Jump to content



Κινητό τηλέφωνο που μετά το screen saver ζητά κωδικό


kreach

Recommended Posts

Γεια σας Λαμπίτες,

Ψάχνω για ένα κινητο το οποίο θα με προστατεύει από περίεργους. Μου τη δίνει να έχω αφήσει το κινητό μου για ένα λεπτό "απροστάτευτο" στο τραπέζι κ αμέσως να απλώνεται ένα χέρι να ψάχνει στα μηνύματά μου και στη λίστα επαφών.

Υπαρχουν κινητά που μετά από πχ ένα λεπτό να κλειδώνουν αυτόματα κ να ζητούν κωδικό? Το νοκια 2100 που είχα πριν 4 χρόνια το είχε.

Γίνεται να κάνω encrypt κανα sms, επαφή ή να φτιάξω ένα φάκελο με φωτογραφίες που κλειδώνει?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το σχεδια ειναι και επικυνδυνο !

Μια φορα μου πηρε το κινητο η αδερφη μου.....

Εβαλε 6 φορες λαθος κωδικο.....

Και μπλοκαρε για τα καλα........

Ουτε εγω δεν μπορουσα να μπω (τοσο ασφαλες) :hehe:

Τελικα ξεμπλοκαρε μετα απο 4 ωρες !

Και ολα αυτα με το Nokia 3250

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ παιδιά,

Κανονικά η επιλογή να βάλεις κωδικό μετά το κλείδωμα του πληκτρολογίου δεν θα έπρεπε να γράφεται στα "Προσθετα Χαρακτηριστικα" στα διαφημηστικά έντυπα? Είχα πάθει πλάκα όταν ήταν να πάρω κινητό (πριν από ένα χρόνο) και τους ρωτούσα για τέτοιες λεπτομέρειες και δεν είχαν ιδέα !

Αρχική απάντηση από kingzback

Επισης υπαρχουν πολλες εφαρμογες .jar που κλειδωνουν φακελους και φωτο

Πού βρίσκεις τέτοιες εφαρμογές?

Αρχική απάντηση από Expert

τα νόκια άμα βάλεις 5 φορές νομίζω λάθος κωδικό..κλειδώνουν για 4 ή 5 ώρες...

Στα Σιεμενς πάντως κλειδώνουν για πάντα...

Aυτές οι λεπτομέρειες αναγράφονται πουθενά? Η απλά αγοράζεις το κινητό και ... αν σου κάτσει?

EDIT: Καλά εδώ τα ίδια τα site πχ της samsung με το d600 δεν αναφέρει τον κωδικό ... eLeoC

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kreach

Aυτές οι λεπτομέρειες αναγράφονται πουθενά? Η απλά αγοράζεις το κινητό και ... αν σου κάτσει?

Νομίζω πώς και η Panasonic ακολουθεί κάτι σαν της Νοκια

Νομίζω τα γράφουν στο manual

Για αυτές τις 2 μάρκες ξέρω στα σίγουρα ...τώρα για τα άλλα...θα σε γελάσω...ας σου πεί κάποιος που έχει κάποιο απ αυτά π δεν ανέφερα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.