Jump to content



δεν βλεπω εικονα στον POWER DVD Player.


sakis_the_fraud1416003252

Recommended Posts

καλημερααααααααααααααα!

μιας και ο "μπι σις" αρνειται πεισματικα να μην μου βγαλει προβλημα για 1 βδομαδα να 'μαι παλι εδω...

(βασικα αυτο μπορει να συμβαινει επειδη καθεται και η αδερφη μου :devil: )

το προβλημα της εβδομαδας λοιπον ειναι το εξης:

δεν παιζει τιποτα στον POWER DVD Player!

εχω την εκδοση 6 Deluxe "αγορασμενη".

και το Κ-Lite codec pack.

πριν 2 μερες ολα οκ, αλλα χθες το βραδυ που πηγα να βαλω ενα DVD να δω μπας και κοιμηθω το επαιζε αλλα εγω στην οθονη εβλεπα μαυρο! (θα το εγραφα χθες αλλα βαριομουν και κοιμηθηκα! :p )

φυσικα σε αλλον Player παιζει κανονικοτατα...

(δοκιμασα στον BS player PRO και παιζει αλλα και στον WMP, αλλα αυτοι δεν εχουν επιλογη για fast forward οπως ο Power DVD!)

εχω δοκιμασει τα εξης:

  • απεγκατασταση και επανεγκατασταση του Κ-Lite codec pack.
  • απεγκατασταση και επανεγκατασταση του POWER DVD.

αυριο θα κανω και μια απεγκατασταση του Κ-Lite codec pack και του POWER DVD, θα κανω ενα ρεσταρτ, μετα θα τα ξαβαλω και θα κανω την προσευχη μου! (αυριο γιατι τωρα παω για υπνο :yawn: )

καμια αλλη ιδεα υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από αυτά μπορείς να δοκιμάσεις να τον βάλεις default player για τα dvd μήπως παίζει πρόβλημα με κάποιο άλλο player. Επίσης κάνε και ένα update στους drivers της κάρτας γραφικών σου. Ποτέ δεν ξέρεις !

Τέλος μια ερώτηση: Ηχο έχεις ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JohnG85

Πέρα από αυτά μπορείς να δοκιμάσεις να τον βάλεις default player για τα dvd μήπως παίζει πρόβλημα με κάποιο άλλο player.

μα ειναι ο default player!

Αρχική απάντηση από JohnG85

Επίσης κάνε και ένα update στους drivers της κάρτας γραφικών σου. Ποτέ δεν ξέρεις !

εχω τους τελευταιους... 93.71...

Αρχική απάντηση από JohnG85

Τέλος μια ερώτηση: Ηχο έχεις ?

ναι! απο τον ηχο και απο την γραμη καταστασης (πως την λενε αυτην την μπαρα που γεμιζει αναλογα με το που εισαι στην ταινια?) καταλαβαινω οτι το DVD παιζει...

Αρχική απάντηση από jpavly

Μήπως έχεις βάλει κανένα TVout και έχεις ορίσει το βίντεο να παίζει σε άλλη οθόνη;

OMG! τωρα ειδα οτι το καμαρι μου εχει και TV-Out!

αυτο που λες δεν ξερω πς το κανεις...

δεν δινεις καμια πληροφορια?

οσο για την εκδοση 7, δεν μπορω να δοκιμασω γιατι βγηκε στην φορα ενα παλιο προβλημα ... :mad:

Link to comment
Share on other sites

και επειδη σημερα η μερα μου παει καλα με τα PCια (μακαρι να παει καλα και με τα υπολοιπα, ακα να τα πα καλα και στο γ@μο-speaking και να το παρω το prof) το ελυσα ΚΑΙ αυτο το προβλημα!

εκανα εκεινο που ειχα αναφερει...

Αρχική απάντηση από sakis_the_fraud

αυριο θα κανω και μια απεγκατασταση του Κ-Lite codec pack και του POWER DVD, θα κανω ενα ρεσταρτ, μετα θα τα ξαβαλω και θα κανω την προσευχη μου!

αλλα χαΐρι δεν ειδα...

οποτε δοκιμασα να βαλω τον 7 οπως αναφερθηκε...

τιποτα και με αυτον...

(πολυ βαρυς και μαπα interface :TD: )

οποτε μου ερχεται η φλασια!

παω να δω ποια εκδοση του K-Lite codec pack εχω!

εγω ειχα την 1.61 και τωρα ειναι στην 3.10!!!

ε, λεω αυτο ειναι και τον κατεβαζω...

τα βγαζω ολα, reboot εγκατασταση POWER DVD 6 και ελεγχος...

ολα ειναι ΟΚ!

εγκαθιστω και το K-Lite codec pack 3.10 αλλα τζιφος!

τα χαλασε ολα!

τοτε σκέφτηκα να βαλω καποιο αλλο codec pack...

γραφω στην αναζητηση του φορουμ codec pack και μου εβγαλε 2 σελιδες...

αφου εβγαλα την σουμα, οτι δηλαδη καλα codec pack ειναι ο AC3 (η καπως ετσι) και το K-Lite MEGA codec pack !!

λεω αφου το απλο μου δουλευε τοσο καιρο ας το κατεβασω και αν ΔΕΝ, δοκιμαζω και το αλλο.

τα βγαζω (για αλλη μια φορα) ολα, reboot και εγκατασταση του POWER DVD 6 και ελεγχος...

μια χαρα ως εδω!

εγκαθιστω το K-Lite MEGA codec pack, δοκιμαζω και τελικα επαιξε!

ευχαριστω πολυ, ΟΛΟΥΣ οσους βοηθησαν! :T:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.