Jump to content



???Γίνεται αναβάθμηση σε φορητό???


GO(O)D BOY

Recommended Posts

Παιδια θα ηθελα την βοηθεια σας...

εχω εναν Toshiba Tecra A8 καταπληκτικο εργαλειο αλλα σαν παιδι και εγω θα ηθελα να παιξω ενα παιχνιδακι το βαζω και δεν μου το παιζει...Και κοιταω στο Read me του παιχνιδιου και λεει ελαχιστες απαιτησεις 1.7 επεξεργαστη ενω εμενα ειναι 1.66 διπλοπυρηνος...........

Τι γινεται? Γινεται να αλλαξω επεξεργαστη? δεν με νοιαζει αν χασω την εγγυηση.........

Link to comment
Share on other sites

το need for speed carbon θελω να βαλω αλλα μου λεει minimum 1.7 και εγω εχω 1.66 CORE 2 DUO αλλα απο γραφικα ειμαι ενταξει μεχρι στιγμης φοραω INTEL GRAPHICS MEDIA ACCELERATOR 128 MB ειναι 1 gb μνημη

Link to comment
Share on other sites

Ο επεξεργαστής σου είναι μια χαρά. Τα γραφικά είναι το πρόβλημα. Θα προσπαθήσω να το πω γρήγορα και ανώδυνα !! Το Intel GMA που έχεις δεν παίζει τίποτα!! Δοκίμασε κάποιο Need For Speed 2 ή Age oF Empires 2...

Link to comment
Share on other sites

αν καιγεσαι τοσο πολυ για την αναβαθμιση υπαρχει εκεινη η "πρακτικοτατη" και "οικονομικοτατη" λυση της asus αν θυμαμαι καλα με εξωτερικη καρτα γραφικων (που συνδεεται σε......usb)...δεν πιστευω να σε πειραζει που θελει και εξωτερικο μονιτορ εε :) ??

Link to comment
Share on other sites

Ο επεξεργαστης σου ειναι αστερι... το 1.7 ειναι για του pentium m... εσυ εχεις πολυ καλυτερο....

H καρτα σου ομως ειναι μονο για πασιεντζα κ ναρκαλιευτη...

Περα απο τη πλακα, το μονο που μπορεις να παιξεις εινα το football manager... η καρτα σου δεν σηκωνει 3D

(Εκτος αν μπορεις να παιζεις με 5fps)

Link to comment
Share on other sites

Noμιζω καλυτερα θα ηταν να τον πουλουσες και να επαιρνες καποιον με καλυτερη καρτα γραφικων....

Και να μπορεσεις να την αλλαξεις .. μετα ισως εχεις προβλημα με της θερμοκρασιες... ειναι στριμοκ@λα τα πραγματα στους φορητους...

Link to comment
Share on other sites

για να αλλαξει καρτα γραφικων στο notebook πρεπει να υποστιριζει βαση MXM I,II,III οποτε βαζεις και το αντιστοιχο module με το chipaki (εμενα πχ εχει MXM II η ATI X1400 και αν θελω καποτε να την αλλαξω πρεπει να παρω module MXM II). To θεμα ειναι οτι τα inter vga chips δεν πρεπει να μπαινουν σε module αλλα ειναι onboard..αφετερου ειναι εξαιρετικα δυσκολο να βρεις στην αγορα MXM modules (αν το δικο σου το υποστηριζει)..και βεβαια ειναι αρκετα ακριβα ..δυσαναλογα των επιδοσεων τους...

Η πιο προφανης λυση ειναι να ξεχασεις τα παιχνιδια....η να πουλησεις το notebook και να παρεις αλλο

Link to comment
Share on other sites

ε ναι φιλε τα λαπτοπ υποφερουν στα παιχνιδια ακομη...σε ολα τα αλλα εχουν βελτιωθει κατα πολυ....αλλα για παιχνιδια ακομη δεν κανουν...υψηλες θερμοκρασιες...αργος δισκος...και βασικο επεκτασιμοτητα μηδεν...εδω εχω λαπτοπ toshiba με core duo πανω T2500@2.00GHz με 1g μνημη,ati mobility x1600 512.....και ουτε κατα διανοια μπορει να φτασει τις επιδοσεις του desktop που ειναι 2,5 χρονων συστημα...τουλαχιστον στα παιχνιδια μονο....

βεβαια εχω την εντυπωση η alienware εχει βγαλει gaming laptop δυνατα....αλλα εκει πρεπει να τα σκασεις για τα καλα..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.