Jump to content



"Μεθοδικες μετρησεις" fps


cptkoulis

Recommended Posts

Να γιατι είναι χρησιμο αυτό thread και γιατι δεν μπορουμε να έχουμε ολοκληρωμένη άποψη με το 3dmark για τις VGA .

Ο isaias1983 με 7,3k marks στο 06 με GTS στο σύστημά του φαινεται να παίρνει περισσότερα fps(1680x1050) σε σχεση με ενα άλλο συστημα με 2900XT το οποίο θα βγάζει μερικες χιλιάδες marks παραπάνω στο 06. (ας πούμε 10k + )

και αυτό γιατι όπως διαπιστώθηκε η GTS είναι πολυ πιο δυνατή στο συγκεκριμένο παιχνιδι απο την 2900XT.

Ακόμα και αν σε διαφορετικά συστήματα η μια καρτα έχει την ικάνοτητα να βγάζει 3000+ marks παραπάνω απο την άλλη.

Δεν στέκομαι στην XT ή GTS στην συγκεκριμενη περιπτωση (ειμαι σιγουρος σε ενα άλλο game μπορει να συμβει και το αντιστροφο).

Στεκομαι στο ότι το 3dmark06 σε μερικές περιπτώσεις μπορει να είναι τελείως άσχετο με το real perfomance της κάρτας. (το ξέραμε, τώρα το είδαμε κι όλας)

Βέβαια μην ξεχναμε ότι το ColinMcr DiRT είναι DEMO, ΑΛΛΑ αυτό δεν ακυρώνει την παραπάνω προταση.

Link to comment
Share on other sites

καλο 8α ηταν να ξεραμε και απο τους drivers της εκαστοτε καρτας αν ειναι

ρυθμισμενες σε balanced/performance/quality κλπ..

(αν παλι καπου ειπωθηκαν και δεν το ειδα ...σορυ)

Link to comment
Share on other sites

Σωστός. Eγώ γραφω π.χ. "nVidia control panel - default" δλδ antialiasing - Aniso στο application controled (δλδ τα ΑΑ ρυθμίζονται ingame)

όλες οι μετρησεις μου έγιναν με τους 158,19 XP που μεχρι στιγμής είναι οι καλύτεροι που έχω δοκιμάσει. Eπισησ καλό είναι να δίνετε και camera στο dirt. όσο περισσοτερα στοιχεια τόσο καλυτετρα.

και το σημαντικό

post-4508-1416073120,125_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.