Jump to content



Αποδειξη απο Logitech g15 ...UPDATE


ison

Recommended Posts

Σε συνεχεια του ποστ εδω και λογω το οτι το logitech g15 μου τα εφτυσε πηρα τηλ την Oktabit και μου ειπαν οτι πρεπει να το γυρισω στο καταστημα απο το οποιο και το αγορασα.

Ολα καλα ολα ανθηρα αλλα ενα μικρο προβλημα παρουσιαστηκε...δεν βρισκω την αποδειξη αγορας με την καμια (ειναι σιγουρα μεσα στην εγγυηση -- αγορασμενα αρχες 2006 απο Media Markt). Δυστηχως no APODIKSI no PARTY.

Αν υπαρχει καποιος κατοχος ο οποιος θα ειχε την ευγενικη καλοσυνη να μου δωσει μια αποδειξη απο οποιοδηποτε καταστημα να παω να το αλλαξω θα ημουν υποχρεως ...κριμα τα 80 Ευρω ρε γαμωτο. Εννοειται οτι θα του επισταρφει η νεα αποδειξη οποτε ταυτοχρονα θα ανανεωση και την δικη του εγγυηση.

Ευχαριστω πολυ για οποια βοηθεια και αν καποιος εχει καμια ιδεα στο τι μπορω να κανω επι του θεματος εκτος αυτης της πατεντας ευχαριστως να την ακουσω.

ΥΓ Μενω Αθηνα.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα αμα επικοινωνουσες με την logitech hellas το μονο που θα σου ζητουσανε θα ητανε το serial number και εισουν ok, τουλαχιστον αυτο κανουν στο εξωτερικο οταν τους κανεις RMA κανα ποντικι .....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ison

Σε συνεχεια του ποστ εδω και λογω το οτι το logitech g15 μου τα εφτυσε πηρα τηλ την Oktabit και μου ειπαν οτι πρεπει να το γυρισω στο καταστημα απο το οποιο και το αγορασα.

Ολα καλα ολα ανθηρα αλλα ενα μικρο προβλημα παρουσιαστηκε...δεν βρισκω την αποδειξη αγορας με την καμια (ειναι σιγουρα μεσα στην εγγυηση -- αγορασμενα αρχες 2006 απο Media Markt). Δυστηχως no APODIKSI no PARTY.

Αν υπαρχει καποιος κατοχος ο οποιος θα ειχε την ευγενικη καλοσυνη να μου δωσει μια αποδειξη απο οποιοδηποτε καταστημα να παω να το αλλαξω θα ημουν υποχρεως ...κριμα τα 80 Ευρω ρε γαμωτο. Εννοειται οτι θα του επισταρφει η νεα αποδειξη οποτε ταυτοχρονα θα ανανεωση και την δικη του εγγυηση.

Ευχαριστω πολυ για οποια βοηθεια και αν καποιος εχει καμια ιδεα στο τι μπορω να κανω επι του θεματος εκτος αυτης της πατεντας ευχαριστως να την ακουσω.

ΥΓ Μενω Αθηνα.

Εμένα πάντως στο Πλαίσιο πρίν απο λίγο καιρό όταν τους έκανα RMA ενα τροφοδωτικό πρίν απο λίγο καιρό και δεν είχα την απόδειξη (no-name απόδειξη, ούτε τιμολόγιο ούτε κάτι τέτοιο) τους είπα ημερομηνία αγοράς και κατάστημα και μου τη βρήκαν. Τώρα για media markt δεν ξέρω... Πάντως, λογικά, υπάρχει πάντα και η λύση του serial. :)

Link to comment
Share on other sites

@georgeland

Οντως πηρα τηλ στο media markt και μου ειπαν αν θυμαμαι μερα και ωρα και ταμειο!!Αν και δεν θυμαμια μου ειπαν να περασω απο εκει οποτε υπαρχει ελπιδα.

@gruntgr

Υπαρχει Logitech hellas?Αν ναι πιο το site της ή το τηλ της ...εγω νομιζα οτι ειχε ανιπροσωπους στην Ελλαδα μονο οκταβιτ και αλλη μια.

Link to comment
Share on other sites

UPDATE

Το Σαββατο 19/5 πηγα απο Media Markt και αφησα το πληκτρολογιο ΧΩΡΙΣ αποδειξη για να μου το επιδιορθωσουν. Να σας πω την αληθεια δεν περιμενα και πολλα αλλα αποδειχτηκα λαθος. Σημερα με πηραν τηλ και μου ειπαν οτι δεν μπορει να επιδιορθωθει οποτε θα μου κοψουν πιστωτικο για νεο keyboard. Τι να πω απλα μπραβο και σε αυτους και στην αντιπροσωπια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ουτε και εγω το πιστευα να σου πω την αληθεια. Και επειδη δεν ειχε σε stock το g15 πηρα τα logitech x-540 (ηχεια 5.1) ..αν και με τσιμπημενη τιμη (κοντα 10+ ευρω παραπανω απο πλαισιο)

edit το καταστημα ειναι αυτο κοντα στο κομβο της Κηφισιας

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.