Jump to content



Ο υπολογιστής κλείνει μόνος του ξαφνικα.


johnyfy

Recommended Posts

Καλώς ήρθες. :)

Ένας καλύτερος τίτλος δεν βλάπτει! Περισσότερη προσοχή στο μέλλον.:T:

Από θερμοκρασίες πως πάμε;

Τι σύστημα έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Ένα δίμηνο έχουν και οι ζέστες περίπου :p

Σίγουρα αν καθάρισμα μέσα δεν κάνει κακό. Ακόμα δεν μου είπες όμως, τι θερμοκρασία έχει; Και τι σύστημα έχεις;

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

γεια σας παιδες εχω ενα μεγαλο θεμα μπορω να πω.... καθημερινα μου σβινει ο υπολογιστης ετσι στο ακυρο χωρης να βγαζει καποιο μνμ τπτ απλα σβινει μπορει να μου το κανει και 4-5 φορες τν ημερα... συνιθος οταν αραζω στο ιντερνετ βλεπω καμια ταινια οτιδιποτε εχει τετια σχεση αλλα δν μου το κανει οταν π.χ. παιζω βαρια παιχνιδια αρκει να μν εχω ανοιχτο browser πχ μοζιλα ι κρομ και παει λεγοντας.. καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες εχω ενα μεγαλο θεμα μπορω να πω.... καθημερινα μου σβινει ο υπολογιστης ετσι στο ακυρο χωρης να βγαζει καποιο μνμ τπτ απλα σβινει μπορει να μου το κανει και 4-5 φορες τν ημερα... συνιθος οταν αραζω στο ιντερνετ βλεπω καμια ταινια οτιδιποτε εχει τετια σχεση αλλα δν μου το κανει οταν π.χ. παιζω βαρια παιχνιδια αρκει να μν εχω ανοιχτο browser πχ μοζιλα ι κρομ και παει λεγοντας.. καμια ιδεα?

Παλληκάρι βαλε το κλιματιστικο του δωματιου στο φουλ. Αν δεν ειναι απο αυτο, τοτε το τροφοδοτικό σου ετοιμαζεται για τα κυπαρισσια, φροντισε να το προλαβεις.

Link to comment
Share on other sites

Παλληκάρι βαλε το κλιματιστικο του δωματιου στο φουλ. Αν δεν ειναι απο αυτο, τοτε το τροφοδοτικό σου ετοιμαζεται για τα κυπαρισσια, φροντισε να το προλαβεις.
αν ειναι απο υψιλη θερμοκρασια τοτε η καλυτερη λυση ειναι να βγαλει το καπακι του σταθερου και να χρισιμοποιησει ενα απλο ανεμιστηρα βαζοντας τον μεσα στο κουτι σχεδον
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

προσπαθησε να βαλεις το core temp Core Temp και να δεις τις θερμοκρασιες του επεξεργαστη. βαλε το gpu observer GPU Observer Free Download - GPU Managers για ελενχο της θερμοκρασιας της καρτας γραφικων. αν ολα ειναι ενταξει κανε ενα καθαρισμα το pc με πινελακι απαλο και ασεσουαρ μαλιων, τσεκαρε τις μνημες αν ειναι σωστα κουμπωμενες και αν χρειαστει κρατα και βγαλε τις αλλες μηπως τυχον καποια δημιουργει προβλημα. Κανε στο bios optimize default να ερθουν ολα μαμα ρυθμισεις μηπως και κατι εχεις κανει και δεν το θυμασαι.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.