Jump to content


Μετα το WoW εποχη


stamatas

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από KoMM

Ας τα πάρουμε απ την αρχή:

Αν ένα παιχνίδι σας φαίνεται μέτριο είναι σεβαστό, γούστο σας καπέλο σας. Απ την άλλη όταν ένα παιχνίδι έχει τόσους χρήστες ,ξεκινάνε τόσα "debates" , και γενικά δε περνάει απαρατηρητό πιστεύω ότι έχει κάτι το ιδιαίτερο. Εμένα π.χ. το Starcraft και η σειρά Warcraft ποτέ δε με πώρωσε όσο τα age of empires σε multiplayer επίπεδο. Απ την άλλη , τα intros-cinematics-campaings που είχαν αυτά τα παιχνίδια ήταν απ τα καλύτερα ever για μένα και ελπίζω να βγούνε αντίστοιχα προσεγμένα παιχνίδια στο μέλλον.

Το θέμα είναι, μέτριο-ξεμέτριο είναι το καλύτερο mmorpg αυτή τη στιγμή. Όσο για το αν έχει σχέση με τα rpg αυτό είναι τελείως υποκειμενικό. Εγώ δυστυχώς ή ευτυχώς δεν μπήκα στο τριπάκι dnd γιατί δε μου κανε κλικ. Όταν βλέπω όμως ότι υπάρχουν λέσχες για "παιχνίδια ρόλου και στρατηγικής" - και εξειδικευμένα βιβλιοπωλεία -στα οποία υπάρχουν και βιβλία περί warcraft- , γίνεται να βγω και να πω ότι είναι μέτρια παιχνίδια για καμμένους , ανέραστους κτλ κτλ; Για μένα το wow έχει όσο rpg θέλω.Ίσως και για πολλούς άλλους, αφού το dnd online πάτωσε...

Δεύτερον, μιλάμε για παιχνίδι. Τι μαθαίνει κανείς απ τα παιχνίδια; Τίποτα. Είναι ένας τρόπος να περνάς την ωρα σου. Αν κάποιοι νομίζετε ότι με το να βγείτε πρώτοι στο ladder του warcraft θα σας κάνουν στρατηγούς,ή αν τερματίσετε τα διάφορα fps θα γίνετε πεζοναύτες στη θέση του πεζοναύτη τι να πω. Εγώ ξέρω οτί απ όσα ραλάκια έλιωσα σε pc και σε ουφάδικα -ναι , παίζω wow και βγαίνω και έξω!wow πραγματικά- σίγουρα δεν έμαθα να οδηγώ καλύτερα.

Συνεχίζοντας, κάποιοι πιάστηκαν απ τα παραδείγματα μου -που είναι η άνω τελεία οεο;-.

Πραγματικά πιστέυτε ότι μία εργασία-πτυχιακή της σχολής κάνει τον κόσμο και εσάς καλύτερο; Όταν ένα τραγικό ποσοστό κάνει ένα c/p από προηγούμενους φοιτητές και το τροποποιεί στον ελάχιστο βαθμό , μαθαίνει κάτι δηλαδή ; Το θέμα της παιδείας είναι τραγικό οπότε δε συνεχίζω .

Ο hax0rclox0rcrackz0r μαθαίνει κάτι για τους υπολογιστές. Και πόσοι απ αυτούς που μαθαίνουν αυτό το κάτι είναι σε θέση να το εκμεταλλευτούν; Εγώ έχω δει άπειρα threads για το "πόσο κλόκαρα τον καινούργιο μου η/υ των 3000ευρω που σε 2 μήνες θα φάει σούτο", και μετά φτου κ απ την αρχή. Μιλάμε για το clocking τι στιγμή που υπάρχουν δεκάδες guides-tutorials.Προσωπικά πιστεύω ότι γίνεται για τα μάτια του κόσμου -πιάνω 5182 fps στο oblivion με όλα τέρμα! ΤΙ ΛΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ!Εγώ το τερμάτισα με 35fps :(- . Όπως το clocking είναι χόμπι και κάποιους τους αφήνει αδιάφορους έτσι και τα παιχνίδια -και όχι τα χόμπι- άμα δε σ αρέσουν , απλά αδιαφορείς.

Γιατι καίγεστε να βγάλετε όλους τους gamers καμμένους; Σας είπε εσάς ποτέ κανείς "Φίλε , υπάρχει καλύτερος τρόπος να επενδύσεις τα λεφτά σου απ το να δίνεις 190580912ευρω το χρόνο σε 5 εταιρίες για να ποστάρεις σε 5 φορουμς πόσο καλός κλοκερ είσαι."; Όχι , γιατί είναι δικό σας θέμα. Τι διαφορά έχει δηλαδή; Οτί ο ένας αναλώνει τον χρόνο του και αργότερα θα μετανιώσει ή θα του λείψει; Ενώ με τα λεφτά είναι διαφορετικά ε;

Τέλος , σταματήστε αυτή τη μαζική κριτική. Γνωρίζετε κανέναν προσωπικά;

Αρχική απάντηση από cptkoulis

Συνεχιζοντας εκει που εμεινε ο Komm στο παραπανω ποστ(δεν τον ξερω προσωπικα τον ανθρωπο αλλα τα λεει πολυ ωραια) να πω οτι ημουν παρα πολυ επιφυλακτικος πριν ξεκινησω το WOW,πιστευα οτι θα ειναι αλλο ενα game απο αυτα με τα super γραφικα που τα τερματιζεις σε 3 απογευματα και μετα ασχολεισαι με το ποσο καλα textures εχουνε και ποσα fps πιανεις(ποσο συχνα ακουτε τη φραση "καλο το ταδε αλλα πολυ μικρο " ??)

Δεν ειχα ασχοληθει με κανεναν απο τους προηγουμενους τιτλους της Blizzard και δεν τρελαινομουν για το στορυ,αλλα το παιχνιδι σε κολλλαει απιστευτα απο την πρωτη μερα.

Μην κρινετε το παιχνιδι και τους χρηστες του απεξω,δοκιμαστε να παιξετε πρωτα και μετα τα ξαναλεμε

Ακριβώς αυτό που λένε τα παιδιά και υπάρχει και ένα ρητό που λέει

Don't hate the game Hate the player

;) ;) ;) ;) ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Replies 49
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Kokolikos [22-03-2007 11:20]

Ακριβώς αυτό που λένε τα παιδιά και υπάρχει και ένα ρητό που λέει

Don't hate the game Hate the player

;) ;) ;) ;) ;) ;)

Αναποδα παει το ρητο bro...:p

Don't hate the player, hate the Game.

Υπαρχει και το

"Don't Hate, Appreciate..."

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SLN

Αναποδα παει το ρητο bro...:p

Don't hate the player, hate the Game.

Υπαρχει και το

"Don't Hate, Appreciate..."

εχεις βαλει το λαμπη να σε στελνει email σε οτι thread εχει τη λεξη wow? πιο πορομενος απο εμας εισαι...

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπε κ ο φιλος Trooper δεν ιπαρχει μετα wow εποχη για καποιον που εχει καει πραγματικα απο το wow....Γιατι να θελω να χαραμισω 2 χρονια ακομα παιζοντας ενα game κ σε αυτο το διαστημα να εχω χαθει απο ολους τους φιλους,γυναικες κλπ...?Παντα μιλαω για hardocore gaming γιατι χωρις αυτο το wow εν ειχε νοημα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από isaias1983

....Γιατι να θελω να χαραμισω 2 χρονια ακομα παιζοντας ενα game κ σε αυτο το διαστημα να εχω χαθει απο ολους τους φιλους,γυναικες κλπ...?

Στερνή μου γνώση να σ' είχα πρώτα...

Link to comment
Share on other sites

’μα αυτά τα 2 χρόνια πέρασες καλά τότε σίγουρα δε τα χαράμισες. Εγώ ποτέ δε μετάνιωσα για το κάψιμο σε αοε, σε cs και σε wow. Ωραία, έχασα και 5 σινεμά και 5 κλαμπάκια big deal. Όσο για την εποχή μετά, εξαρτάται απ τα ψυχικά αποθέματα του καθενός. Εγώ πλέον

δεν μπορώ ούτε log in να κάνω........

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.