Jump to content



Παιδια μια γνωμη παρακαλω


Mercenary

Recommended Posts

Εχω το παρακατω συστημα που φενετε στην υπογραφη μου. Και θα ηθελα την γνωμη σας για τις ρυθμησεις του O/C μου.

FSB 356X9 με τις μνημες σε 1:1 αναλογια και timings 4-4-4-12

Τα ρευματα ως εξης

VCPU 1,325(default)

VMCH 1,66(δεν παει ποιο κατω για αυτες τις ρυθμισεις:devil:, ειναι πολυ? )

VMEM 2,10(μηπως ειναι πολυ?)

Link to comment
Share on other sites

Mια χαρά μου φαίνονται όλα, αν είσαι σταθερός στο Orthos Prime με μεγάλο priority, τότε είσαι οκ. Οι μνήμες δέχονται και παραπάνω volt, μην ανησυχείς. Αν έχεις καλή ψύκτρα για τον CPU ανέβασε κι άλλο ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp

Mια χαρά μου φαίνονται όλα, αν είσαι σταθερός στο Orthos Prime με μεγάλο priority, τότε είσαι οκ. Οι μνήμες δέχονται και παραπάνω volt, μην ανησυχείς. Αν έχεις καλή ψύκτρα για τον CPU ανέβασε κι άλλο ;)

Ναι μετα απο 2ωρες περιπου orthos σε periority 9 δεν ειχα κανενα προβλημα. Το μονο που με φωβιζει ειναι μην μειωθει η διαρκεια ζωης τοθ επεξεργαστη και του mobo

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp

Aν έχεις εγγύηση, μη φοβάσαι :)

Δηλαδη εννοεις οτι και με overclocking και με ρευματα πιραγμενα θα πιασει η εγγυηση?

Γιατι εγγυησεις εχω κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και ισχύει, μόνο αν τον καταστρέψεις (σπάσεις-κόψεις-lapάρεις-διαλύσεις :D) ή αν αποδεδειγμένα χαλάσει λόγω υγρασίας (σκουριά στα pins - χλωμότατο), θα πάψει η εγγύηση. Αν τον κλοκάρεις, δεν υπάρχει πρόβλημα.

Ούτε μπορούν να το αποδείξουν ούτε το προσπαθούν κιόλας. Και γενικά, έχω δει ελάχιστους Intel να καίγονται :D

Don't be afraid.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp

Σαφώς και ισχύει, μόνο αν τον καταστρέψεις (σπάσεις-κόψεις-lapάρεις-διαλύσεις :D) ή αν αποδεδειγμένα χαλάσει λόγω υγρασίας (σκουριά στα pins - χλωμότατο), θα πάψει η εγγύηση. Αν τον κλοκάρεις, δεν υπάρχει πρόβλημα.

Ούτε μπορούν να το αποδείξουν ούτε το προσπαθούν κιόλας. Και γενικά, έχω δει ελάχιστους Intel να καίγονται :D

Don't be afraid.

Tnx φιλαρακι γιατι την πληροφορια :D!!

Κατι ακομα ρε φιλαρακι το chipset μου ζηταει πολυ ρευμα και εκει κολωνω γιατι στα 390fsb ζηταει απο 1.78-1.80 για να ειναι stable. A το cpu φοραει 9700zalman led και το chipset φοραει THERMALRIGHT HR05 SLI

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.