Jump to content


Commando και ρευματα....πολλα ρευματα...


winters

Recommended Posts

Μολις απεκτησα νεο συστημα το οποιο αποτελειται απο commando, 6600 και micron....

Μπαινω στο bios, μπαινω στο extreme tweaker και χαθηκα....

Τα βλεπω ολα auto.... Δεν μου πολυαρεσε... Παω να τα βαλω καρφωτες τιμες μονος μου αλλα δεν ξερω τι να βαλω....

Αν μπορει καποιος να μου πει ποσο να τα βαλω για αρχη (Χωρις o/c προς το παρων....)

FSB Termination ?

Nothbridge?

DDR2 A/B/Controller Ref voltage?

SB vcore?

SB Chipset?

(Ο FSB Termination και τα DDR2 ref voltages τι ειναι?)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Winters [Σήμερα, στις 17:43]

Για να ξερω τι μου γινεται... πχ. αφησω τον cpu στο auto το ανεβοκατεβαζει συνεχεια....

Και στο auto συνηθως δινει περισσοτερο απ'οτι χρειαζεται.....

κ εμενα μου ανεβοκατεβαζει συνεχεια vcore το ρημαδι! 1.26-1.28...εβαλα 1.2625 βιος και πηγαινε 1.23-1.25...και τσαντιστηκα και το ξαναβαλα στο auto...

Link to comment
Share on other sites

Vcore αν δεν κάνεις το Vdroop mod σίγουρα θα πέφτει από idle σε load....

Αuto μην αφήνεται τίποτα αν κάνετε oc...

Λοιπόν

FSB Termination 1,3V

Nothbridge 1.35V

DDR2 ανάλογα τι Volt λένε ότι χρειάζονται οι ραμ σου..Αν κάνεις oc ανεβάζεις...Μέχρι 2,3V για 24/7 αρκεί να μην ζεστένονται πολύ...

A/B/Controller Ref voltage Auto

SB vcore 1,55V

SB Chipset 1,1V

Link to comment
Share on other sites

Thanks Reaperx... (Exουμε και ακριβως το ισιο συστημα:cool: )

Στο bios να βαλω αυτες τις τιμες ή να βαλω αλλες ωστε να εχω αυτες στο pcprobe

Οταν λεω οτι στο auto ανεβοκατεβαζει τη ταση στον επεξεργαστη δεν εννοω πως πεφτει σε load αλλα το αντιθετο... σε idle ειναι 1.14 και σε load 1.26..... Αν καταλαβα καλα κανει κατι αντιστοιχο με το cool 'n' quiet της amd..... και μεσα απο cpu-z οταν ειναι σε idle εχω multi 6 ενω σε load 9... βγαζω το auto και βαζω 9 αλλα τα ιδια... ειναι bug toy cpu-z (αυτο με το multi, vcore βλεπω μεσα απο το probe) ή μπορω να το απενεργοποιησω απο bios?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.