Jump to content



Gigabyte 3D Aurora 570


gkatsogr

Recommended Posts

Έτσι είναι το κουτί αυτήν την στιγμή!Αύριο θα είναι σχεδόν όλα μέσα και το μόνο που θα θέλει είναι η αντλία!Αλλά μάλλον θα αργήσει...γιατί η ομάδική αγορά δέν βλέπω να γίνεται και απο το extremeshop δεν έχω κάποιο νέο!Οπότε μάλλον θα την παραγγείλω απο Γερμανία!

dsc02843th6.th.jpg

Η υδρόψυξη της Thermaltake για τους σκληρούς!

dsc02840cu0.th.jpg

dsc02842rf1.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η κατάσταση του τώρα.

dsc02852xc0.th.jpgdsc02856rb2.th.jpg

dsc02858jy8.th.jpg

Αυτό που θέλω να διορθώσω είναι το πλαστικό καπάκι που έχω βάλει το διακοπτάκι για τις λάμπες!

Μου έχει ξεφύγει λίγο και δεν μου αρέσει!

Σήμερα περιμένω το τάνκ του Eleven και την Eheim 1250!

Link to comment
Share on other sites

θα σου προτεινα να φταιξεις καπως τους σωληνες απο την υδροψυξη γιατι δεν φενονται και πολυ ωραια ετσι και επιπλεον ετσι μειωνεται η ροη του νερου στα μπλοκ....

κατα τα αλλα εχεις κανει εξεραιτικη δουλεια στο πισι σου...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Επειδή έχω πάρει και τα άλλα 2GB RAM που ήθελα και θα τους βάλω υδρόψυξη δέν ρίχνεται καμιά ιδέα για τους σωλήνες στις μνήμες?

Εγώ αυτό που έχω σκεφτεί είναι να ενώσω κατευθείαν τα σωληνάκια απο μνήμη σε μνήμη χωρίς εξτρά σωλήνα.

Κάπως έτσι :

ramhydrocoolam5.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικά έκανα το εξής:

Αγόρασα απο Σπύρου Πάτση το σωληνάκι αυτό:

idropsiksiram02yc6.th.jpg

Το αποτέλεσμα ήταν απο έτσι:

idropsiksiram01oj7.th.jpg

Να το κάνω έτσι:

idropsiksiram03dy5.th.jpg

Aφαίρεσα και το AquaBay M1 CL-W0032 για να ελαφρύνω λιγάκι το ήδη βαρύ έργο της Eheim!

M1.jpg

To πρόβλημα που προέκυψε είναι ότι δέν χωράνε τα dimm με την υδρόψυξη το ένα δίπλα στο άλλο!Έτσι έπρεπε να βάλω το πιό λεπτο απο τα film πάστας που δίνει η Thermaltake και να τα πατήσω αρκετά καλά!

Το θέμα είναι πώς δεν ξέρω κατα πόσο δυσκολεύω την αντλία με τα σωληνάκια που έβαλα!

Στο άμεσο μέλλον με βλέπω για 2η αντλία.

Το θέμα είναι να βρώ μία μικρού μεγέθους γιατί και δεύτερη Eheim δέν με βλέπω να την παίρνει μέσα στο κουτί!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.