Jump to content



Αθόρυβο ποντίκι or something?


DarkSaga

Recommended Posts

@darksaga

Δεν ξερω αν υπαρχει....

αλλα αν κανεις μοντες τοτε...

αυτον τον ηχο τον κανει το μικρο κουμπακι που εχει μεσα...(παρομοια υπαρχουν σε πολλα παιχνιδια) θα σταματησει αν η το αλλαξεις με ενα λιγοτερο ενοχλητικο η βαλεις πχ ενα μικρο κοματακι υφασμα πχ λεπτη τσοχα...

Βεβαια για το δευτερο δεν ειμαι σιγουρος ... διαισ8ητικα το λεω... :tomato: :tomato: :tomato:

@trendy φυσικα και μπαινει η calgon εβγαλε ειδικες ταμπλετες το γιαλιζουν κιολας! :p :p

καποια στιγμη να ανοιχτει ενα thread με τα πληκτρολογια τα ποντικια γιατι για αλλα και αλλα χρονο εχουμε

αυτα που απ την βρωμια σε λιγο δεν 8α φαινονται τα γραμματα ποτε δεν τα κα8αριζουμε (τουλαχιστο αυτο ισχυει για εμενα)

:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DarkSaga

υπάρχει αθόρυβο ποντίκι ή touchpad για desktop χρήση?

το VIK το χρησιμοποιώ πολύ καιρό λόγω θορύβου

για help me να κόψουμε και τα κλικι κλικι του μπασταρδοmouse....

Η logi έχει βγάλει ενα keyboard που έχει και touchpad αν δεν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

πληκτρολόγιο δεν ψήνομαι να αλλάξω να σου πω την αλήθεια με καλυπτε μέχρι προχθές αυτό....

σήμερα μου γυάλισαν τα αντίζτοιχα φωτιζόμενα αλλά πάλι μάλλον θα σου βγάζουν το μάτι στην καθημερινή χρήση...

stand alone touchpad /noiseless mouse?

το VIM το έχει πιάσει/δουλέψει κανένας?

Link to comment
Share on other sites

Το VIM το είδα στην περασμένη έκθεση. Μαλακό ναι, άθραυστο ναι, washable ναι, αθόρυβο όχι. Δυστυχώς το click παραμένει.

Για touchpad δεν έχω δει κάτι, αλλά έχεις σκεφτεί το tablet?

Link to comment
Share on other sites

Το tablet είναι όντως μια λύση, αλλά θέλει αρκετό χρόνο για να το συνηθίσεις (κάτι σας είπα τώρα)

Συγκεκριμένα το πρόβλημα είναι ότι στα tablet, το pad έχει αντιστοίχηση "ένα προς ένα" με την οθόνη, συν το γεγονός ότι δεν έχει την παραμετροποίηση, σε επίπεδο κουμπιών, που έχουν τα "πολυποντίκια". Κατά τα άλλα "because no" :)

ΥΓ: Και εγώ που νόμιζα ότι είμαι άρρωστος με το θόρυβο... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DarkSaga

η ταμπλέτα μόνο για ειδικές χρήσεις μου κάνει

γενικά είναι εύκολο να αντικαταστήσεις σε όλα το ποντίκι με γραφίδα?

Κοίτα FPS δεν θα παίξεις, αλλά σε καθημερινή χρήση μπορείς να κινηθείς άνετα μόλις τη συνηθίσεις.

PS.: Threads splitted ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλή ιδέα, αλλά αν δεν κάνω λάθος το "κλικ" εντοπίζεται στο ίδιο το μπουτονάκι που έχει κάτω από το κουμπί του mouse.:...:

Link to comment
Share on other sites

Μειώνει αισθητά τα db, πίστεψε με. Δεν το πήρα, αλλά είχα δοκιμάσει να κάνω κάτι ανάλογο, όχι με σιλικόνη αλλά με ένα πολύ μικρό υλικό (κάτι στα bluetak). Φυσικά 2-3 κλικ κατάφερα να κανω μόνο γιατί το κομματάκι δεν έμεινε σταθερό με τίποτα. Θέλει "επαγγελματική" δουλειά, και δεν έίχα υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το θυμήθηκα: Έχω μία υποψία ότι το Logitech V500 (ασύρματο για laptops) δεν έχει καθόλου κλικ!

Εκτός αυτού, το ποντικάκι είναι πάρα πολύ καλό από όλες τις απόψεις (απόκριση, εργονομία, εμβέλεια).

Θα το κοιτάξω πάλι όταν πάω σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snips

Για εργονομία δεν θα το έλεγα. 2-3 reviews μου μόλις είδα αυτό λένε. ’λλωστε φαίνεται και οπτικά.

Το έχω κανα χρόνο στο laptop και ειμαι πολυ ευχαριστημένος.

Προφανώς κανένα ποντίκι laptop δεν έχει την εργονομία ''μεγάλου'', λόγω μεγέθους, παρόλαυτά το συγκεκριμένο με έχει βολέψει πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

αν μάθεις να δουλεύεις ταμπλέτα δύσκολα την αλλάζεις φοβερή αίσθηση, μεγάλη ακρίβεια και πολύ πιο ξεκούραστη από το mouse. επειδή και στη δουλεία και στο σπίτι χρησιμοποιώ pc έχω γράψει πολλά κλικ στο κοντέρ, πήρα μια wacom γιατί αρχίσαν ενοχλήσεις στον δεξί δείχτη :p από τον ποντικό. πλέον το mouse μόνο για fps το χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.