Jump to content



ΠΟΙΑ 37'' lcd TV ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ?


kov

Recommended Posts

  • Replies 47
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από kov

ποσα παραπανω να διαθεσω?

Tιποτα παραπανω απο αυτα που δινεις.Η ολοκαινουργια 37αρα της lg που ειναι full hd (1920x1080 !!!) δεν εχει πανω απο 1250ε.

Link to comment
Share on other sites

http://www.perfectshop.gr/pub/el/catalog/ProductDetail.aspx?9640

Στο ιδιο site θα βρεις και την 37αρα... Φοβερες τιμες.

Τοshiba και οποιαδηποτε τηλεοραση με ενα ετος εγγυηση ΔΕΝ θα αγοραζα ποτε (sony επισης για τον ιδιο λογο).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Jos3ph [03-06-2007 10:37]

Και η παλιά LG 37άρα στα 1366χ768 έχει 800 ευρώ εαν δεν απατάμε ... Εαν είσαι της τηλεόρασης και όχι του HD , τότε και η παλιά είναι μια χαρά !!!

Βασικα αν εισαι της τηλεορασης και των παλιων παιχνιδομηχανων (οποιαδηποτε δεν δινει 720p σημα και πανω ) μεινε σε απλη crt sdtv εκτος και αν ο χωρος ειναι προβλημα, υπαρχουν βεβαια καποιες τηλεορασεις της samsung οι slimfit που εχουν μειωμενο ογκο και βαρος :)

Αν μιλαμε για ψηφιακη τηλεοραση, dvd με progressive scan / HD DVD και κανα 360/ps3 μια plasma/lcd/dlp ( με σειρα προτιμησης ) ειναι μονοδρομος

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kov

PLASMA δεν προκειται να παρω γιατι οι με το pc δεν θα εχει καλες αναλυσεις.

3 μηνες εχω 42 plasma κ σε πληριοφορω οτι ειναι κορυφαιες ! Ποιος στο ειπε εσενα αυτο???

Link to comment
Share on other sites

γενικα με τις plasma δεν εχω καλη σχεση.

αν και εχω διαβασει αρκετα για τις 2 αυτες τεχνολογιες που η καθε μια εχει τα πλεονεκτηματα και τα μειονεκτηματα της εγω κλεινω προς την πλευρα των lcd.

http://www.hxos.gr/show_page.php?page_id=352&cat_id=86

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!

Ειμαι καινουριος εδω στο site και ειδα οτι ο κον ψαχνει για 37' τηλεοραση.

Επειδη ειμαι ευτυχισμενος κατοχος μιας LG 37LC2R απο το Πασχα, θα σου συνιστουσα να διαβασεις οτι εχω γραψει μεχρι τωρα σε ενα Thread που εχω κανει σχετικα με αυτην. Ειναι πολυ φτηνη (777Ευρω), πολυ ομορφη και........ τα υπολοιπα καθως και σχετικα με τον επεξεργαστη εικονας της μπορει να τα δεις στο λινκ μου.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1918401#post1918401

Ελπιζω να βοηθησα οσο μπορουσα.

Περιμενω την γνωμη σας!

Link to comment
Share on other sites

dohc16 καλημερα!

Να σου εξηγησω τι γινεται με το ΡΙΡ.

Η τηλεοραση αυτη της σειρας δεν εχει διπλο Tuner τηλεορασης. Οταν την πηρα ειδα ελεγε ΡΙΡ και λεω ωραια θα βλεπω 2 καναλια μαζι. Μαλιστα εχει και διαφορες ρυθμισεις να χωριζει την οθονη στα δυο, την μια σε μικροτερο, να αλλαζει γωνια το ενα καναλι, εως και 4 ταυτοχρονα καναλια μπορεις.

Καταλαβα ομως οτι αυτο γινεται οχι απο την τηλεοραση και για τα 2+ καναλια γιατι αυτη δεν εχει τροπο ταυτοχρονα να εχει δυο πηγες απο 2 δικα της Tuner (δεν ξερω αν αλλες LCD το εχουν αυτο βασικα) , αλλα στα παραθυρα αυτα βαζεις τους δινεις απλα σημα απο αλλες πηγες..... Ποιες ειναι φυσικα αυτες;

Φυσικα ειναι η συνδεση του DVD player, το PC (αν εχεις), οι καμερες, τα HDMI κ.τ.λ.

Ετσι πολυ απλα τι κανεις για να δεις εως και 4 καναλια ταυτοχρονα:

Απλα ανοιγεις το DVD player σου (πιστευω να εχεις :) ), και αντι να παιζεις βιντεο απλα να επιλεξεις απο το Tuner πλεον του DVD σου ενα δευτερο καναλι!!!!

Ετσι βλεπεις πραγματικα 2 καναλια σε ενα και αν θελεις δινεις και αλλες πηγες.

Ετσι η τηλεοραση παιζει πανεμορφα ολα τα PIP που θελεις!!

Ελπιζω να βοηθησα!

ΥΓ: Εχθες εγω εβλεπα ειδησεις, και η γυναικα μου εβλεπε μια σειρα!!! Καλο ε??

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.