Jump to content



Gaming pc


gns

Recommended Posts

Γεια σας παιδια παρολο που εψαξα στη αναζητηση για καινουργιο συστημα με τα χαρακτηριστικα που θελω δεν βρηκα τιποτα γι' αυτο αν βρει κανεις σας παρομοιο post να το postαρι εδω

Καταρχας ενας φιλος θελει καινουργιο pc γυρω στα 1300 eyro

Η χρηση του θα ειναι κυριως για gaming,σερφαρισμα και κανενα dvd

Οσον αφορα τα χαρακτηριστικα θα πρεπει να ειναι οποσδηποτε σε intel πλατφορμα και στο pc θα περιλαμβανονται ολα τα απαραιτητα(case,οθονη,ηχεια,headset,camera,mouse,

keyboard)

Θα ηθελα το pc αυτο να βασιστει σε καλη υποδομη

(μητρικη,τροφοδοτικο) για να εχει δυνατοτητα αναβαθμισης στο μελλον.

Προτιμοτερο θα ηταν ολα τα κυρια μερη να αγοραστουν απο το πλαισιο

Οποιαδηποτε προταση ειναι δεκτη

Thx

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε tolis86 κατι τετοιο ηθελα και εγω.

Ομως θα ηθελα να ρωτησω σε αυτο το case(http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=15&product=929816) θα χωραει η αλβατρον 8800γτσ και cooler η tuniq tower?

Επισης μπορειται να προτινετε καποιο case σαν αυτο με διαφανες πλαινο σε αυτα τα λ7

Τhx

Link to comment
Share on other sites

η καρτα ειναι καπου στα 23εκ. μια ατχ μοβο εχει πλατος καπου 24 ε, το κουτι να μην εχει 26,27? οκ εισαι. για τη τουνιγκ οκ θα εισαι αλλα πρεπει πρωτα να βγαλεις ενα σωλινακο που εχει το κουτι στο πλαινο εκει στη σιτα. ειναι για να περνει δροσερο αερα απ'ευθειας απ'εγω ο επεξεργαστης.πισω ανεμιστηρα δεν εχει πρπει να παρεις εξρα μονος σου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gns

Ομως δεν μου ειπατε αυτα τα κουτια που μου λετε θα χωρανε την 8800gts και ψυκτρα στο μεγεθος της tuniq?:...:

Η gts χωράει, αλλά να ξέρεις πως αν αργότερα θελήσεις να αλλάξεις σε gtx πχ, στο Soprano με δίσκο απέναντι δεν χωράει. :(

Συγνώμη αν είμαι λιγο off...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι τόσο πολύ επειγόν και όσον αφορα τουλάχιστον την GPU γιατί δεν περιμένετε να δείτε τι θα γίνει από Δευτέρα με την HD2900XT? Αν αγόραζα τώρα κάρτούλα θα περίμενα λίγο ακόμα... μην σκάσετε τίποτα τρελά λεφτά και πέσουν οι τιμές στiς GTS/GTX στα καπάκια... κρίμα είναι ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.