Jump to content



RPG Games!


jpavly

Recommended Posts

Μια που έχω τελειώσει τα FF και το ρημάδι το Grandia 2 δεν παίζει σε WinXP (κατάρα στην Ubisoft, το έχω αυθεντικό) έχετε υπ'όψιν σας κανένα σε στυλ Final Fantasy?

Τα γραφικά μου είναι μάλλον αδιάφορα, ότι έχετε κατά νου πείτε το :)

Link to comment
Share on other sites

Δες για την σειρα Suikoden στο pc.

Το grandia 2 το εχω τελιωσει σε dreamcast και ειναι απλα κορυφη.

Btw δες και τι παιζει με εξομοιωση dreamcast μπας και καταφερεις να το παιξεις ετσι (φανταζομαι σε compatibility mode το δοκιμασες). Εφοσον το εχεις original για Pc δεν νομιζω να την πειραξει να κατεβασεις την dreamcast εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με νοιάζει τι θα πειράξει την Ubisoft. Θα βάλω ένα μικρό δίσκο και θα περάσω Win98 κάποια στιγμή και θα το παίξω.

Suikoden παίζει για PC?

Τώρα ψάχνω να βρω το Breath of Fire 4.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ison

Breath of fire ηθελα να πω ...μπερδευτηκα με τα suikoden.

Ebay ftw για το Breath of Fire 4.

Το βρήκα σε "demo" μην το αγοράσω και απογοητευτώ. Νταξ, τα μισά γραφικά εποχής Super NES τα άλλα μισά εποχής Playstation 1. Είπαμε, δεν με νοιάζουν τα γραφικά, αλλά αυτό θέλει Gameboy για να μην τυφλωθείς :p

Δεν υπάρχει τίποτα για το PC ρε γμτ, μόνο να περιμένουμε καμία μεταφορά από κονσόλα..

Τέσπα, περιμένω να μου έρθει το Grandia 3 για PS2 να ησυχάσω, γιατί με το Final Fantasy 12 τον φάγαμε..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ison

Για δες και αυτο μπας και καταφερεις τπτ

http://www.neoseeker.com/forums/702/t66583-grandia-2-pc-problems-read-here-first/9.htm

http://en.wikipedia.org/wiki/Grandia_II

Για κοίτα το 4ο post από το τέλος :hehe:

@GruntGR: Όχι αγνοώ την ύπαρξή του εντελώς. Φαίνεται ενδιαφέρον :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω και PS2 όπως λέω πιο πάνω, αλλά θέλω παιχνίδι για PC καθ' εαυτού. Δεν θέλω να μπαίνω σε ιστορίες με emulators. ’μα είναι το βάζω στο PS2.

Αλλά απ' ότι είδα και αυτό είναι πολύυυ παλιό. Wtf δλδ, κανένα πιο πρόσφατο δεν παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GruntGR [Χθες, στις 23:22]

Τσεκαρε το septera core αν δεν το εχεις παιξει ηδη ....

το εδινε και ενα περιοδικο για pc games σαν δωρο πριν κατι χρονια . καλη φαση :T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Prescott [Σήμερα, στις 14:47]

το εδινε και ενα περιοδικο για pc games σαν δωρο πριν κατι χρονια . καλη φαση :T:

Κι εγω απο κει το πηρα :p ειχα διαβασει και review σε ενα παλιο τευχος του cd games play και ειπα να του δωσω μια ευκαιρια, τελικα δεν εχασα :) η μλκια ειναι πως χαθηκαν τα saves μετα απο καποιο format και τωρα πιανει σκονη ....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.