Jump to content



Παραξενο προβλημα με τα Windows Vista


Mercenary

Recommended Posts

Γειας σας και παλι παιδια. Εχω ενα προβληματακι με τα Vista που θα το χαρακτιριζα παραξενο και ανεξιγιτο. Αφου εγκαθηστω τα vista και ολα ειναι μια χαρα μετα απο καμια ορα αρχιζει το ολο θεμα. Ξεκιναει το ποντικι και τρεμοπαιζει λες και απο την μια ειναι κανονικα και απο την αλλη φωρτονει. Και υπαρχει ενα 30 με 40% CPU usage χωρις να υπαρχει λογος και χωρις να κανω κατι. Δηλαδη το cpu ποτε δεν ειναι σε Idle. Αμα εχετε καμια καλη ιδεα και μπορειτε να με βοηθησετε παρακαλω καντε το TNX :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ison

Δες ποιο process σου κανει cpu utilisation και απλα απενεργοποιησετο στο start up.

To εχω κανει φιλε μου και δεν φενεται καποιο process να τον λειτουργει

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Mercenary

To εχω κανει φιλε μου και δεν φενεται καποιο process να τον λειτουργει

Ναι ρε παιδια συμφονω μεχρι εδω αλλα δεν σας παραξενεβει αυτο το τρεμοπαιγμα που κανει το mouse γιατι πιστευω οτι εκει οφειλεται! Τι να πω πραγματικα δεν μπορο να καταλαβω τι ειναι αυτο παλι

Link to comment
Share on other sites

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα σε WinXP με NOD32 και NetLimiter. Με το που τα εγκαθιστούσα άρχιζαν τα όργανα. Αργή εκκίνηση και τερματισμός των windows και σπάσιμο κίνησης δείκτη ποντικιού κάθε 2 δευτερόλεπτα..Με uninstall των παραπάνω ξεμπέρδεψα αν και χρειάζομαι το NetLimiter....Πρέπει να φταίει το setup μου (Athlon 3200+,2Χ512 Kingston ValueRam,Albatron K8Sli,7800Gt) γιατί σε άλλο τα παραπάνω προγράμματα δουλεύουν άψογα!

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε παιδια εγω παντως πιστευω οτι ειναι κατι απο το hardware δεν ξερω γιατι μου εχει κατσει ετσι αλλα αυτο πιστευο. Δηλαδη καποια ασυμβατοτητα. Και ρε παιδες αμα ξεκινησει αυτο το τρεμοπαιγμα στο ποντικι δεν σταματαει με τιποτα. Αφηστε το ποσα format εχω κανει...............

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από carlitofj

Εγω ακριβως το ιδιο προβλημα με τα Vista το ειχα προχθες αφου εκανα install το windows live messenger live 8.5beta!Λυθηκαν ολα οταν το εκανα uninstall!

Good Luck!

Κοιτα δεν νομιζω οτι εχει καποια σχεση αυτο γιατι δεν ειχα κανει install καποιο msn oποτε :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.