Jump to content



υγεία cpu


jayfrog

Recommended Posts

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από DoctorMad

Δεν ξέρω τι είναι αυτό (b peppas?) αλλά για μένα εσείς δεν έχετε τεκμηριώσει την άποψη σας. Γιατί να είναι εξαίρεση δηλαδή ο επεξεργαστής που κάηκε για την πλάκα και να μην είναι εξαίρεση αυτός που δεν καίγεται με τίποτα .

Χώρια που είστε όλοι με υδρόψυκτα ή με αερόψυξη ελέφαντα και μου παριστάνετε ότι ντε και καλά ούτε φθείρεται ο επεξεργαστής ούτε καίγεται.

Ρε μαν...δεν παριστάνουμε...το βλέπουμε...

Τεσπα...δεν θα κάτσουμε να στο χώσουμε στο κεφάλι με το ζόρι...

Εγώ εναν 3800+ τον είχα με στοκ στοκ στα 2800 για κάθε μέρα...1 χρόνο που τον είχα...δεν επάθε τπτ...

Όπως και έναν 2600+ ΑΧΡ που τον έτρεχα στα 2,6 με 2.1ν για κάθε μέρα...και τώρα τον καμαρώνει εδω και 2 χρόνια ο κολλητός μου στα 2,4 στην αρχή με slk-800 και μετά με ένα νεράκι του κ@λου

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Expert [Σήμερα, στις 13:46]

Ρε μαν...δεν παριστάνουμε...το βλέπουμε...

Τεσπα...δεν θα κάτσουμε να στο χώσουμε στο κεφάλι με το ζόρι...

Εγώ εναν 3800+ τον είχα με στοκ στοκ στα 2800 για κάθε μέρα...1 χρόνο που τον είχα...δεν επάθε τπτ...

Όπως και έναν 2600+ ΑΧΡ που τον έτρεχα στα 2,6 με 2.1ν για κάθε μέρα...και τώρα τον καμαρώνει εδω και 2 χρόνια ο κολλητός μου στα 2,4 στην αρχή με slk-800 και μετά με ένα νεράκι του κ@λου

’μα συνέχισες τον 3800+ έτσι δεν τον βλέπω να έβγαζε πάνω από 3 χρόνια με τίποτα.

Για τον 2600+ έτσι όπως το περιγράφεις αφήνεις να εννοηθεί ότι μειώθηκε η δυνατότητα υπερχρονισμού του ή είχε προβλήματα σταθερότητας(π.χ για να βάλει νεράκι ο κολλητός σου είχε κάποια προβλήματα σταθερότητας? γιατί τον έχει στα 2.4 ενώ αρχικά πήγαινε στα 2.6?).

Το πιο σωστό που είπες, να μη κάτσετε να μου το βάλετε στο κεφάλι με το ζόρι. Κρατήστε τις απόψεις σας και εγώ την δική μου.

Γενικά έχει χάρη που δεν κρατάτε τους επεξεργαστές για πολύ καιρό, γι αυτό και δε βλέπετε τις αρνητικές επιδράσεις που μάλλον τώρα βλέπει ο κολλητός σου.

Link to comment
Share on other sites

BURN DA BLOODY CPU ......γιατι δεν συμεριζεσαι την αποψη οτι υπαρχει μια τεραστια μεριδα χρηστων στο thelab.gr που εχει διαμορφωμενη αποψη για το θεμα με προσωπικα δεδομενα και οχι μεσω τριτων, οι οποιοι ξεζουμιζουν το cpu το gpu στα ορια τους γιατι ετσι τους αρεσει, ΔΕΝ καιγεται τπτ και αν καει κανουν RMA και παιρνουν NEW STUFF FOR BURNING....

Link to comment
Share on other sites

Στις 2 σελίδες το άφησα το θρεντ και πήγε 4 χωρίς ουσία. Γρηγορότερα και απο τις τριχομονάδες εξαπλώνεται.

Ίσως βγει άκρη καμιά άλλη φορά. Εδώ χλωμό..... :T:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.