Jump to content



Ποια οθονη μεχρι 350 ευρω οεο ?


o polonos

Recommended Posts

Καλημερα παιδια :happy2:

Ειμαι ετοιμος να παραγγειλω την Samsung SM205BW αξιζει να παω στην 206 ???

Εχετε καμια αλλη προταση για 20αρα και ανω μεχρι 350 ευρω ? :help:

Η οθονη θα ειναι και για παιχνιδια ;)

Αυτη λεει κατι ? IIYama

Η να παω στην DELL 228 WFP ?

Πηρα την Dell σημερα το προιι τηλ. και μου την εδωσαν προσφορα στα 350 :D

Εβαλα και αυτην στης επιλογες μου 2007WFP

Για την 2007 εχω προσφορα 370 ευρω (ας δοσω τα 20 ευρω παρα πανω :p )

Εσεις τι λετε ? :flower:

Link to comment
Share on other sites

Dell FTW ειναι το μονο σιγουρο για μενα,εφοσον τα οικονομικα σου σε παιρνουν.

τωρα απο εκει και περα εχεις να αποφασισεις αναλογα με την χρηση για την οποια προοριζεται το πανελ τι προτιμας?

22 ιντσες και ΤΝ ή 20 ιντσες και S-IPS?

εγω αυτες τις μερες εχω μπει σε μπριζες για 22αρα και αυτην την Dell την ζαχαρωνων ασχημα γιατι η 2007 ειναι ακριβη.αλλα εσυ ποτε πηρες προσφορα 370 για την 2007?τετοια μεγαλη αποκλιση?

της π@@τ@ν@ς γινεται στο τμημα salles της Dell Hellas με φαινεται...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εξηγησε σε παρακαλω αν θελεις γιατι οχι ΤΝ+22'' ιντσες γιατι παω για 22αρα samsung tn 2ms και με κατατρομαξες...πολωνε αν μπορεις στο εξωτερικο η 22αρα samsung που λεω ειναι στα 349(στη γερμανια νομιζω)...εδω κατω απο 388 δεν την βρισκεις και οι πιο πολυ την εχουν 400+++

στοιχεια της samsung που λεω εγω¨:SM226BW 2ms 22'' TN panel HDCP Vista Ready Class 2 dead pixel warranty (5 dead pixels) .........ΑΝ πας για αυτην οταν δεις τα review δωσε βαση στη διαφορα S και A panel-κυκλοφορουν 2 εκδοσεις της ιδιας οθονης)

Dell τη σκεφτηκα κι εγω αλλα σε ενα αλλο θρεντ φασον την ανεβαζαν φασον την κατεβαζαν

αν παρεις την 228wfp παντως review asap plz :)

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο ολες οι 22αρες με ΤΝ βγαινουν.δεν ξερω καμια να βγαινει με διαφορετικο πανελ

οπως και να το κανεις ομως η 22αρα ειναι 2 ιντσες παραπανω.δεν ειναι και λιγακι.εχω δει απο κοντα 20αρες και 24αρες,αλλα 22αρες οχι.

η 20αρα μπροστα στην 24αρα φαινεται μικροσκοπικη....

αυτος ο λογος οπως και η διαφορα στην τιμη απο την 20αρα (παντα μιλαω για Dell) ειναι που με κανει να σκεφτομαι για 22αρα.η 20αρα με το S-IPS βγαινει στα ~450,αλλα ο Πολωνος εδωπερα ανατρεπει τα δεδομενα.370 ειναι steal imo

Link to comment
Share on other sites

σε τοσες πολλες ιντσες αν δεν εισαι τρελος gamer κατα την γνωμη δεν αξιζει. ειναι μεγαλο το μεγεθος της οθονης και χανει σε χρωματα κατα πολυ απο τα αλλα panel,για να μην πουμε γιατι τις γωνιες θεασης.

εγω τωρα εχω την philips με mva. εχω κατσει και στην lg με tn και μου φαινοταν πολυ χαλια.

αν κανει 370 με sips η dell ειναι τρελη τιμη.

@CrazyAnt εισαι σιγουρος? γιατι εχω την εντυπωση οτι μερικες βγαινουν με mva.

@Tsakonas οχι και φασον η dell.

Link to comment
Share on other sites

Η Dell μια χαρά οθόνη είναι, δόξα το Θεό, γέμισε και το Lab με δαύτην :D Δεν άκουσα από κανέναν παράπονο για την 2007, όπως κι εγώ δεν έχω κανένα.

22άρα δε θα παιρνα, λόγω του ΤΝ. Αν είναι θα τα σκάσω για την 24άρα με το P-MVA αν πέσει η τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp

Η Dell μια χαρά οθόνη είναι, δόξα το Θεό, γέμισε και το Lab με δαύτην :D Δεν άκουσα από κανέναν παράπονο για την 2007, όπως κι εγώ δεν έχω κανένα.

22άρα δε θα παιρνα, λόγω του ΤΝ. Αν είναι θα τα σκάσω για την 24άρα με το P-MVA αν πέσει η τιμή.

για ποια λες?

(ποια 24αρα εννοω)

ΚΑι εγω για 24αρι πηγαινα ..αλλα με "μπιιιιιιπ" η πολωνεζικη μαφια:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΝTG [Σήμερα, στις 21:48]

ΚΑι εγω για 24αρι πηγαινα ..αλλα με "μπιιιιιιπ" η πολωνεζικη μαφια:p

Ετσι ειναι Νικο :D

Οταν παιρνεις δυο μπραβους 2 μετρων με ροπαλα....

Και λες "μου την δινεται 370 η να τα σπασουμε ολα" ?

Η DELL σου κανει καλυτερη προσφορα :hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp [Σήμερα, στις 17:08]

Η Dell μια χαρά οθόνη είναι, δόξα το Θεό, γέμισε και το Lab με δαύτην :D Δεν άκουσα από κανέναν παράπονο για την 2007, όπως κι εγώ δεν έχω κανένα.

22άρα δε θα παιρνα, λόγω του ΤΝ. Αν είναι θα τα σκάσω για την 24άρα με το P-MVA αν πέσει η τιμή.

Ναι, μια χαρά οθόνη η 2007.Κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής(φτού να μη τη ματιάξω:p ).

Πάντως όπως είπε και ο CrazyAnt στο τμήμα πωλήσεων της DEL Hellas γίνεται της κακομοίρας.Με τις τιμές δεν βγάζεις άκρη.Η κάνουν προσφορές δίχως να το ανακοινώνουν(άλλωστε η DELL στην Ελλάδα δεν προβάλεται ιδιαίτερα, μάλλον δουλεύουν με εταιρείες κυρίως) ή ο κάθε πωλητής δίνει οτι τιμή θέλει.Ψιλοσπάσιμο.

Πάντως 370 για την 2007 είναι πολύ καλή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

γμ..

στην ιδια θεση ειμαι και εγω..

Νομιζω οτι εχει s-pva πανελ και οχι p-mva..(ριξε κανενα λινκ περι τουτου)

Αλλα απο τα 840€ στα 370€ ειναι καλη διαφορα..

και δεν με ενοχλει τοσο οι 4 ιντσες πιο κατω οσο η μικροτερη αναλυση.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός, my mistake :o

S-PVA φοράει, τα έχω χάσει κι εγώ με τόσα panel :D

Σου λέω, περιμένω να πέσει η 24άρα σε ~7 κατοστάρικα και κατά 80% την έχω τσιμπήσει, διαφορές στην εικόνα με το S-IPS είναι λίγες και εγώ δεν είμαι και Ο απαιτητικός έτσι κι αλλιώς ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp

Σου λέω, περιμένω να πέσει η 24άρα σε ~7 κατοστάρικα και κατά 80% την έχω τσιμπήσει

Μηπως ξερεις περιπου και ποτε?:o ...γιατι με βλεπω κατα 99% να την τσιμπαω και στα 840!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχουμε νεα εξελιξη ..... (με αποτελεσμα να μην ξερω τι να κανω :p )

Πηρα και παλι σημερα την DELL και μου ειπαν οτι τα 370 ευρω ειναι χωρις ΦΠΑ (εννω ειμαι σιγουρος οτι ο τυπος που μιλησα χθες μου ειπε οτι ειναι με ΦΠΑ ) .....

Τεσπα σημερα η καλυτερη δυνατη προσφορα που μου εδωσε ηταν 420 η μια (αν ο NTG τελικα παρει την 20αρα θα παρουμε 800 ευρω και της 2 )

Εννω η 24αρα του NTG - 2407 παει στα 970 ευρω αν δεν κανω λαθος :confused:

Λοιπον με αυτα τα δεδομενα τι μου προτεινετε ??? (Γιατι μαλλον ο NTG θα παει στην 24αρα λογο αναλυσης :( )

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από o polonos

Λοιπον εχουμε νεα εξελιξη ..... (με αποτελεσμα να μην ξερω τι να κανω :p )

Πηρα και παλι σημερα την DELL και μου ειπαν οτι τα 370 ευρω ειναι χωρις ΦΠΑ (εννω ειμαι σιγουρος οτι ο τυπος που μιλησα χθες μου ειπε οτι ειναι με ΦΠΑ ) .....

Τεσπα σημερα η καλυτερη δυνατη προσφορα που μου εδωσε ηταν 420 η μια (αν ο NTG τελικα παρει την 20αρα θα παρουμε 800 ευρω και της 2 )

Εννω η 24αρα του NTG - 2407 παει στα 970 ευρω αν δεν κανω λαθος :confused:

Λοιπον με αυτα τα δεδομενα τι μου προτεινετε ??? (Γιατι μαλλον ο NTG θα παει στην 24αρα λογο αναλυσης :( )

Κοιτα αυτο το link, βασικα στο κεφαλαιο "S-IPS Panel Technology" στο τελος λεει το στη 2007 χρησιμοποιουνται 2 panels, το s-ips και το s-pva και δεν ξερεις ποιο θα σου κατσει.:wall:

http://www.pchardwarehelp.com/guides/lcd-panel-types.php

Houston we have a problem...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από CrazyAnt

ποστ #2 & 5 :flower:

Δεν καταλαβα γιατι με παραπεμπεις σε αυτα τα πσοτ

Εγω μιλαω για το ιδιο monitor που βγαινει με 2 panel και εσεις συζητουσατε για τις 22αρες που εχουν tn panel και τις 20αρες που εβαλαν s-ips, ειναι ασχετα μεταξυ τους.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.