Jump to content


Enable cookies...


ramolimento

Recommended Posts

Kατι δε παει καλα τελευταια με τον browser μου και τις ρυθμισεις του (ie) Προσπαθω να κανω log in σε sites που ειμαι γραμμενος και δε μπαινει...μηπως δεν ειναι σωστα ρυθμισμενα τα cookies?(ακομα κι εδω καποιες φορες δε με αναγνωριζει)

Επισης παω tools-internet options-security να βαλω low level και... δε μου επιτρεπει!

Μπορειτε να μου πειτε τι ρυθμισεις πρεπει να κανω για να σερφαρω χωρις προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ramolimento

Δεν αδειαζω για πειραματα και περιεργους browsers, εχω ακουσει οτι υπαρχουν sites που δεν μπαινει ο firefox συν αλλα προβληματα.

Για αυτό το 76.92% των κομπλεξικών του TheLab τον χρησιμοποιεί, γιατί μας αρέσει να παιδευόμαστε :) --> http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=15229

Μήπως έβαλες πρόσφατα κάποιο firewall? Έπαιξες με security settings? Ενεργοποίησες κάποιο parental control?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει λογος να ανοιξουμε κοντρα για τους browsers σε αυτο το topic. Το μονο σιγουρο ειναι οτι ελαχιστοι χρησιμοποιουν τον firefox και οτι δεν μπαινει σε ολα τα sites.

...γιατί αν κάνεις πάλι κάτι λάθος θα αρχίζεις να κακο χαρακτηρίζεις και να τα ρίχνεις στους άλλους
Πότε συνεβη αυτο?? ΠΟΤΕ δεν κακοχαραχτηριζω και τα ριχνω στους αλλους οταν κανω εγω κατι λαθος. Δεν ειναι στο χαραχτηρα μου ουτε και το εκανα ποτέ, απορω λοιπον πως σου ηρθε. Μαλιστα σε ειχα ρωτησει κατι σε pm για ενα παρομοιο περιεργο post σου παλάιοτερα και δεν μου απαντησες.
Μήπως έβαλες πρόσφατα κάποιο firewall? Έπαιξες με security settings? Ενεργοποίησες κάποιο parental control?
Ασχετως του τι μπορει να εκανα ή να εγινε αθελα μου, μπορεις να μου πεις ΠΟΙΕΣ ειναι οι καταλληλες ρυθμισεις για να σερφαρω χωρις προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

ramolimento

Απο οτι κατάλαβα δεν έχεις καθόλου τρόπους βασικής ευγένειας .

Ετσι λυπαμε αλλά δεν θα σου πω τίποτα δωρεάν .

Μαλλον θα πρέπει να με πληρώσεις . :whistling

Διαφορετικά δεν έχει κοκό !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Mαλλον εσυ δεν εχεις τροπους βασικης ευγενειας.

Απο που συμπερανες οτι εγω δεν εχω? Τι το αγενες ειπα?! Δε μπορω να καταλαβω... μηπως κακιωνεις επειδη δεν προτιμω τον firefox?!:blink: :giveup:

Αν θες να σε πληρωνουμε για... κοκό υπαρχουν αλλου οι χωροι για κανεις τετοια δουλεια:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ramolimento

Το μονο σιγουρο ειναι οτι ελαχιστοι χρησιμοποιουν τον firefox και οτι δεν μπαινει σε ολα τα sites.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι εδώ έχεις λάθος γιατί το 25-45% ανάλογα με τη χώρα μόνο "ελάχιστοι" δε μπορεί να χαρακτηριστεί. Ελάχιστα είναι μόνο τα sites που δεν μπαίνει ;) Κι αυτά είναι κάτι τραπεζικά κλπ που τους πληρώνεις για τη χρήση (άμεσα ή έμεσα) και μπορούν να σου πουν ότι εμείς το φτιάξαμε για ΙΕ και τίποτα άλλο. Αυτό που ίσως δε γνωρίζεις είναι ότι και ο ΙΕ7 δε συμπεριφέρεται σωστά σε πολλά sites γιατί έχει αρκετές αλλαγές στα javascript σε σχέση με ΙΕ5, ΙΕ6...

Αρχική απάντηση από ramolimento

Ασχετως του τι μπορει να εκανα ή να εγινε αθελα μου, μπορεις να μου πεις ΠΟΙΕΣ ειναι οι καταλληλες ρυθμισεις για να σερφαρω χωρις προβλημα?

Μα άμα δε μας πείς τι έχεις εγκατεστημένο πως θα σου πούμε τι αλλαγές να κάνεις? Για αρχή γύρνα τα settings στα default και βλέπουμε...

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο σίγουρο είναι ότι εδώ έχεις λάθος γιατί...
Θες να πεις οτι οι χρηστες του ie ειναι οι λιγοτεροι?...Καλυτερα να μεινουμε on topic. Δε μιλαω για ie7.
Μα άμα δε μας πείς τι έχεις εγκατεστημένο πως θα σου πούμε τι αλλαγές να κάνεις? Για αρχή γύρνα τα settings στα default και βλέπουμε...
Θες να σου πω ολα τα προγραμματα που εχω εγκατεστημενα? Ειναι παρα πολλα.

ΠΩΣ γυριζω τα settings στα default?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.