Jump to content



error writing temporary file.make sure your temp file is valid.


antreas9

Recommended Posts

Στην προσπάθεια μου να καθαρίσω τον υπολογιστή μου πριν κάνω ένα καλο ριστορ πόιντ,μετά μπακ απ,κ τέλος φορμάτ κ αλλαγή σκληρού, έχω κάνει τα παντα κ@λος!

διαβάζοντας κάποια tutorial στο νετ,προσπάθησα να του ζητήσω να μου δείχνει hidden files+folders,temp files κλπ, κ εβαλα nod32 να κάνει scan+clean. από τότε,δε μπορεί να μου κατεβάσει τίποτα μέσω τορρεντ,ενώ ότι κατεβάζω απευθείας από λινκ,είναι οκ. όταν πάω να τρε΄ξω μια καινούργια εφαρμογή *.exe, μου λέει ότι:

error writing temporary file.make sure your temp file is valid.

how can i fix it?

(στο τουτοριαλ,έλεγε να τα κάνω όλα αυτά,κ μετά να βάλω το cccleaner,αλλά τελικά ούτε ινσταλ δε μπορώ να κάνω)...

Link to comment
Share on other sites

Οκ εχω XP Eng .

Δεξι κλικ στον υπολογιστή μου (εικονιδιο)

Κατω κατω κλικ ιδιοτητες.

Ανοιγη η καρτελα ιδιοτητες συστηματος .

Καρτελα για προχωρημένους ( Advanced )

Κατω αριστερα ενα πλατυ κουμπι system variables . ( Πατα το )

Θα δεις ενα νεο παραθυρο χωρισμένο τα δυο , στο επάνω μερος πρεπει να γράφει .. TEMP & TMP .

Πατα το κουμπι EDIT - επεξεργασια .

Στο καθε ενα πρεπει να γραφει ...%USERPROFILE%\Local Settings\Temp

Για κανε εναν έλεγχο υπάρχουν αυτες οι εγραφες !

Link to comment
Share on other sites

έκανα ότι μου είπες,και:

εξαιρώντας ότι αντί για system variables ,λέει enviroment variables,,η διαδικασία που ακολούθησα δεν είχε άλλη διαφορά.αυτά που μου πρότεινες ,οι 2 εγγραφές υπάρχουν,κ εκτός αυτών,υπάρχει άλλο ένα,NewEnviroment1...δεν ξέρω αν λέει κάτι,απλά το αναφέρω...

Link to comment
Share on other sites

την έσβησα,έκανα επανεκκίνηση,αλλά τα ίδια. (στο από κάτω μισό,γίνεται χαμός στην οθόνη που μου είπες έτσι?)?

επίσης,να σου πω μήπως σε βοηθήσει,ότι με το που ανοίγει ο υπολογιστης μου,βγάζει το εξής μήνυμα:

cli.exe - application error

The applicatioin failed to initialize properly (oxc0000135).Click on OK to terminta the application

Link to comment
Share on other sites

ξέχασα να σου πω κ κάτι ακόμα...

προσπάθησα να γυρίσω σε restore point,αλλά δε με αφήνει ούτε αυτό να κάνω.

επίσης, δε μπορώ να διαγράψω δεκάδες αρχεία που θέλω....(δεν ξέρω αν βοηθάνε κάπου όλα αυτά που σου λέω,απλά τα αναφέρω...)

Link to comment
Share on other sites

ovelvolt,σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια,να σαι καλά....δε μπορώ να βγάλω άκρη,κ λέω να κάνω το φορματ πιο γρήγορα,να τελειώνω με αυτό το βασανιστηριο....απλά μετα θα με τρώει το ότι πάλι δεν είναι καθαρά τα αρχεία μου...(ασε που αυτή τη στιγμή δε μπορώ να κάνω καν κοπυ)!

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα και αυτα σε ενα φορουμ ..

Don't know if this is where I should post this but hey!

On startup I get an error message entitled "cli.exe-Application error" which says,

""The instruction at "0x7c91e9c9" referenced at memory "0x043c0030." The memory could not be "Read." Click OK to return to Programme.""

Form what I have searced up on, It is somethin to do with ATI Graphics or something.

Thanks,

Hi, cli.exe will be referring to your ATI graphics card.

You need to have Microsoft .NET framework installed in order to run the Catalyst control panel.

It can be downloaded here if required.

http://majorgeeks.com/download.php?det=3559

Καλο ψαξιμο φιλε , πρεπει να παω για υπνο !! :)

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ παρα πολύ. θα προσπαθήσω ξανά να εγκαταστήσω τους drivers της ΑΤΙ,μήπως λυθεί αυτό,και μετά,αν δεν έχει λυθεί αυτό με τα temp files,θα συνεχίσω..να ρωτάω :). και πάλι thanks!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.