Jump to content



Transformers, the movie


jpavly

Recommended Posts

  • 4 months later...

Μόλις σήμερα αξιώθηκα να την δώ.

Απλά σκέτη πόρωση.

Θυμήθηκα τα παιδικά μου χρόνια με τις ατελείωτες ώρες λιώσιμο στο παιδικό.

Σταντέ θα την δώ 2 και 3 και 4 φορές.

Λογικά έχει και συνέχεια...οπότε ανυπομονώ να δώ και τα επόμενα :D

Link to comment
Share on other sites

Την είδα πριν λίγες μέρες σε μια άδεια V-MAX αίθουσα (προς μεγάλη ευχαρίστηση)

Από εφέ σκίζει , η δράση ξεκινάει από το 1ο λεπτό και σε καθηλώνει μέχρι το 140ο , και ούτε που καταλαβαίνεις πώς έχουν περάσει 2+ ώρες

Σαφώς οι σινεφίλ θα βρούν κάθε λογής λάθη ( απλό σενάριο , με απλούς χαρακτήρες χωρίς να εμβαθύνει πολύ πολύ) αλλά η ταινία απλά παραδίδει στον τομέα ΔΡΑΣΗ

Την κατευχαριστήθηκα

Κρίμα πάντως που και τα αντίστοιχα Trasformers figures που ξαναεμφανίστηκαν στα παιχνιδάδικα δεν μοιράζονται την ποιότητα κατασκευής των παλαιοτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλα τι να λεμε για την ταινια.Απλα φοβερη.Θυμηθηκα τα παιδικα μου χρονια που εβαζα ολους τους transformers διπλα διπλα και χαιρομουν.Α ρε ΕΝΔΟΞΕ Οπτιμους Πραιμ!

Υ.Γ Οσο για την Megan Fox απλα δν εχω λογια.Πηγαινετε μια βολτα απο το imdb και καν'τε ενα check τις φωτογραφιες της!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

απο πότε ειναι ιστορικη ταινια οι 300 ??

Από προχθές το βράδυ που την είδα.

Ιστορική μ@λ@κια για την ακρίβεια.

(ας είναι καλά το HD DVD αλλιώς δεν θα την άντεχα)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45 [Χθες, στις 20:14]

απο πότε ειναι ιστορικη ταινια οι 300 ??

Αρχική απάντηση από spc [Χθες, στις 20:24]

Από προχθές το βράδυ που την είδα.

Ιστορική μ@λ@κια για την ακρίβεια.

(ας είναι καλά το HD DVD αλλιώς δεν θα την άντεχα)

Νομίζω ότι δεν την παρακολουθήσατε με προσοχή την ταινία!!

Αλλιώς θα γνωρίζατε ότι αυτοί οι κοιλιακοί γράψανε ιστορία : P

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου αρεσε αρκετα, ειναι σιγουρα μια ταινια που θα αδικηθει πολυ αν την δει καποιος κακομοιρης σε 700αρι divx με τα ηχειακια που ηρθανε μαζι με το pc του, για αλλη μια φορα εμεινα αφωνος απτο ηχοσυστημα του cosmopolis στο μαρουσι ( η αμεσως προηγουμενη ητανε με το tokyo drift :D ) ειχαμε στην παρεα εναν σπασ*ρχ*δα που περιμενε να δει ακριβως οτι εβλεπε οταν ητανε μπεμπης στο junior tv, ευτηχως καθοτανε τερμα δεξια και εγω τερμα αριστερα οποτε δεν τον ακουγα πολυ :p

Η ταινια ειναι ακριβως οπως την περιγραφει ο milo, το μονο μου ξενερωσε ητανε ο καθυστερας πρωταγονιστης ( αν και ειχε πλακα σε πολλα σκηνικα ειδικα οταν εσφιξε το μπρατσο του για να ψαρωσει η γκομενα xD ) και η πρωταγονιστρια που φαινοτανε να ειναι συμφωνη 100% με τα στανταρ που εχουνε τα αμερικανακια οσον αφορα την εμφανιση, δηλαδη αμα καναμε εμεις τετοια ταινια (υποθετικα μιλαω) ποια θα βαζαμε στην θεση της ? :wassat:

Εννοειται πως θα ητανε λιγο καλυτερα αμα οι φιγουρες των transformers φαινοντουσαν λιγοτερο μεταλλικες και γυαλιστερες οπως στο cartoon αλλα δεν θα απασχολησει κανεναν αυτο, μονο για τα 2-3 πρωτα λεπτα :)

Link to comment
Share on other sites

Πανω κατω συμφωνω με τον grunt... Παντως ξενερωσα με τον megatron που το ειχαν αεροσκαφος...

Η καλυτερη σκηνη της ταινιας ηταν με διαφορα εκει που ενα autobot κανει αναποδη τουμπα, χτυπαει το εδαφος με τα κανονια και περναει πανω απο μια γκομενα.... OMFG!!! Τετοιο sub δεν εχω ξανανιωσει ποτε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.