Jump to content



Zyxel Prestige 650 R-31 & ADSL2+


oekab1992

Recommended Posts

Καλημέρα σας!!!

Πήρα την προσφορά της 4νετ για 10mbit γραμμή, και θα ήθελα να ξέρω αν το router που έχω τώρα ειναι adsl2+. Έχω το ZYXEL PRESTIGE 650R-31 (pstn), και πάροτι επίσκεφτηκα το επίσημο site και κατέβασα manuals κτλ, δεν μπόρεσα να σιγουρευτώ αν ειναι. Αυτό είχε αγοραστεί το 2004, και φοβάμαι οτι δεν ειναι. Ξέρει κανείς να μου πεί με σιγουριά!!

Σας ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω δεν ειναι αλλα δεν πιστευω οτι θα εχει ςπροβλημα.Δουλεψε το πρωτα με την γραμμη σου, και αν δεις να μην την σηκωνει τοτε αλλαξε το.

Οταν βγηκε ηταν απο τα πολυ πετυχημενα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι θα υποστηριξει ADSL2+ γιατι ετσι δεν θα πουλουσαν τα καινουργια. Θα παιξει μεχρι τη μεγιστη ταχυτητα του (νομιζω 8Mbps). Αν "τελικιαζει", αλλαξε το.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο απο το Site της Zyxel..

ADSL Compliance

Multi-Mode ADSL Standard

RADSL (DMT T1.413 Issue 2)

G.dmt (ITU G.992.1)

G.lite (ITU G.992.2)

G.hs (ITU G.994.1)

Support ETSI DTS/TM-06006 ISDN overlay mode and G.dmt (ITU G.992.1) mode (for ADSL over ISDN/U-R2)

Auto-negotiating rate adaptation

Support Dying Gasp

Επισημα δεν το υποστηριζει το aDSL2+. Τωρα αν δουλεψει με μειωμενη ταχυτητα, δεν το ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Astakos [Σήμερα, στις 11:27]

το 9112 us robotics που θα σου δωσει η forthnet ειναι καλυτερο.Το δικο σου νομιζω δεν εχει firewall.To 660r τουλαχιστον δεν εχει.

Ναι το ξέρω δεν έχει, θα αναγκαστώ να χρησιμοποιήσω το 9112 με την 24αρα!! Ποιο ειναι όμως καλύτερο? Το 9112 ή το παλιό μου (αδιαφορόντας για adsl2+).

Link to comment
Share on other sites

Εχω σπιτι και τα δυο.Το zyxel την παλευει καλυτερα με την γραμμη μου επειδη εχω 6 db down noise margin και ετρωγα 2 αποσυνδεσεις την μερα.Το usr δεν καταφερνε να επανασυνδεθει χωρις να βγαλω καλωδιο.Απο την αλλη το usr μου φαινεται οτι τα παει καλυτερα στα πολλα active downloads στα torrents.

Εσυ που εχεις γλυκα γραμμη νομιζω οτι ειναι καλυτερα το usr ή πουλα τα και παρε ενα prestige 660hw.:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.