Jump to content



Toshiba Satellite A100-011


Overclocker

Recommended Posts

Αγορασα το Α100-011 και εχω να πω οτι ειναι ενα ΠΟΛΥ καλο και ποιοτικο λαπτοπ....

ΕΙναι ΠΟΛΥ δυνατο (πολυ πιο δυνατο απο το desktop μου!!!!!!) και ως αχαριστος ανθρωπος θελω να πειραματιστω λιγο μαζι του....

Τι προγραμματα να χρησιμοποιησω για το συγκεκριμενο λαπτοπ για να κανω Overclocking και Underclocking (για περισσοτερη αυτονομια)?Θα προτιμουσα να υποστηριζει και profiles για να το αλλαζω οποτε θελω ευκολα...

Εβαλα το clockgen αλλα δεν ξερω ποιο ICS να βαλω (αν εχει καποιος το ιδιο λαπτοπ ας μου πει)

Το συγκεκριμενο εχει Geforce Go 7600 και βαζοντας το riva tuner ενεργοποιησα (μαλλον, απλα εβαλα ενα τικ διπλα απο την λιστα με οσα ηταν disabled) 2 (αρα 4) pixel shaders και το προφιλ ειναι τωρα custom (16pp,5vp).Ετρεξα 3D Mark αλλα εβγαλε το ιδιο score (3300, αληθεια καλο νουμερο ειναι??) Το θεμα ειναι πως θα δω αν οντως ενεργοποιηθηκαν??

Satellite A100-011

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.