Jump to content



E-Shopping στην Έλλαδα


unseen

Σε ποιον τομεα πιστευετε οτι θα πρεπει να βελτιωθουν π  

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Εγώ θέλω να δέχονται πιστωτική κάρτα από το site τους χωρίς fax και χωρίς να πρέπει να τους περιμένω εγώ στη πόρτα με την ταυτότητα, τη πιστωτική και τον κηδεμόνα μου.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να τα επιλέξω όλα?

Γιατί ουτε after sales υπάρχει,

ούτε οι δελεαστικές τιμές,

ούτε οι προσφορές(εκτός απο το ξεστοκάρισμα),

ουτε ποικιλία(ψαξτε για waterblock στα μεγάλα eshop),

και τέλος μια αισθητική "αναβάθμιση" δεν θα εκανε κακό..

Τέλος θα συμφωνήσω για το θέμα των πιστωτικών καρτών απόλυτα...Είναι δυνατόν να κάνεις παραγγλεία και μετά απο 2 βδομάδες αναμονης(σε προϊον με αμεση διαθεσιμότητα) να σου λένε ότι δεν προκειται να ολοκληρωθει η παραγγελεία αν δεν στείλετε φαξ με αντιγραφο ταυτοτητας και πιστωτικής?(και αυτα μετα απο δικό μου τηλέφωνο)

Το eshopping στην Ελλάδα έχει ακόμη πολλά περιθωρια βελτίωσης...Ας είναι καλά τα ευρωπαϊκά online stores.Μπορεί να περιμένω 3-4 εργάσιμες,αλλά πάντα είναι στην ωρα τους και χωρίς να χρειαστει να στέλνω φαξ σε κανενα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα πιστευω οτι δεν πρεπει να τα βαζουμε ολα στο ιδιο καζανι, το καθενα εχει διαφορετικες ελλειψεις/ποβληματα.

Στην ψηφοφορια επελεξα το "Φιλικοτερο site" γιατι δεν ειναι δυνατον στο 2010 να μην εχει ο αλλος realtime διαθεσιμοτητα και σωστα φιλτρα ωστε να βρισκεις γρηγορα αυτο που ψαχνεις.

Σιγουρα και ο τομεας του After sales service θελει δουλεια, δεν γινεται ο ενας να στο αντικαθιστα σε μια μερα (Πλαισιο) ο αλλος σε μια βδομαδα (Multirama) και ο αλλος σε 2 βδομαδες γιατι πρεπει να το ελεγξουν στην αθηνα!!! (Ε-shop). Ειναι τραγικο.

Link to comment
Share on other sites

Στην ψηφοφορια επελεξα το "Φιλικοτερο site" γιατι δεν ειναι δυνατον στο 2010 να μην εχει ο αλλος realtime διαθεσιμοτητα και σωστα φιλτρα ωστε να βρισκεις γρηγορα αυτο που ψαχνεις.

Αυτο ακριβως!

Επισης θελω περισσοτερα Ελληνικα e-shops σε κατηγοριες προιοντων ασχετες με τα pc. Ειναι σχεδον ανυπαρκτα..

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να τα επιλέξω όλα?

Γιατί ουτε after sales υπάρχει,

ούτε οι δελεαστικές τιμές,

ούτε οι προσφορές(εκτός απο το ξεστοκάρισμα),

ουτε ποικιλία(ψαξτε για waterblock στα μεγάλα eshop),

και τέλος μια αισθητική "αναβάθμιση" δεν θα εκανε κακό..

Τέλος θα συμφωνήσω για το θέμα των πιστωτικών καρτών απόλυτα...Είναι δυνατόν να κάνεις παραγγλεία και μετά απο 2 βδομάδες αναμονης(σε προϊον με αμεση διαθεσιμότητα) να σου λένε ότι δεν προκειται να ολοκληρωθει η παραγγελεία αν δεν στείλετε φαξ με αντιγραφο ταυτοτητας και πιστωτικής?(και αυτα μετα απο δικό μου τηλέφωνο)

Το eshopping στην Ελλάδα έχει ακόμη πολλά περιθωρια βελτίωσης...Ας είναι καλά τα ευρωπαϊκά online stores.Μπορεί να περιμένω 3-4 εργάσιμες,αλλά πάντα είναι στην ωρα τους και χωρίς να χρειαστει να στέλνω φαξ σε κανενα.

+1 :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.