Jump to content



Νεος ελληνικος server L2 C5!!


Tanner

Recommended Posts

Ποτέ ενας emulated server δεν μπορεί να αποδώσει το gameplay του retail.

Επιπλέον, πώς ακριβώς θα παίξεις ΜΜΟ (=MASSIVE Multiplayer Online) σε σύστημα που παραδίδει το πνεύμα του μετά τους 500 users online (ανεξαρτήτως hardware)?

Υπάρχουν και πολλά άλλα μειονεκτήματα συγκριτικά, όπως ανύπαρκτο security, cheats να φαν και οι κότες κτλ κτλ κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Οι πιο δημοφιλείς private servers σε όλο τον κόσμο είναι non-Java πάντως.

Εύκολο ή δύσκολο, είναι υποκειμενικό.

Αν θες για την πλάκα σου να φτιάξεις έναν game server για να χαζολογάς, τότε ο java είναι ό,τι πρέπει.

Σε καμία περίπτωση όμως δεν μπορείς να υποστηρίξεις μεγάλο community, της τάξης των 2-3 χιλιάδων παικτών, με java. Και το ίδιο το παιχνίδι έχει σχεδιαστεί έτσι ώστε να παίζεται με τέτοιους πληθυσμούς. Αλλιώς, με gmshops και quest items απο τους NPCs, απλώς δεν ειναι Lineage 2. Είναι κάτι άλλο, με τα γραφικά του L2.

Link to comment
Share on other sites

SERVER Xenon Radon Duo ASR Terra SQL BASE SERVER GAME SERVER:

Processor:2X Core X-Treme QX6700 6.666Ghz/2x4+8MB L2/1066 FSB

Memory:8x1Gb DDR2 ECC REG Kingston (PC3200, 1.111MHz)

HDD: 6x73.5 Gb Seagate Sata 2 15000rpm SCSI

SCSI controller: Adaptec ASR-2130SLP SINGLE Ultra320

Motherboard: Soccet 940 ATX AMD-8000 Series chipset SM H8DA8

Case: SuperMicro 6xHotSwap SCSI, 1000W Galaxy

Area Connection Status: Connected 1000.0 Mbps Optical Network

Platform: SUPERMICRO AS1020A-8

lol τι μαγικο ειναι αυτο? :confused:

Link to comment
Share on other sites

ψαχνωντας και εγω για καποιο C5 server , δια ροπαλου όχι L2J , μου σφυριξαν αυτον

http://worldl2.com/ (χ50)

, εχει ωρες ωρες lagg ομως ,που εμφανιζεται περιοδικα για 5 sec και μετα ξεκολλαει.

+

100% С5 skills(φυσικα ενα class εχω φτιαξει μονο οποτε δε μπορω να το επαληθευσω ή διαψεσω..) , οχι Java ,no need for 3rd class quest change

-

x50 -μονο- (για pvp server , σε καποιους φανει λιγο ) ,lagg , donators...

εναλλακτικα για С4 retail παλι ,

http://www.fogofwar.eu/ (χ300)

+

μεταξυ πολλων θα τονισω το 0 lagg , ακομη και με 2κ ατομα στον σερβερ (εχει "κοντερακι" πανω δεξια ποσοι ειναι online. (o x3 τους με 4.5κ ατομα μια φορα που μπηκα , ειχε πολυ λιγο lagg , ειδικα σε συγκριση με ελληνικους servers με υποδιπλασιους συνδεδεμενους χρηστες..) , αρκετο ελληνικο στοιχειο (για καποιους ισως να ειναι - αυτο :p)

-

το quest του 3rd class πρεπει να το κανεις εσυ... , donators...

http://www.l2gold.org/ (χ45)

ενας server με custom στοιχεια ,που ειτε θα σου αρεσει ειτε οχι(εμενα μου αρεσε) , και εδω αρκετη ελληνικη παρουσια

-

χ45..

απο τους ποιο πανω σερβερς ας παρουν και καμια ιδεα ελληνες developers.. σε επερχομενους δικους τους servers...:whistling

υ.γ.> L2J και low rates = (χασιμο χρονου)^2

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από astrolabos [12-02-2007 22:42]

Καθόλου lag αλλά δεν έχω πετύχει κανένα παίκτη ακόμα μεσα. Έχει ψάρεμα, και aytopick up & auto learn skills. Μια χαρά είναι προς το παρών αλλά πολύ μοναχικά.

ελα θα χεις παρεουλα......ειμαι 28:p

Link to comment
Share on other sites

Καλά, όποιος λέει ότι έχει C5 server χωρίς να είναι L2J, λέει ψέματα, απλά και όμορφα.

Όσον αφορά το lag των ελληνικών servers, πριν αποφανθείς κάνε μια έρευνα αγοράς και μάθε πόσο κοστίζουν τα 100MBps leased line στην Ελλάδα και πόσο στην Αμερική ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Αρχική απάντηση από Snips

ρε παίδες απο free σε interlude τι παίζει; Βασικά ψάχνω κάτι σαν τον παλιό xtreme.

με το interlude να σου πω την μαυρη μου αληθεια ουτε γω δεν εχω καταλαβει τι ακριβως παιζεται:confused: και γω φιλε μου extreme επαιζα και μολις εκλεισε ξενερωσα αγρια...εψαξα να βρω καποιον παρομοιο και βρηκα αυτον http://www.frienzl2.com/ ...ειχα ξεκινησει να παιζω αλλα τοτε ηταν που ειχε πρωτοανοιξει ο server και επειδη δεν ειχε την τρελη κινηση τον παρατησα!!!λογικα τωρα θα ειναι καλυτερα...

Link to comment
Share on other sites

Kai εγω φιλε μου, hitman, extreme επαιζα αλλα.... Μετα αρχισα τον unlimited τερματισα δυο παικτες βαρεθικα και τα παρατησα. Apo ta Χριστουγεννα μεχρι σημερα. Που λετε, εβαλα να κανει install to C5 και μετα απο το μακριιιιι update μου εμφανιζει οτι εχω πια το interlude. Σε ποιον server πρεπει να γραφτώ τωρα, ξερει κανεις? ή παιζουμε κανονικα με τους server tou C5? Παντως τον unlimited που εβαλα den παιζει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.