Jump to content



Καλή και η επανάληψη, αλλά με μέτρο!


Snips

Recommended Posts

Μια απορία βρε παλουκάρια.! Πόσα ακόμα threads με 2GB RAM θα ανοίξουμε στο φόρουμ! Είναι πια πολύ κουραστικό να ψάχνεις!

"Ποια 2GB να πάρω;", "2GB μέχρι Χ λεφτά", "Βοήθεια, θέλω 2GB και δεν ξέρω".

Και ο κόσμος αναγκάζεται να επαναλαμβάνεται σε όλα τα threads ενώ κάλλιστα θα μπορούσε να το κάνει σε ένα.

Όπως λέει και η διαφήμιση για την αιμοδοσία:

"Δώσε 10 δεύτερα από την ζωή σου και ΠΑΤΑ ΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ"!

:bye:

Link to comment
Share on other sites

Να προτείνω κάτι που μπορεί να βοηθήσει την κατάσταση; Πολλά sticky threads με τέτοια θέματα πχ Ποια 2GB RAM, Ποιά 20άρα Wide οθόνη, ποιό τροφοδοτικό κλπ

Επίσης να γίνονται merge threads που αναφέρονται στο ιδιο topic αν και καταλαβαίνω ότι αυτό είναι κουραστικό για τους admins

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από iceblade

Να προτείνω κάτι που μπορεί να βοηθήσει την κατάσταση; Πολλά sticky threads με τέτοια θέματα πχ Ποια 2GB RAM, Ποιά 20άρα Wide οθόνη, ποιό τροφοδοτικό κλπ

Επίσης να γίνονται merge threads που αναφέρονται στο ιδιο topic αν και καταλαβαίνω ότι αυτό είναι κουραστικό για τους admins

Συμφωνώ και γώ σ'αυτό.....

:spam: :spam: :spam: :spam:

Link to comment
Share on other sites

σημασια δεν εχει τι θα κανει ο "αλλος"..σημασια εχει να ειναι καποια πραγματα μαζεμενα, να ειναι ευκολο σε καποιον να τα αναζητησει...

αν και νομιζω εχει ξαναγινει κουβεντα για αυτο το θεμα(spam,search etc...) και δεν καταληξαμε πουθενα..

Link to comment
Share on other sites

Αστα αδικος κοπος!Ο καθενας δινει εμφαση στη δικη του περιπτωση οποτε αν δε βρει ακριβως αυτο που ψαχνει, ανοιγει καινουριο thread!

Δε νομιζω οτι υπαρχει αποτελεσματικη λυση!

Ασε που ειναι και ευκαιρια για τρελο spaming! :p

Link to comment
Share on other sites

Κατα καιρους γινόταν αυτο πάντα. Τώρα το είδατε....? Ποιον conroe να πάρω , ποια μητρική , και παλαιοτερα για να θυμουντε μερικοι.... Αξιζει να παω απο χ2 σε 165 η τον τάδε οπτερον . Και στην τελικη ιδιοκτητος χώρος σας ειναι το φορά του λάμπη που σας χαλάει τόσο ? [για το ποσα θρεντ με ραμς ειναι up..]

Εγω προσωπικά οταν κάνω αναζήτηση θα βρώ αυτο που ψάχνω και ας παιζουν αλλα 30 ιδια θρεντ. Επίσης έχω καταλάβει πως τώρα τελευταια γίνεται πολύ φασαρια για το τπτ.

[προσωπικες αποψεις πάντα. και παιζει να ειναι και λάθος. ]

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sofix [Χθες, στις 10:21]

σημασια δεν εχει τι θα κανει ο "αλλος"..σημασια εχει να ειναι καποια πραγματα μαζεμενα, να ειναι ευκολο σε καποιον να τα αναζητησει...

Έτσι όπως το λες είναι...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004

Κατα καιρους γινόταν αυτο πάντα. Τώρα το είδατε....? Ποιον conroe να πάρω , ποια μητρική , και παλαιοτερα για να θυμουντε μερικοι.... Αξιζει να παω απο χ2 σε 165 η τον τάδε οπτερον . Και στην τελικη ιδιοκτητος χώρος σας ειναι το φορά του λάμπη που σας χαλάει τόσο ? [για το ποσα θρεντ με ραμς ειναι up..]

Εγω προσωπικά οταν κάνω αναζήτηση θα βρώ αυτο που ψάχνω και ας παιζουν αλλα 30 ιδια θρεντ. Επίσης έχω καταλάβει πως τώρα τελευταια γίνεται πολύ φασαρια για το τπτ.

Φασαρία δεν κάναμε...αλλά όπως και εσύ είπαμε την γνώμη μας. Αν κάποιοι μπορούν να βρούνε αυτό που ψάχνουν εύκολα μπράβο τους. Για κάποιους πάλι είναι όχι δύσκολο, ούτε ανούσιο. Απλά θα μπορούσε να είναι πιο συμμαζεμένο.

Εμείς, ως απλοί χρήστες δεν αποφασίζουμε, καθώς όπως ΟΡΘΑ είπες - με τον τρόπο που το είπες - το φόρουμ δεν μας ανήκει. Προτείνουμε, ή αν θες επισημαίνουμε κάποια πράγματα. Το αν αλλάξει κάτι ή όχι είναι τελική απόφαση άλλων.

Αυτό με την "φασαρία" ξεφεύγει της παρούσης.

Link to comment
Share on other sites

post + thread , grammena kapws etsi , οι πωστ γραμαινα αιτσυ μαι χαλαναι παιροισωτερο , [αν και δεν το εχω κανει ποτε θέμα] , απο το να αναζητησω κατι και να δώ 3 θρεντ με μνήμες που πολύ απλά δεν θα τα ανοιξω [αν με χαλάει το σπαμ. η δεν με ενδιαφερει κατι] , οπως και πολύ απλά μετά απο 3 μήνες θα τα φάει η αφάνεια , [αφου ουσιαστικα δεν θα εχουν να προσφέρουν κάτι ]-> οποτε no big deal.

Φυσικά και εγώ λέω οχι στην υπερβολή , αλλα την υπερβολή την ορίζω διαφορετικά , υπερβολη για μένα θα ήταν σε μια μερα να εβλεπα 3-4 θεματα για το περιπου ιδιο προιον , ενώ οπως απαιτώ να ψάξει καποιος 10 δευτερα , έτσι θα ψάξω και εγώ 10 και 20 και 30 στα Χ θεματα που θα μου βγάλει η αναζήτηση . Και ισως ειναι και πιο ευκολο να ψαχνεις 10 θεματα των 2 σελίδων παρά ενα στίκυ με τόσες σελίδες οσο τα πόδια της Αντριάνας σε εκατοστά. :) [aka θυμαμαι οτι ο σνιπς ειχε παρει κατι καλες team xtream . τι ειναι πιο ευκολο και για τον newbie' ->να βρω το θρεντ του - η το ποστ του μέσα στο στικυ.]

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τον moderator και τον admin που ψάχνουν για άκυρα και διπλά συνέχεια, υπάρχουν και οι υπόλοιποι χρήστες.

Καλό είναι εφ'όσον σας ενδιαφέρει η "τακτοποίηση" να μην απαντάτε σε επαναλαμβανόμενα threads, να "κράζετε" σε περίπτωση Greeklish, cracks κλπ. Να θυμίζετε κι εσείς ότι υπάρχει το search.

Ίσως αν οι περισσότεροι σταματήσουν να πηγαίνουν μαζί με τα spams να μειωθούν. Μέχρι πριν 2-3 μήνες μόλις έπαιζε greeklish και κρακ γινόταν πανικός από τους χρήστες, τώρα όλοι κάπου κάπως συμμετέχουν. Και οι απλοί χρήστες έχουν δύναμη, μη το ξεχνάμε ;)

Τα παραπάνω είναι δικές μου απόψεις και μόνο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Συγγνώμη για την εκταφή αλλά τώρα το είδα και θέλω να πω κάτι... jpavly καλά αυτά που λες, θα ήθελα πολύ να συμμετέχω κι εγώ σε αυτή την τακτοποίηση αλλά δεν απαγορεύεται από τους κανόνες να γίνονται συστάσεις κτλ σε άλλους χρήστες από χρήστες;

Link to comment
Share on other sites

Με το να μην απαντήσεις σε ένα χιλιοειπωμένο θέμα...δεν κάνεις σύσταση σε κάποιον. Οπότε τυπικά δεν υπάρχει κανένα θέμα.

Ακόμα και αν απαντήσεις σε κάποιον λέγοντας ότι ήδη υπάρχουν 10 θέματα που θα τον καλύψουν.....πάλι δεν θεωρείται σύσταση.

Link to comment
Share on other sites

Πέρα απο το ότι ο καθένας θέλει να αναφέρεται στην δική του υπόθεση και δεν

καλύπτεται απο παλαιότερα threads είναι και το γεγονός των posts του κάθε χρήστη.

Ανοίγοντας καινούργιο thread καταφέρνεις να ανεβάσεις το συνολο των ποστ

που έχεις κάνει στο forum. Είναι πολύς κόσμος που μπαίνει στο λαμπ για τις πωλήσεις

και σίγουρα χρειάζεσαι να έχεις αρκετά ποστ για να κανεις. Βέβαια μια και είμαστε

στην Ελλάδα ίσχυει και το έχω πολλά ποστ έχω και μεγάλα αρ@@@ια, ή ξέρω περισσότερα,

ή είμαι ειδικός, και αλλα πολλά τέτοια....:p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.