Jump to content



Ηταν πια θέμα χρόνου να φτάναμε και σε αυτό .....


Recommended Posts

Δεν εγκρίναν το σκόρ του(τα κοψαν στην FM για cheat )και αγόρασε(δεν έιναι βεβαια επιβαιβεωμενο -ο ιδιος λένε οτι δεν έδωσε χρήματα)τα σκόρ άλλου ,για να πάρει καλή θέση στον διαγωνισμό.

Link

Απο το 103 ποστ και κάτω

Το έχα ξαναπεί οτι το o/c που γινεται με tweaks και διάφορες χακεριες δεν

εχει σχέση με το πραγματικό 24/7 o/c που γίνεται για να πάρουμε οσο το δυνατό περισότερο απο το hardware μας ,είτε το χρειαζομαστε είτε όχι.

Ουτε τα tweaks που κάνουμε για να ελαφρώσουμε το λειτουργικό απο τα περιτά έχουν σχέση με τις αλχημείες για να ξεγελάσουμε το μετροπρόγραμμα για να μας βγάλει καλύτερα σκόρ.

Μόλις μπήκαν τα φράγκα και τα βραβεία ήταν απλά θέμα χρόνου........

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι Μιχάλη.. πάνε οι εποχές που γινόταν το o/c για την πλάκα και την παρέα

Και εμείς εδώ το πήραμε γρήγορα χαμπάρι για τα παιχνίδια θα παιζόταν στο μέλλον. Τα συζητούσαμε...

Κατά τη γνώμη μου το o/c όπως το ξέραμε, πέθανε από τότε που έσκασε μύτη το HWBOT

Πλέον όποιος έχει λεφτά και αγοράζει hardware (και τώρα πια και σκορ :eek: τι βίτσιο κι αυτό) το παίζει μαματος.

Εγώ απορώ πως δεν φύγαμε και ουσιαστικά από το HWBOT, γιατί θεωρητικά την έχουμε κάνει εδώ και καιρό.

Link to comment
Share on other sites

I emailed Pasi at FM and posted in the thread on the FM forums regarding the problem of the scores just not wanting to go Public. During the bench session we renamed 3DMark06.exe to 3DMark05.exe. In pretesting, we observed the score was not very consistent and renaming seemed to improve the consistency and therefore improved the average score slightly, by 50-100 points.
Κ εγώ με την σειρά μου διαπίστωσα πως όταν ανοίγω το PC πιέζοντας το power με το μεσαίο δάχτυλο τότε έχω ένα boost 0.64μsec σε αντίθεση με πριν που το άνοιγα με τον αντίχειρα ή τον δείκτη. Τι άλλα βλακία θα ακούσουμε πια. . . .
AndreYang, Hiwa, eXtremetweaker.de, KJ and Skinnee cheaters thumbdown.gif lifetime ban from OC world
Και τώρα λύθηκαν τα προβλήματα ε ; Ο,τι να ναι.

As you might have noticed, Futuremark has removed a couple of results from their MSI Lords of Overclocking online competition. After an in-depth search, Futuremark realized that all these results originated from a single setup, this based not only on the same FM registration key but also the PCI devices and more. In practice, this means that one overclocker has produced several benchmark scores and gave it to other overclockers to win the MOA 2010 WW Final ticket.

Although HWBOT is not involved in this competition, we feel it’s our duty to stand up for the sake of the community and take actions based on what happened in the Lords of Overclocking competition. By sharing scores, you don’t only commit fraud in the competition, but also hurt overclockers from our small community that are trying to win this ticket by working hard to achieve their goal. This is something that no overclocking community, how small it may be, should tolerate. Therefore, we issue a 1-year ban to all the people involved: AndreYang, Hiwa, eXtremetweaker.de, KJ and Skinnee.

In order to keep this forum clean, we will lock down the thread. However, we will allow involved parties to post their side of the story if they want to.

The HWBOT Staff.

:tier005:

Link to comment
Share on other sites

Γενικά παιδία (συμφωνώντας με τους προλαλήσαντες) όπου μπαίνει το χρήμα, φθείρει... και τελικά καταστρέφει διάφορους θεσμούς και συνήθειες.

Δε νομίζω όμως φίλε Χρήστο να φταίει μόνο το hwbot, φταίνε και οι εταιρείες με τις χορηγίες τους, όπως και οι παγκοσμίου φήμης o/cers (καλύτερα μάλλον benchmarkers, άλλωστε τo hw τους τεσταρισμένο είναι) που δέχτηκαν τις προτάσεις των εταιρειών. Το θέμα αυτό γενικά έχει πολλές πλευρές "όψης", και μόνο μία και ξεκάθαρη άποψη δεν μπορεί να βγει.

Προσωπικά πάντως, έχω να benchάρω και να ανεβάσω score στο hwbot και τη futuremark 2 χρόνια (από τον Ιούνη του '08) μην έχοντας πλέον την "ευκολία" να δίνω 1500άρες μια φορά το χρόνο (και παραπάνω βασικά). Από εκεί και μόνο φαίνεται ότι πλέον ανταγωνισμός από τους "κατώτερους" δεν θα μπορούσε να υπάρξει, και τότε ξεκίνησαν όλα...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Προσωπικά δεν ήξερα ότι υπήρχε τόσος ανταγωνισμός σε τέτοιου είδους site όπως το hwbot, ώστε να αναγκαστεί ο άλλος να φτάσει στο σημείο να κλέψει :039: Αν όντως έδωσε και χρήματα, τότε είναι άξιος της τύχης του. Το overclocking πιστέυω πρέπει να γίνεται για την προσωπική ευχαρίστιση του καθενός, ίσως και από τις εταιρίες για να διαπιστώσουν κατά πόσο αντέχουν τα προϊόντα που διαθέτουν στην αγορά. Σε λίγο θα ακούσω και για overclocking competition :D (αν δεν έχει ήδη γίνει και αυτό)

Πάντως μου άρεσε το ρομποτάκι και το έβαλα avatar :huepfend009:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.