Jump to content


Αναζήτηση ψυγείου


KPap13

Recommended Posts

Υπαρχουν τα black ice x-flow αλλα μοναχα το μονο 12αρι εχω δει στην Ελλαδα.

Αν δεν βρεις εδω μπορεις να βρεις ευκολα απο εξωτερικο πχ http://www.dangerden.com/store/home.php?cat=73

ΥΓ: Παντως μην περιμενεις τρελη διαφορα σε σχεση με το αντιστοιχο dual pass, αναλογα με το συστημα σου μπορει να εχει και χειροτερες επιδοσεις. Το μονο στανταρ ειναι οτι ενδεχομενως να σε βολευει καλυτερα η θεση των ρακορ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nik00ss [Σήμερα, στις 20:52]

Για ριξε μια ματια εδω.

http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=WaterComponentCooling&cp_id=55497

Αυτο μαλλον ειναι το απλο pro II και οχι το x-flow, ωστοσο δεν χανεις τπτ να παρεις ενα τηλ, ισως εχουν αλλα δεν ειναι στο σιτε.

Link to comment
Share on other sites

Είχα αγοράσει από το περασμένο καλοκαίρι ένα διπλό 120 dual pass.

Την κυρίακή το έβαλα και έβγαλα το μονό 120 που είχα, αποτέλεσμα 2 βαθμοί επάνω.

Επειδή τα πήρα το δοκίμασα σε όλες τις θέσεις, κάθετο (πίσω από το κουτί) είναι αποτυχία, αποδίδει σωστά μόνο οριζόντιο ή πλαγιο.

Πιστευω οτι κάθετο όπως και να το βάλεις ή μια διαδρομή είναι ανάποδη και στην φυσική ροή και 'κοντράρει' την αντλία.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον παραβλεπεις καποια παραμετρο, δεν εχω παρατηρησει ποτε σημαντικη διαφορα με διαφορετικη θεση του ψυγειου.

Πιθανοτατα αφου το εβαλες πισω απο το κουτι ο αερας που τραβαγαν οι ανεμιστηρες του ψυγειου προερχομενος απο τον υπολογιστη και το τροφοδοτικο ηταν θερμοτερος απο τις αλλες θεσεις ή για καποιο λογο περιοριζοταν η ροη αερα/νερου.

Link to comment
Share on other sites

Το μονό ήταν μέσα. Το διπλό είναι έξω (καλύτερη ψύξη). Οπως το έβαλα είναι κάτω από το τροφοδοτικό.

Φυσικά όλα είναι θεωρία χωρίς μετρήσεις ροής και πίεσης.

Πάντος θεωρώ οτι είναι σωστό αυτό που λέω έχοντας υπόψη μου τα ψυγεία των αυτοκινήτων, και την διαταξή τους.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.