Jump to content



My Watercooling Box


obijuan1983

Recommended Posts

Thanks ergotelis

Βασικά σκεφτόμουνα για Chiller αλλά δεν θέλω να μπλέκω πολύ με μονώσεις κλπ...

Τον πάγο θα τον έχω μόνο για τα Bench οπότε τότε εννοείται οι ανεμιστήρες δεν θα δουλεύουν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ergotelis

Ωραία δουλειά ρε συ,δείχνει πολύ ωραίο, αν και προσωπικά μου άρεσε πάντα να βλέπω την υδρόψυξη μέσα στο κουτί!

Την επόμενη φορά, επειδή βλέπω ότι ψάχνεσαι, κοίτα για κανά Phase να φτιάξεις! :D Πιστεύω αφού δεν θέτεις το πρόβλημα του χώρου, αφού τα βάζεις εξωτερικά, ένα Phase Θα ήτανε καλή φάση να ασχοληθείς, έστω chiller. Τα άτομα πάνω τα έχεις να σε βοηθήσουνε! ;)

Βλέπω έκανες ειδική μετατροπή για προσθήκη πάγου με μεγάλο τάνκ, αλλά νομίζω πως σε αυτή τη φάση, θα πρέπει να έχεις το κύκλωμα ευέλικτο ώστε να αποδεσμεύεις το ψυγείο, γιατί και ροή σου χαλάει και παραπάνω θερμότητα τραβάει, καθώς τα παγάκια τότε ψύχουνε και αυτό με αποτέλεσμα να χάνεις σε απόδοση!

και μενα αυτη ειναι η γνομη μου ολα μεσα νοικοκηρεμενα το πολυ πολυ να εχεις απ εξω το ψυγειο στην οροφη ομορφα τοποθετημενω

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.