Jump to content



σφυριγμα οθονης (προβλημα)


Prophet

Recommended Posts

καλησπερα σε ολουσ εχω ενα προβλιμα με την οθονη ακουγετε απο μεσα ενα σαν σφυριγμα.... σταματαει μετα παλι χεκιναει η οθονη ειναι philips 107E6... δεν την εχω πολυ μολισ πατισω το on/of σταματαει αλλα μετα απο λιγο τα ιδια (καρτα γραφικων αν πεζει ρολο ειναι η radeon x1600) πεζει τπτ με τα Ηz THNX

Link to comment
Share on other sites

σφυριγμα μου κανει για καποιον πυκνωτη.

δοκιμασε να την βγαλεις απο την πριζα....να την αναψεις(απλα πατα το on/off) χωρις ρευμα μπας και με την αποφορτιση επαναφορτιση στρωσει.

αλλιως...........3 χρονια on site απο την αντιπροσωπεια....τηλεφωνακι με σειριακο οθονης και την επομενη εχεις καινουρια

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Prophet [Σήμερα, στις 19:21]

καλησπερα σε ολουσ εχω ενα προβλιμα με την οθονη ακουγετε απο μεσα ενα σαν σφυριγμα.... σταματαει μετα παλι χεκιναει η οθονη ειναι philips 107E6... δεν την εχω πολυ μολισ πατισω το on/of σταματαει αλλα μετα απο λιγο τα ιδια (καρτα γραφικων αν πεζει ρολο ειναι η radeon x1600) πεζει τπτ με τα Ηz THNX

εχω ακουσει απο αρκετα παιδια τετοιο παραπονο με οθονες γενικα...δοκιμασε να αυξομειωσεις κοντραστ,φωτεινοτητα και οποια τεχνολογια overdrive εχει(αν εχει)

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκο, κάνε διόρθωση στον τίτλο σου σε παρακαλώ :T:

Γράψε τον Ελληνικά και να περιγράφει το θέμα. Πχ. δεν λες ότι είναι για οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα αυτο το σφυριγμα που αναφερεις μου το κανει οταν κανω scrolling στο ιντερνετ. Και μαλλον ακουγεται απο την οθονη. Δηλαδη δεν ειμαι σιγουρος. Αλλα γιατι το κανει οταν κανω σκρολιν? Δεν το καταλαβαινω. Οταν παιζω παιχνιδια, δεν κανει τιποτα.

(Δεν ανοιξα καινουργιο θεμα, ε? Ειδατε) :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παρατηρήσει σφύριγμα στην δικιά μου crt της υπογραφής μου.

Το παρατηρώ μόνο όταν ανεβάζω την συχνότητα στα 100Hz, στα 85Ηz δεν ακούγεται τίποτα (ανάλυση στα 1280x1024)! Έκανα αυτό που προτείνει ο greekfragma και διόρθώθηκε, μετά από μια μέρα πάλι τα ίδια :X: αλλά με τον ίδιο τρόπο ξαναέφτιαξε!

:T: :T:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το ανοιγμα-κλεισιμο ειναι γνωστο χρονια τωρα. Οπως και το degauss (απομαγνητισμος). Παντα φτιαχνει μετα απο κατι τετοιο. Μιλαμε ομως για κατι μονιμο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Prophet

υπαρχει κανενα προγραμα που να σου κανει τις βασικες ρυθμισις? πχ hz κτλπ

Τι ακριβως εννοεις? Να τις αλλαζεις δηλαδη? Το προγραμμα που συνοδευει την οθονη, δεν κανει? Ή δεν εχει?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.