Jump to content



Ερωτηση με 3Com Switch


2cpu

Recommended Posts

Kαλησπερα :)

Προσφατα αγορασα ενα switch της εν λογω εταιρειας.

Προχτες που το συνδεσα λιγο στα γρηγορα παρατηρησα

οτι μετα απο κανα 5λεπτο με εβγαζε μυνημα κατω δεξια

στο δικτυο οτι αποσυνδεσα το καλωδιο και το ξανασυνδεσα. Πρεπει να κανω καποια ρυθμιση? Οσο ειδα στο site για το εν λογω λεει " There is no software to configure." http://www.3com.com/products/en_US/detail.jsp?tab=features&pathtype=purchase&sku=3CFSU05

Το modem που εχω ειναι το speedtouch 536 v6 και

επικοινωνει με το pc μεσω της nvidiot καρτα της μητρικης.

Οποιαδηπωτε βοηθεια δεκτη :)

Link to comment
Share on other sites

πάλι καλά εσένα γίνεται κάθε πέντε λεπτά εμένα γίνεται κάθε δέκατο του δευτερολέπτου πρακτικά δεν μπορεί να γίνει η σύνδεση εκτός αν ρίξω την ταχύτητα στα 100μβιτ (έβαλα καρφωτά την επιλογή 100 full duplex)

κάτι παίζει ασυμβατότητα nic κάρτα nvidia και 1gbit δίκτυο

προσωπικά αγόρασα μια pci nic 1gbit

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 τέτοια και παίζουν απροβλημάτιστα με gigabit κάρτες intel, marvel & broadcom.

Δείτε μήπως υπάρχει κανένα πρόβλημα σε καλώδια κονέκτορες. Επίσης ελέγξτε τις ρυθμίσεις της κάρτας δικτύου σε ό,τι έχει να κάνει με jumbo frames και παίξτε με τη ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την βοηθεια :)

@bourlas:τοσο καλα ε?...εχω καρτες δικτυου

αλλα η dfi δεν εχει αλλα διαθεσιμα σλοτ(xfi +adaptec).

υπαρχουν καρτες δικτυου για σλοτ χ1 η χ6*?<-->χ4

@trendy: τα καλωδια ειναι καλα.ηταν αγορασμενα

αλλα εχω κανει και ενα για δοκιμες.να αρχισω να πειραζω

την καρτα np απλα δεν κατεχω αντικειμενο και λεω μην κανω καμια χοντρη πατατα.να δοκιμαζω σιγα σιγα και οτι κατσει?

Link to comment
Share on other sites

οχι αλλο φορματ ^^.θα το παιδεψω και βλεπουμε.

κατι ακομα.η marvel yukon ethernet τι πρεπει να την κανω να δουλεψει?(ασχετο με το switch απλα να μην ανοιγω αλλο θεμα).drivers οκ, κουμπωνω καλωδιο αλλα αλογο.λεω μπας και εκεινη παιζει καλυτερα απο την nvidiot.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.