Jump to content



Περι αγοράς UPS


geogeoland

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από ang3l [Σήμερα, στις 22:25]

Δεν το έχω μετρήσει ποτέ αδερφέ.. εσύ πώς το μέτρησες?

απο το προγραμμα του ups...κυκλοφορει και στο νετ προγραμματακι για ολα τα ups...www.ups-software.com νομιζω(δωρεαν) ειναι...βγαζει και ενδειξη ποτε ενεργοποιειται το AVR...

το προγραμμα λεγεται winpower

Link to comment
Share on other sites

Φίλε angel πήρα κι εγώ το PSU που έχεις και έχω να δηλώσω πως πραγματικά είναι καταπληκτικό! :D Όμως έχω μια απορία: Είπες πως έχεις συνδέσει τα πάντα εκει πάνω, όμως το PSU έχει θύρες σαν κι αυτές του τροφοδοτικό, αλλά στο θυλικό τους, και όχι Shucko. Τις συσκευές που δεν έχουν τέτοιο καλώδιο (το πορτατίφ είμαι 100% σίγουρος πως δεν έχει, ναι:hehe: ) πώς τα συνέδεσες?

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα πολύμπριζο με 7 shuko κι ένα καλώδιο που να ταιριάζει σ' εκείνες τις υποδοχές που δεν ξέρω πως το λεν (τα βρίσκεις οπουδήποτε και τα 2), τα έκοψα, τα έραψα και κομπλέ :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ang3l [Σήμερα, στις 22:36]

Πήρα ένα πολύμπριζο με 7 shuko κι ένα καλώδιο που να ταιριάζει σ' εκείνες τις υποδοχές που δεν ξέρω πως το λεν (τα βρίσκεις οπουδήποτε και τα 2), τα έκοψα, τα έραψα και κομπλέ :)

Ωραίος! :D:D:D Μια τελευταία ερώτηση μόνο: Σε μία γραμμή τα συνέδεσες όλα? Το πολυμπριζο δηλαδή..

(Έχει καμιά σημασία αλήθεια...)? :...:

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να έχει σημασία, εγώ σε μία τα έχω όλα και μόνο όταν φορτώσω τέρμα τα μπάσα στα Z-5500 και τα δυναμώσω σε σημείο που να είναι φασαρία (και όχι μουσική πλέον) ανάβει το λαμπάκι overload!

Αν επιτρέπεται δώσε μας link από πιο κατάστημα το πήρες και τέτοια. Εγώ το είχα πάρει από ebay Αγγλίας, είχα ρίξει πολύ ΠΟΛΥ ψάξιμο μέχρι να βρω κάποιον που να στέλνει Ελλάδα αλλά το πήρα αρκετά φθηνότερο :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ang3l [Χθες, στις 23:27]

Δε νομίζω να έχει σημασία, εγώ σε μία τα έχω όλα και μόνο όταν φορτώσω τέρμα τα μπάσα στα Z-5500 και τα δυναμώσω σε σημείο που να είναι φασαρία (και όχι μουσική πλέον) ανάβει το λαμπάκι overload!

Αν επιτρέπεται δώσε μας link από πιο κατάστημα το πήρες και τέτοια. Εγώ το είχα πάρει από ebay Αγγλίας, είχα ρίξει πολύ ΠΟΛΥ ψάξιμο μέχρι να βρω κάποιον που να στέλνει Ελλάδα αλλά το πήρα αρκετά φθηνότερο :)

Αν εννόείς το PSU, απο πλαίσιο το πηρα το παιδι κι εγώ (μου βγήκε η ψυχή να το φέρω σπίτι με τα πόδια...):bye: :)

Btw, μήπως μπορείς να ποστάρεις μια φοτό με το πολύμπριζο σου και το καλώδιο? :)

(εγώ τα 2.1 τα ηχεία της logi εχω (τα καλά όμως) :p οπότε ότι κι αν κάνω, δεν νομίζω να έχω την τιμή να φτάσω overload!!! Εδώ σε μερικά σκοτεινά σημεία στην εκίνηση δε μου δείχνει οτι τραβάω ρεύμα καν! :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.