Jump to content



samsung uccc + zccc


manos_ir

Recommended Posts

έχω στο σύστημα μου 2 Χ 1024(ddr 3200) value ram της kingston!

το ενα φοράει uccc της samsung και το άλλο zccc της samsung!

από όσο έψαξα σε παλιά τοπικ τα uccc κατάλαβα οτι είναι καλά για o/c!

τα zccc ομως?

θα ήθελα επίσης εμπειρίες από συχνότητες, timmings και ρεύματα για τα samsung!

ευχαριστώ..........

Link to comment
Share on other sites

Τα UCCC με 3αρια και stock τάση παίζουν άνετα 250 και ανάλογα το κομματι φτάνουν 265-270. Κάτι gskill 4000hz με UCCC έπαιζαν stable στα 285. Εμένα οι trancend με 3-4-3-8 παίζουν full stable στα 264 με 2.5 ταση :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Expert [Σήμερα, στις 11:12]

Εγώ πρώτη φορά τις ακούω πάντως...αν και από το spd που βλέπω πάιζει να μην πανε βήμα

τα στοιχεια που βλεπεις απο το cpu-z ειναι ακριβως ιδια που λεει και για τις uccc!!

πως εβγαλες το συμπερασμα?

καλα θα τσεκαρω μονος απλα ηθελα να δω αν ηξερε κανεις τπτ!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Expert [Σήμερα, στις 20:46]

Σε αυτό δεν έχεις κι άδικο...

Αλλά άμα λές ότι είναι και πολύ παλιά...δεν θυμάμαι να υπήρχε μνήμη που να ξεπερνά τα 250 εκτός από μερικά BH

πολυ μπερδεμενο σε βρισκω........τα ΒΗ για να πιασουν 250+ ηθελαν τρελο ρευμα.και δεν βγηκαν ποτε σε 1024 ντιμακια αλλα μονο σε 512.

τα μονα 1000αρια που ανεβαιναν μετα τα 250 ηταν τα Tccd.

@μανος-ir.....κανε μια δοκιμουλα εαν το κατεχεις το αθλημα να δουμε πως πανε:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma

τα μονα 1000αρια που ανεβαιναν μετα τα 250 ηταν τα Tccd.

Εννοεις με στοκ τάση ή κάτι αλλο; Γτ και τα UCCC που έχω εγώ (OCZ Gold Edition XTC 2*1gb) τα εχω φτασει στα 280, αλλα με 3,3V (για πιο πάνω δε δοκίμασα, γτ πρεπει να βρω τροπο να τα ψύχω καλά)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από deninho [Σήμερα, στις 01:09]

Εννοεις με στοκ τάση ή κάτι αλλο; Γτ και τα UCCC που έχω εγώ (OCZ Gold Edition XTC 2*1gb) τα εχω φτασει στα 280, αλλα με 3,3V (για πιο πάνω δε δοκίμασα, γτ πρεπει να βρω τροπο να τα ψύχω καλά)

αυτο ακριβως λεω:)

οτι ακομα και αυτα θελαν το ρευματακι τους για να πανε ψηλα.

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαίνω γιατί κατα τα άλλα κολλήσατε στο ρεύμα...δεν είπαμε πουθενά για ρεύμα...και κατα δεύτερον...στα 512άρια....αυτα που βγήκαν πρώτα και πήγαιναν ψηλά ήταν τα Windbond ΒΗ-6 ΒΗ-5 CH-5...

Μετά βγήκαν ξανα τα BH αλλά και τα Untested(aka UTT) tα επόμενα ήταν τα TCCD και μετά uccc σε 512 κ 1γβ στικς...

Εκτός από την χωρητηκότητα που δεν την παρατήρησα...δεν με βρίσκω μπερδεμένο...

Link to comment
Share on other sites

δεν θα μαθουμε ποτε γιατι η μητρικη της aopen που βρηκα ειναι πολυ unstable(εδωσα παραπανω ρευμα στο chipset για να bootαρει ο 2800+ σε default συχνοτητες!)

και μια msi που βρηκα ειναι με modded bios και δεν μπορω να το ξηλωσω(ουτε αυτος που το εφτιαξε δεν μπορεσε) και με αυτο το bios oυτε ο 2800+ ουτε ο 2600+ bootαρει!

κριμα τα uccc.............. αν εχετε καμια μητρικη(socket A) διαμαντι σε κανενα κατεβαστηρι καντε το κοπο σας παρακαλω......θα σας δωσω αλλη για να κανετε την δουλεια σας+λεφτα φυσικα!

και μια αλλη απορια εχω 2χ512 geil με serial GE1GB3200BDC ξερει κανεις τι τσιπ φορανε?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.