην πάνε χαράμι τα 300 ευρωπουλάκια μαζί με 1gb μνήμης που έδωσα.Φανταστικές δυνατότητες και ελληνικό μενού και οθόνη 3''. Ενναλακτική λύση η fujifilm f10(λίγο άκομψος ο σχεδιασμός της αλλά η ποιότητα φωτογραφίας της πολύ καλή).Ποιο φθηνή αλλά λόγου του σχεδιασμού της δεν την πήρα. Το μεγάλο προτέρημά της είναι ο διπλάσιος χρόνος που κρατάει σε σχέσει με την canon. Επειδή έχω πάει και διακοπές με την Canon και μου αρέσουν οι φωτό χρειάζομαι και 2 μπαταρία(40 ευρώ extra).Από βίντεο και οι 2 μάπα. Ελπίζω να σε κατατόπισα.

Υ.Γ. Τις είχα δοκιμάσει και τις 2 πριν τις πάρω.

Κοίτα skroutz μιας και έχεις πιο πολλές ευκαιρίες απ' ότι εγώ από Θεσ... για τιμές

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω την sony t9 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Παρα παρα πολυ ομορφη, μικρη και απο φωτογραφιες εμενα τουλαχιστον με ικανοποιει με το παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.