Jump to content



Αγορά δικτυακών υπηρεσιών


minus

Recommended Posts

Επεδή έχω την απορία το τι συμβαίνει με τις δικτυακές υπηρεσίες και αν κάποιοι πληρώνουν για μερικές απο αυτές, είπα να ρωτήσω εδω. Εγω δεν εχω καποια σχετικη εμπειρια.

Χρησιμοποιείτε κάποιες επι πληρωμή διαδικτυακές υπηρεσίες?

Για οποιοδήποτε θέμα. Πείτε τι 'αγοράζεται' και με ποιο τρόπο πληρώνετε, για αμιγώς δικτυακές διαδικασίες.

Παραδείγματα συνηθισμένα(σχετικά): αγορά ringtones, συνδρομές σε δικτυακό περιεχόμενο(πχ συνδρομητικά sites με εξειδικευμένο περιεχόμενο), κλπ

Πληρωμές: με sms, με τραπεζική κατάθεση, με paypal, αλλο, κλπ

Περιμένω να ακούσω τις εμπειρίες σας

Link to comment
Share on other sites

Οσόν αφορα ηλεκτρονικές αγορές ασχολούμαι χρόνια χωρίς ποτε να έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα πληρώνοντας μέσω πιστωτικής (με direct entry των στοιχείων της + μέσω paypal). Έχω αγοράσει πάνω από 50-60 διαφορετικά πράγματα όπως ρούχα, εσώρουχα, εισητήρια τρένων και αεροπλάνων, αξεσουάρ και ανταλλακτικά αυτοκινήτού και PDA και βέβαια ηλεκτρονικά ...

Όσον αφορα τις συνδρομές, πληρώνω μέσω paypal ετήσια συνδρομή σε ένα aviation safety website τόσο για πρόσβαση υπηρεσιών όσο και για τις εκπτώσεις σε σεμινάρια χωρίς αυτόματη ανανέωση. Επίσης, έχω πληρώσει συνδρομή 1 μήνα σε UK priveclub για ελευθερη πρόσβαση και παλι χωρίς αυτόματη ανανέωση μέσω paypal και βεβαια έχω υπάρξει και εγώ συνδρομητής στο rapidshare μέσω paypal...

Τα χώ δηλώσει στην εφορία πάντως.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έγινα premium member στον di.fm με πιστωτική κάρτα. Ικανοποιημένος είμαι από την ποιότητα του ήχου, το availability και τη συνεχή ροή του προγράμματος χωρίς διαφημίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.